Pasniegs apliecinājumus par nemateriālā kultūras mantojuma vērtības iekļaušanu Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 03 Decembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 03 Decembris 2021

2021. gada 4. decembrī plkst. 13.00 tiks pasniegti apliecinājumi par nemateriālā kultūras mantojuma vērtības iekļaušanu Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.2021. gada 4. decembrī plkst. 13.00 tiks pasniegti apliecinājumi par nemateriālā kultūras mantojuma vērtības iekļaušanu Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Svinīgā ceremonijā Viļakas kultūras namā apliecinājumus saņems 2020. gadā un 2021. gadā sarakstā iekļauto vērtību pieteicēji. Pasākumu būs iespējams vērot tiešraidē Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā, kā arī vietnēs Facebook un Youtube.

Iekļaušanai Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā 2020. gada nogalē tika apstiprinātas piecas vērtības:

  • Maija dziedājumi pie ciemu krustiem Ziemeļlatgalē (pieteicējs Viļakas novada pašvaldība)
  • Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā (pieteicējs Mazsalacas Kultūras nams)
  • Stikla pūšanas amata prasme Līvānos (pieteicējs Līvānu novada domes Latgales mākslas un amatniecības centrs)
  • Dūru cītaras būvēšanas un spēles tradīcija (pieteicējs biedrība “Skaņumāja”)
  • Aušanas prasme Pētera Viļumsona pusautomātiskajās vienpaminas stellēs (pieteicējs SIA “Mailīšu Fabrika”).

Lasīt tālāk...


19. decembrī, Balvu Kultūras un atpūtas centrā, norisināsies koncerts "Svētku Mozaīka"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 02 Decembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 02 Decembris 2021

Svētku mozaīka.Svētdien, 19.decembrī plkst.16.00 Balvu kultūras un atpūtas centrāaicinām uz klasiskās, romantiskās un populārās mūzikas koncertprogrammu „Svētku Mozaīka”, kurā skanēs gan populāru operu un operešu ārijas, gan mūziklu un teātra mūzikas izcili paraugi, gan atpazīstami instrumentālās mūzikas opusi. Koncertprogrammu atskaņos Evita Teterovska (operdziedātāja), Dita Krenbrega (flautiste), Raimonds Ozols (vijolnieks) un Ventis Zilberts (pianists). Pateicībā  un sadarbībā ar Balvu novada pašvaldību aicinām uz  koncertprogrammu „Svētku Mozaīka”, ko vēlamies  dāvināt visiem 3.adventā  ieskandinot  Ziemassvētkus un gaidot Jauno gadu.

Mozaīka ir viens no glezniecības metodes veidiem, kur kompozīcija lielākoties tiek veidota plaknē no dabiskiem vai apstrādātiem akmeņiem, vai krāsainiem stikla gabaliņiem, vai glazētas keramikas plāksnītēm. Latviešu mākslinieku vidū mozaīkas stils nav ticis tik bieži izmantots, kā tas ir bijis senajās austrumu zemēs, antīkajā Grieķijā, Senajā Romā, Bizantijā, Itālijā, Krievijā un citur, tomēr…

Lasīt tālāk...


Tikšanās svētki ar mākslinieci Inesi Brants

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 26 Novembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 26 Novembris 2021

Ineses Brants izstādes atklāšana.Balvu Novada muzejā no 25.oktobra ir skatāma Ineses Brants porcelāna mākslas izstāde "Rožu brokāts un liliju zīds...". Mākslinieces mamma un vectēvs nāk no Balvu puses, un viņas pirmā satikšanās ar Balviem bija iepazīstot ekspozīciju par Latgales partizānu pulku, un Inese Brants radīja dekoratīvu porcelāna šķīvju komplektu "Ak, Latvija, kur Tavi dēli...", kas ar VKKF atbalstu iegādāts muzeja krājumam un šobrīd rotā ekspozīciju, kas veltīta Latgales partizānu pulkam.

Lasīt tālāk...


Balvu Centrālajai bibliotēkai jauns pakalpojums - Pakomāts Grāmatomāts!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 16 Novembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 16 Novembris 2021

Sākot ar 22.11.2021., piedāvājam grāmatas un preses izdevumus pasūtīt un izņemt Balvu Centrālās bibliotēkas Grāmatomātā jebkurā Tev izdevīgā laikā!

Seko norādēm katalogā un veic pasūtījumu vai piesaki savus izdevumus zvanot pa tālruni 64522110 (pieaugušo abonements), 64522113 (lasītava).


Lietotnē "Mobilly" būs iespējams iegādāties ieejas biļetes uz 50 Latvijas muzejiem, tostarp arī uz Balvu novada muzeju

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 16 Novembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 16 Novembris 2021

Mobilly.Šonedēļ, sākot ar 15. novembri, muzeji visā Latvijā sāks pakāpeniski vērt durvis apmeklētājiem un pateicoties Latvijas Muzeju biedrības un SIA “Mobilly” kopīgai iniciatīvai 50 Latvijas muzeji ieejas biļetes un pakalpojumus piedāvās iegādāties, izmantojot mobilo maksājumu lietotni "Mobilly".

Lasīt tālāk...


Paveikti nozīmīgi darbi Bēržu baznīcā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 15 Novembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 15 Novembris 2021

Novembra sākumā nozīmīgi darbi tika paveikti Bēržu baznīcā. Varētu teikt, paveikts gadsimta darbs! Baznīcas torņi tika iztīrīti no gadiem sakrājušajiem baložu, putnu mēsliem un tornīšu arkas nosegtas ar žoga sietu, lai putni vairs nevarētu tikt torņos un tur dzīvot .Ir atbrīvoti un darbojas arī baznīcas torņu zvani. Jau pavasarī, lielās talkas ietvaros, pagasta pārvaldes un Bēržu draudzes cilvēkiem piedaloties, lūkas uz torņiem atvērām, atspiedām un  iznesām vairākus maisus gadiem sakrājušos atkritumu, atbrīvojām piekļuvi tālākiem darbiem. Darbus veica SIA Veskor, apgūstot Balvu novada pašvaldības piešķirtos budžeta līdzekļus 2021.gadā.

Lasīt tālāk...


Bibliotēka, pirmdien, 15.novembrī atvērta apmeklētājiem!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 12 Novembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 12 Novembris 2021

Covid_no15.11.2021.Bibliotēkas apmeklējuma laikā turpināsim ievērot visus valstī notiektos piesardzības pasākumus. Apmeklētājiem obligāta prasība uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai vīrusa pārslimošanas sertifikātu. Ja vēl nebūsi paguvis to ielādēt savā tālrunī vai izdrukāt, bibliotēkas darbinieki Tev palīdzēs to izdarīt bibliotēkā.

Ja tev vēl nav sadarbspējīga sertfikāta, piesaki savu apmeklējumu pa tālruni 64522110.

Lasīt tālāk...


Lūgums aizpildīt aptauju par kultūras pasākumiem Tilžā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 11 Novembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2021

Tilžas pagasta kultūras darba organizatore Daiga Lukjanova aicina Tilžas pagasta iedzīvotājus līdz 15.decembrim padalīties ar savu viedokli par kultūras pasākumiem Tilžā. Anketa ir anonīma un tiks izmantota kultūras nama darba ietvaros.

Anketa pieejama šeit - https://forms.gle/1izveoYiQfdRjsgq8!

Tilžas pagasta kultūras darba organizatore Daiga Lukjanova.


Konkurss bērniem un vecākiem "Mana Latvija"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 08 Novembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 08 Novembris 2021

Konkurss bērniem un vecākiem.

Gaidot mūsu Latvijas dzimšanas dienu, no 8.-19.novembrim Balvu Centrālā bibliotēka aicina skolēnus, skolotājus un vecākus piedalīties mazā konkursiņā "Mana Latvija" un pārbaudīt zināšanas par Latviju - par lietām, ko māca un kas būtu jāzina!

Piedalies, pārbaudi, uzzini!

Pirmos  3 pareizo atbilžu iesniedzējus gaida balviņa!

Konkursa jautājumi pieejami -  https://ej.uz/23x5!


Ļubļinā atklāta Viļakas muzeja un valsts arheoloģijas muzeja Varšavā kopīgā ceļojošā izstāde

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 22 Oktobris 2021
Pēdējās izmaiņas: 22 Oktobris 2021

Viļakas muzeja izstāde.

2021.gada 15.oktobrī Ļubļinas vojevodistes publiskajā bibliotēkā tika atklāta Viļakas muzeja un Valsts arheoloģijas muzeja Varšavā kopīgā izstāde “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu. Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture”. Izstāde pirmo reizi tika atklāta 2018.gada oktobrī Viļakas novada muzejā (tagad Viļakas muzejs). Tā savukārt jau bijusi apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Polijas Republikas Senātā un Valsts etnogrāfijas muzejā Varšavā. Šī izstāde ir ļoti pieprasīta Polijā,jo daudzi vēsturiskie procesi, kas notikuši Viļakas apkārtnē ir saistīti ar poļu vēsturniekiem, muižniekiem un aktīviem poļu sabiedriskās dzīves veidotājiem.

Lasīt tālāk...


Oktobrī aprit 30 gadi kopš aizsaulē devies Viļakas puses bīskaps Kazimirs Duļbinskis

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 20 Oktobris 2021
Pēdējās izmaiņas: 20 Oktobris 2021

Kazimirs Duļbinskis

1906. gada 6.aprīlī (pēc vecā stila 23. martā) Viļakas draudzes Viduču ciema trūcīgu zemnieku Staņislava un Juliannas Duļbinsku ģimenē piedzima dēls Kazimirs.1 Mazo zēnu nokristīja Viļakas baznīcā pensionētais garīdznieks Staņislavs Lupeiko (1828 -19121). S.Lupeiko no 1869. gada līdz 1885. gadam bija Marienhauzas (Viļakas) prāvests, bet turpmāk mons. No 1905. gada līdz 1912. gadam.2

Lasīt tālāk...


Ceļojošā izstāde “Saimes galds”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 20 Oktobris 2021
Pēdējās izmaiņas: 20 Oktobris 2021

Ceļojošā izstāde.

Viļakas muzeja izstāžu zālē 15.oktobrī tika atklāta Latvijas Nacionālā kultūras centra ceļojošā izstāde “Saimes galds”. Izstādes atklāšana notika ievērojot visus epidemioloģiskās drošības nosacījumus, jeb “zaļajā režīmā”. Izstāde “Saimes galds” ir veltīta nemateriālās kultūras mantojumam.  Izstādes organizators S.Ločmele minēja, ka šī izstāde uz Viļaku nonāca ar trešo reizi, jo pirmās divas reizes izstādes atklāšanu vajadzēja pārcelt sakarā ar COVID-19 izplatību un dažādiem ierobežojumiem.

Lasīt tālāk...


Bērzpils pagasta pārvaldes darbinieki un pašdarbnieki bauda rudens burvību Raunā un Rankā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 11 Oktobris 2021
Pēdējās izmaiņas: 11 Oktobris 2021

244833938 528370308485929 3509895193072239014 n 587a4

Pirmais pieturas punkts – SIA ”Latnature’’ ražotne, kurā top dārzeņu sausmaizītes un dārzeņu čipsi, kas gatavoti pēc īpašas receptes, tos kaltējot zemā temperatūrā – no selerijām, bietēm, burkāniem, ķirbjiem un kalē kāpostiem. Degustējām šos veselīgos gardumus, kas visiem ļoti garšoja, un tos arī iegādājāmies. Uzņēmuma saimniece neskopojās ar veselīgo čipsu gatavošanas receptēm.

Lasīt tālāk...


"Tautastērpu stāsti" turpinās

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 05 Oktobris 2021
Pēdējās izmaiņas: 05 Oktobris 2021

Ilustratīvais foto: Ivetas Gabrānes darinātais vainags

Šovasar bibliotēkā turpinājām jau pagājušajā gadā iesākto projektu ""Tautastērpu stāsti" Balvu reģiona Kultūrvēstures datu bāzē". Projekta ideja - apzināt, cik daudziem mūsu reģionā ir savi tautastērpi, un iemūžināt tautastērpa īpašniekus skaistā fotosesijā, kas tiek papildināta ar stāstu par tērpa tapšanu un valkāšanu.

Lasīt tālāk...


Miķeļdienas tirgus Bērzpilī

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 04 Oktobris 2021
Pēdējās izmaiņas: 04 Oktobris 2021

244332856 523311445658482 5835269360005868891 n fed4c

Rudens saulgriežu laiks enerģētiski ir visjaudīgākais – dabā viss ir nobriedis, sasniedzis augstāko punktu, novākts, savests pagrabos un klētīs, lauki nokopti. Gatavojamies rudens apcerībai un ziemas mieram, daba pieklust un māja kļūst par siltās, gaišās enerģijas avotu – līdz jaunai saulei un atdzimšanai. Un Miķeļi ir vieni no tiem svētkiem, ko mūsu senči svinēja. Miķeldienas simbols ir Jumītis. Mūsu senči ticēja, ka tas cilvēks, kurš atradis Jumi, būs laimīgs, bagāts.

Lasīt tālāk...


Realizēts Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts - pasākums “Večerinka Medņevā"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 27 Septembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 27 Septembris 2021

Večerinka 2021.

18. septembra vējainajā sestdienā  vakara pastaigā pie Medņevas Tautas nama  ar Tautas muzikantiem bija ieradušies vairāki apmeklētāji, šoreiz izteikti mazāk, jo pēc valstī noteiktajiem noteikumiem, tika nodalīti vakcinētie un nevakcinētie ļaudis. Lai vai kā, Valsts Kultūrkapitāla fonda  atbalstītais projekts - pasākums “Večerinka Medņevā “ tika realizēts.

Lasīt tālāk...


Veiksmīgs Skaļās lasīšanas sacensības fināls Rīgā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 27 Septembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 27 Septembris 2021

Skaļās lasīšanas konkurss.

Jau kopš 2017. gada LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā aicina 5.-6.klašu skolēnus piedalīties spraigā lasīšanas sacensībā.

Lasīt tālāk...


Dzejas dienas Tilžas bibliotēkā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 20 Septembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 20 Septembris 2021

Dzejas dienu noslēgumā Tilžas vidusskolas 3.klases skolēni izveidoja savas kaķu glezniņas

14. septembrī Tilžas bibliotēkā  Dzejas dienu pasākumu apmeklēja Tilžas vidusskolas 4. klase. Mēģinājām saprast, kas kopīgs dzejai ar pasakām, kārtojām dzejolim pareizu  rindu secību un mēģinājām paši kļūt par dzejniekiem. Bija jāsaraksta dažādi vārdi, kas sākas ar burtu “M”, jo tieši šo burtu izvēlējās viens no skolēniem. Tad no šiem vārdiem jāizdomā dzejolis.

Lasīt tālāk...


Latvijas Televīzija kļūs par Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 galveno skatuvi

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 16 Septembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 16 Septembris 2021

Latvijas Televīzija ar prieku un atbildību no 18. septembra atspoguļos Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norises, aicinot mazus un lielus skatītājus pie ekrāniem piedzīvot svētkus, just līdzi dažādu žanru mūzikas un dejas koncertu un koncertfilmu dalībniekiem.

Lasīt tālāk...


25.septembrī no pulksten 9.00 Rugāju parkā norisināsies Miķeļdienas tirdziņš

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 16 Septembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 16 Septembris 2021

Miķeļdienas tirgus Rugājos

25.septembrī no pulksten 9.00 Rugāju parkā norisināsies Miķeļdienas tirdziņš. Aicinām tirgoties ar dārzā izaudzēto ražu (burkāniem, kāpostiem,  ķiplokiem, sīpoliem, ķirbjiem, kartupeļiem utt.), amatniekus un zemniekus ar saviem izstrādājumiem, mājražotājus ar savu produkciju, meža ogām, puķu, krūmu un koku stādiem. Omulībai un labākam noskaņojumam parka teritorijā muzicēs Lazdukalna lauku kapela. Tirgotājiem vēlams pieteikties pa tālr.28384855 līdz 24.septembrim.


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei