Starptautiskā glezniecības plenēra "Valdis Bušs 2022" mākslinieču stāsti

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 19 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Augusts 2022

img 20220715 172610 8adf66. starptautiskajā glezniecības plenērā “Valdis Bušs 2022” piedalās mākslinieces: Agra Ritiņa (Latvija), Emilie Kanervo (Somija), Jena Jang (Dienvidkoreja), Solveiga Gutaute (Lietuva), Madara Tropa (Latvija, dzīvo ASV) un Nimet Keser (Turcija). Laika posmā no 2022.gada 13.jūlija līdz 17.jūlijam plenēra dalībnieces apmeklēja interesantas un skaistas vietas Balvu novadā. Mēs esam aicināti iepazīties ar māksliniecēm.

Lasīt tālāk...


Balvu novada svētku ietvaros - diena jauniešiem "Zvaigznāja kubs"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 11 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Zvaigznāja kubs Balvi 2022

Balvu novada svētkos, 15. jūlijā, no plkst.10.00-16.30 Lāča dārzā norisināsies diena jauniešiem  "ZVAIGZNĀJA KUBS". 

“Zvaigznāja kubs” ir radošā platforma, kas visas dienas garumā dod iespēju ikkatram izmēģināt savu talantu. Bērni, jaunieši, kā arī vecāki un citi interesenti ir aicināti piedalīties dziesmu rakstīšanā, grupas "Triānas Parks" mūziķu Agneses Rakovskas un Edgara Viļuma pavadībā var izmēģināt dažādus instrumentus un ielūkoties mūzikas ierakstu studijā. Brīvais mikrofons būs iespēja pirmo reizi uzdrīkstēties un parādīt savu talantu plašākai publikai.

Lasīt tālāk...


Koncertuzvedums “RIČIJS RŪ rīko koncertu” viesosies Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 11 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Ričijs Rū Balvos

Latvijā iemīļotais bērnu grāmatas varonis lācēns Ričijs Rū dodas savā pirmajā Latvijas tūrē ar koncertuzvedumu. Kopā ar Reiniku ģimeni un draugiem uz skatuves tiks atdzīvināti piedzīvojumi, kas attēloti nesen iznākušajā grāmatā un dziesmu albumā  "Ričijs Rū rīko koncertu". Koncerts Balvos notiks 16.jūlijā plkst. 11.00 Balvu estrādē.

Lasīt tālāk...


Koncerts no cikla Sestie vēsturisko ērģeļu svētki-“Latvija ērģeļu zeme” koncerts "AICINĀJUMS"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 11 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Sestie Vēsturiskie ērģeļu svētki „Latvija – ērģeļu zeme” afiša

Vēsturiskie ērģeļu svētki „Latvija – ērģeļu zeme” ir vienīgais notikums, kas tik plaši atspoguļo ērģeļmākslu reģionos un Rīgā, aptverot visu Latviju. Projektam ir izzinošs raksturs, kas ietver veselu ērģeļkultūras kompleksu - ievadlekcijas, pētniecību, instrumentu demonstrējumus, kā arī sadarbību ar Latvijas mākslas skolām. Vēsturisko ērģeļu svētku ietvaros - Latvijas simtgadē Rīgas Doma katedrālē tika organizēts maratonkoncerts, kurā piedalījās 29 Latvijas ērģelnieki. Skaitlis, kas Latvijas ērģeļmūzikas koncertu vēsturē iezīmējās pirmo reizi. Koncertos tika vākti ziedojumi Liepājas Sv. Annas ērģeļu atjaunošanai. Projektā īpaša nozīme ir sadarbībai ar ērģeļmeistariem – Alvi Melbārdi, Jāni Kalniņu, Viesturu Ilsumu, Jāni Pelši un citiem. Vēsturisko ērģeļu svētki „Latvija - ērģeļu zeme” ir izpelnījušies atpazīstamību plašā sabiedrībā.

Lasīt tālāk...


Balvu novada svētku noslēguma koncerts “Par vasaru, puķēm un mīlestību...”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 11 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Balvu novada svētki 2022_

Balvu novada svētki noslēgsies 16.jūlijā plkst. 19.30 ar koncertprogrammu “Par vasaru, puķēm un mīlestību...” Balvu pilsētas estrādē.

Programmā apkopotas dziesmas par svarīgāko – par mīlestību, bez kuras košajām krāsām mūsu dzīve nav iedomājama. Īstās krāsas vajadzīgas arī ziediem un vasarai, tālab programmas nosaukums visu to apvieno – gan dziesmas par pieneņu zeltu, gan ābeļu balto ziedēšanu, gan stāstu par ugunssārto mežrozīti. Dziesmas, kas nāk no Latvijas vasarām, lauka puķēm, dārza ziediem un mīlestības.

Lasīt tālāk...


Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2022”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 13 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Medņevas fokloras kopa "Egle" festivālā "Baltica 2022"Noslēdzies Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2022”, kurš norisinājās no 2022. gada 6. līdz 10. jūlijam.

Ar moto “Nāc ar mani spēlēties” vairāk nekā 250 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi tikās dažādos koncertos, notikumos un aktivitātēs Alsungā, Dundagā, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Krimuldā, Kuldīgā, Lēdurgā, Mālpilī, Popē, Rīgā, Siguldā, Skrundā, Talsos, Turaidā un Ventspilī.

Balvu novadu Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica 2022” pārstāvēja 15 kolektīvi.

Fotogalerija no Balvu novada kolektīvu dalības Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica 2022” ŠEIT.


Bērzpils folkloras kopa "Saivenis" starptautiskajā folkloras festivālā ‘’Baltica 2022’’

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 12 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

img 20220708 wa0000 7a749Folkloras kopa ‘’Saivenis’’  uz festivālu devās 8.jūlija rītā. Ar laba vēlējumiem ceļā mūs pavadīja Bērzpils Saieta nama vadītājas p.i. Ilga Lazdiņa.
Pirmajā dienā uzstājāmies Vērmanes dārzā un kopējā sadziedāšanās pasākumā Brīvības laukumā. Lai gan brīžiem uzlija, tomēr pasākuma un sadziedāšanās kopējo atmosfēru lietus neizbojāja.
Otrā diena -9.jūlijs- bija interesanta, jo organizatori bija izdomājuši, ka ieejas biļete festivāla dalībniekiem būs dziesma, deja vai kāda cita norise. Mēs, iedami Brīvdabas muzejā, nodejojām Bēržu krakovjaku, ko mums kādreiz iemācīja mūsu pagasta vecākās sievas.  Ar to viss nebeidzās. Novadu dienā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika folkloras kopu randiņš ‘’Ko zinu gaidīt, ko negaidīt’’. Mūsu folkloras kopai bija satikšanās ar Dienvidkurzemes Vecpils pagasta Kultūras centra folkloras kopu ‘’Dižlāņu Īves ‘’. Kā interesants fakts jāpiemin tas, ka Bērzpils pagastā arī ir ciems Vecpils.

Lasīt tālāk...


Krāsu prieks bibliotēkā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 05 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

leina 1 f4aa5

Līdz 19. augustam Balvu Centrālajā bibliotēkā būs skatāma Marijas Leinas izstāde “Krāsu prieks. Satikšanās”. Latvijā dzimusī, bet Parīzē dzīvojošā 24 gadus vecā māksliniece Marija Leina ir meitene ar īpašām vajadzībām, ar pārsteidzošu krāsu prieku un brīvības izjūtu savos darbos.  Par aizraušanos ar gleznošanu un saviem darbiem viņa stāsta: “Es neprotu zīmēt, es spēlējos ar krāsām. Uz audekla ir manas sajūtas”. Marija glezno intuitīvi, ļaujoties tā brīža emocijām un noskaņai. Darbi sanāk abstrakti, daudzslāņaini, enerģētiski, krāsaini, priecīgi. Gleznu nosaukumi top sarunās ar mammu. Meitene ne tikai glezno, bet arī apmeklē vokālās nodarbības, nereti dzied arī savu izstāžu atklāšanas reizēs.
Viņa ir piedalījusies vairākos jauno talantu konkursos Parīzē, darbi eksponēti dažādās izstādēs. Marija izstādēs piedalās kopš 2013.gada. Viņas kolekcijā ir ap 40 gleznām, no kurām vairākas rotā grāmatu vākus: glezna “Maska” ir uz lugu krājuma “Cilvēkzvērs” (2020) vāka, glezna “Putnu pasaule” ir uz grāmatas “Cilvēktīkls” (2021) vāka, bet “Deja” ir uz mammas Birutas grāmatas “Mana aritmētikas grāmatiņa” (2021) vāka.

Lasīt tālāk...


Šodien - Latgales partizānu pulkam 103

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 05 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Partizānu pulkam 103

Šodien, 5.jūlijā no plkst.10.00-17.00 nāc uz Balvu Novada muzeju apskatīties ekspozīciju "Ziemeļlatgale Latvijas neatkarībai" un virtuālo izstādi "Staņislava stāsts" konferenču zālē vēsturnieces Rutas Akmentiņas pavadībā.

Apmeklējums bez maksas.

Pieminot Latgales partizānu pulka 103 gada dienu, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs un Balvu novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale nolika ziedus pie pieminekļa  Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem.

Lasīt tālāk...


LU Humanitāro zinātņu fakultātes folkloristi dodas ekspedīcijā uz Balvu novada Viļaku

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Ekspedīcijas dalībnieki 2018. gadā Rudzātos Līvānu novadā.

Jūlija sākumā –  no 3. līdz 9. jūlijam – Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes folkloristikas nozares pētnieki un folklorā ieinteresēti studenti profesores Janīnas Kursītes-Pakules vadībā dosies Tradicionālās kultūras un mutvārdu vēstures ekspedīcijā uz Latgali  – šoreiz uz Balvu novada Viļakas apkaimi.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei