“Ivuškas” Kupravā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 11 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

Ivuški KupravāRudens ir laiks, kad krītošas lapas sveic sievietes, it īpaši sievietes gados. Laikam tāpēc septembra beigās saņemām uzaicinājumu ansamblim uzstāties senioru vakarā Kupravā. Sākās cītīga gatavošanās, jo Covid-19 pandēmija ieviesa savas korekcijas kolektīva darbā. 

22. oktobra pievakarē, kad mājas darbi jau ir padarīti, devāmies ar labu noskaņojumu pa bijušo dzelzceļu ar autobusu (iedomājoties, ka braucam ar vilcienu) uz Kupravu.

Lasīt tālāk...


Konkurss “Vai tu zini, kas ir Latvija?

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 11 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

KonkurssSagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu, bērni un vecāki, mazi un lieli tiek aicināti piedalīties konkursā “Vai tu zini, kas ir Latvija? Konkursa dalībniekim tiek piedāvāta iespēja pārbaudīt savas zināšanas, atbildot gan uz vienkāršākiem, gan sarežģītākiem jautājumiem par Latviju, tās vēsturi, ģeogrāfiju, mākslu un literatūru.

Pirmie trīs pareizo atbilžu iesniedzēji saņems saldu balviņu!

Saite uz konkursu - https://ej.uz/cpjy


Briežuciemā svētki ne tikai dramatiskajam kolektīvam, bet visiem pasākuma apmeklētājiem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 04 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 04 Novembris 2022

dsc 0666 34edf

"Nekas nav tā, kā izskatās, es redzu visu citādāk,” ik reiz, kāpjot uz skatuves, esot iesaucies kādas ceļojošas teātra trupas aktieris. Un tā jau ir, aktieriem un citiem skatuves ļaudīm ir dots talants dzīvi ieraudzīt citādās krāsās un dāvināt šo citādāko redzējumu arī mums, skatītājiem!

Dramatiskais kolektīvs savu divdesmito jubileju arī izvēlējās svinēt nedaudz citādāk- bez materiālām dāvanām un klātiem galdiem. Aicinot ciemiņus, tika lūgts uzdāvināt viņiem un visiem koncerta apmeklētājiem kādu skaistu priekšnesumu. Tāpēc svētki  bija visiem, kuri atradās zālē. Paldies ciemiņiem no Krišjāņiem, Tilžas, Vectilžas, Bērzpils, Susājiem un Baltinavas. Paldies aktieru vārdā arī sava tautas nama kolektīviem – deju kolektīvam „Pāris”, etnogrāfiskajam ansamblim, folkloras kopas meitenēm, dāmu deju grupai „Optimistes’’  un AMMAs muzikantēm. Paldies par sveicienu Kultūras pārvaldei!

Lasīt tālāk...


Latvijas valsts svētku koncerts Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 04 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 04 Novembris 2022

afisa ergeles 0cdae

18. novembrī plkst. 16.30 Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā notiks Latvijas valsts svētku koncerts.

Visiem tuvas un labi zināmas latviešu komponistu dziesmas un tautas dziesmas izdziedās dziedātāja Aleksandra ŠPICBERGA. Kopā ar Aleksandru muzicēs Latvijas džeza mūzikas grandi – saksofonists Toms RUDZINSKIS un taustiņinstrumentālists Atis ANDERSONS, kā arī jaunais talants – sitaminstrumentālists Reinis ZARIŅŠ.

Koncertā skanēs Imanta Kalniņa, Ulda Stabulnieka, Zigmara Liepiņa dziesmas, kā arī latviešu tautas dziesmas Raimonda Paula, Kārļa Auzāna un Ata Andersona aranžijās.

Lasīt tālāk...


Balvu Centrālā bibliotēka pārņems Latvijas Neredzīgo bibliotēkas funkcijas

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 03 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 03 Novembris 2022

Kultūras ministrijas un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas direktore kopā ar pašvaldības izpilddirektori un Balvu Centrālās bibliotēkas vadītājuLai pārrunātu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas reorganizācijas plānu un bibliotēku pakalpojumu pieejamību un kvalitāti apmeklētājiem ar redzes traucējumiem un funkcionālo lasītnespēju, 1.novembrī Kultūras ministrijas  arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas vadītāja Līga Dimante un ekperte Linda Langenfelde, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas direktore Andra Jēkabsone tikās ar Balvu novada pašvaldības izpilddirektori Dainu Tutiņu, klātesot arī Balvu Centrālās bibliotēkas vadītājai Rutai Cibulei.

Lasīt tālāk...


Izstādes “Viļakas ainava” atklāšana

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 01 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Novembris 2022

Izstādes "Viļakas ainava" atklāšanaViļakas muzejā 2022.gada 28.oktobrī tika atklāta biedrības “Stāstnīca” organizētā fotogrāfiju izstāde “Viļakas ainava”. Daba Viļaku un tās apkārtni apveltījusi ar diženu skaistumu. Ikviena fotogrāfija nākotnē kļūst par vēsturisku liecību un tāpēc muzejos parasti viena no lielākajām krājuma kolekcijām ir fotogrāfijas. Fotogrāfijas ir ļoti vērtīga liecība, tajās mēs redzam vizuāli to, kas kādreiz ir bijis- cilvēkus, ēkas, notikumus, kā arī dabu. Fotogrāfs ir vēstures mirkļa iemūžinātājs, fotogrāfs jūt kāda rakursā, leņķī ir jābildē un tā ir māksla, un ne  katrs to prot.

Lasīt tālāk...


3.novembrī Balvu Novada muzejā tiks atklātas divas izstādes

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 27 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Oktobris 2022

Izstādes Balvu Novada muzejā3.novembrī plkst. 16:00 Balvu Novada muzejā tiks atklātas divas izstādes.

“Pāri Baltijas jūrai: 1944 – 1945” - zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta (David Holmert) fotohronika par laiku, kad Otrā pasaules kara laikā daudzi latvieši bija spiesti emigrēt uz Zviedriju.

“Leo Jānis Briedītis 100” - veltīta mūsu novadnieka, mākslinieka Leo Jāņa Briedīša dzīvei un daiļradei.

Lasīt tālāk...


Fotoiztsādes “Viļakas ainava” atklāšana

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 18 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Oktobris 2022

Viļakas ainava

Biedrība “Stāstnīca” sadarbībā ar Balvu novada Viļakas muzeju organizē fotoizstādes “ Viļakas ainava” atklāšanu 2022.gada 28.oktobrī plkst. 15:00, Viļakas muzejā (Klostera iela 1, Viļaka). Atklāšanas pasākumā plāno piedalīties gandrīz visi izstādē iekļauto darbu autori.Viņi iepazīstinās ar savu darbību fotogrāfijas jomā un niansēm, iemūžinot Viļakas ainavu. Atklāšanas laikā notiks loterija, kurā veiksmīgais apmeklētājs varēs iegūt īpašumā vienu jebkura fotogrāfa darbu ar autora autogrāfu.

Izstāde “Viļakas ainava” tapusi apmēram divu gadu laikā. Biedrība "Stāstnīca" publiski aicināja arī citus fotogrāfijas entuziastus iesūtīt fotogrāfijas, kurās redzama Viļakas vai tās apkārtnes ainava. Tika saņemti vairāk kā 120 darbi no 15autoriem.Izstādei ir atlasīti 25 darbi no 10 autoriem. Pārējās fotogrāfijas būs apskatāmas digitālajā versijā. Viļakā un tās apkārtnē ciemojās fotogrāfi no Cēsīm, Daugavpils, Rīgas.

Lasīt tālāk...


Leo Jānim Briedītim - 100

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 18 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Oktobris 2022

Glezna bez nosaukumaPirms 100 gadiem Rugāju pagastā dzimis mākslinieks, tēlnieks Leo Jānis Briedītis.

Otrā pasaules kara beigās emigrējis uz Zviedriju. Piedalījies daudzās izstādēs un konkursos Zviedrijā, Eiropā. Tēlniecības darbi ieguvuši sudraba medaļas Romā (1971), Londonā (1972), zelta medaļu Romā (1973). Ieguvis Zviedrijas Valsts lielo darba stipendiju (1977), Upsalas pilsētas lielo darba stipendiju un Sundbībergas kultūras stipendiju (1978).

Lasīt tālāk...


Tautas muzikantu saspēle Baltinavā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 17 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 17 Oktobris 2022

Tautas muzikantu saspēle Baltinavā15.oktobrī Baltinavas Kultūras namu piepildīja ļaudis no Baltinavas, Briežuciema, Balviem, Kārsavas, Alūksnes, Salnavas, Gaigalavas, Vectilžas, Rugājiem, Lazdukalna un Rīgas, lai piedalītos pasākumā - tautas muzikantu saspēlē “Dziedi, mana dvēsele, dziedi!”.

Uz pasākumu pulcējās cilvēki, kuri spēj dziedināt ne tikai savas, bet arī citu dvēseļu sāpes ar mūziku, ar dziesmu, pasmaidot gan par dažādām dzīves likstām, gan paši par sevi. Kā saspēles dalībnieki pasākumam pieteicās: četras muzikantu grupas ( “AMMA” un “Soldanī” no Briežuciema, Lazdukalna kapela un Salnavas kapela), deviņi tautas muzikanti (Pēteris Laganovskis no Baltinavas, Pēteris Jermacāns no Lazdukalna, Eventijs un Silvija Zelči no Balviem, Aivars Zelčs no Balviem, Vitālijs Plešs no Vectilžas, Venārs Dūre no Rugājiem, Pēteris Belinskis no Rogovkas, Nikolajs Zaharovs un Einārs Kvilis no Rīgas), kuri uzstājās pa vienam vai duetos. Ierodoties uz pasākumu un sniedzot spēcīgu, azartisku priekšnesumu, visiem pārsteigumu sagādāja Andris Kazinovskis. Ieklausoties muzikantu sniegumā, pikantajās anekdotēs, ko stāstīja Vladimirs Oļipovs, iesaistoties kopīgā dziedāšanā, uzdejojot, katrs varēja gūt pamatīgu baudījumu savai sirdij un dvēselei.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei