Sprogu katoļu baznīcai jauns žogs

Kategorija: Balvu novada projekti
Piektdiena, 02 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Septembris 2022

Sprogu baznīcai jauns žogsBalvu Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu draudze, reģistrācijas Nr. 90000282012, 2022.gada augusta beigās ir realizējusi projektu ,,Sprogu Sv.Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu draudzes baznīcas dārza iežogojuma izbūve” Dampadruvā, Vīksnas pagastā, Balvu novadā, LV-4580, kura kopējās izmaksas ir 7570,28 EUR.

Nelielā Sprogu katoļu draudze izveidota 1920.gadā, atdalot to no Balvu draudzes. Prāvesta Benedikta Skrindas vadībā uz draudzei piešķirtās 15 ha zemes Dampadruvā tika uzsākta baznīcas celtniecība. 1922.gadā dievnams tika uzcelts, iesvētīts un tajā sāka noritēt dievkalpojumi. Šogad Sprogu baznīcai tiks svinēti 100 gadi. Iespēju robežās ēka tiek uzturēta, draudze to nav pametusi, kaut arī baznīca atrodas atstatus no lielākām apdzīvotām vietām.

Lasīt tālāk...


Radošās terases pie Balvu Mākslas skolas atklāšanas svētki

Kategorija: Balvu novada projekti
Piektdiena, 02 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Septembris 2022

Radošā terase1.septembris Balvu Mākslas skolā ir ieskandināts ar atkalredzēšanās prieku, radošumu un āra klases atklāšanas svētkiem. Skolas iekšpagalmā ar rudens ziedu krāšņumu pulcējās 152 Balvu Mākslas skolas audzēkņi, audzēkņu vecāki, 10 skolas radošie pedagogi un mākslas atbalstītāji. Patiess prieks par jaunajiem 38 pirmklasniekiem, kuri radošo talantu apgūs mākslas skolā dažādās vizuālās mākslas izpausmēs.

Mākslai vajag telpu - telpu vidē, ar šādu domu, ideju vienas vasaras laikā uzziedēja Balvu Mākslas skolas iekšpagalms. Uzziedēja radošā terase!

Lasīt tālāk...


Īstenots projekts Bēržu Sv.Annas Romas katoļu baznīcā

Kategorija: Balvu novada projekti
Piektdiena, 26 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 26 Augusts 2022

Īstenots projekts

Projektu īstenoja: REL BĒRŽU SVĒTĀS ANNAS ROMAS KATOĻU DRAUDZE

Kontaktpersona un projekta vadītāja: Iveta Raciborska kont.tālr.+37126518493, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Projekta tāme: Kopējais finansējums - 12989.54 EUR, ELFlA publiskais līdzfinansējums - 11690.59 EUR, Balvu novada pašvaldības līdzfinansējums – 1298.95 EUR.

Projekta Nr.22-07-AL19-A019.2201-000001 mērķis -  Atjaunot Bēržu Sv. Annas Romas katoļu baznīcas centrālās ieejas pakāpienus un laukumu apmeklētājiem, popularizējot arhitektūras pieminekli vietējiem iedzīvotājiem, un citiem interesentiem, kā arī papildinot kopējo tūrisma pakalpojumu piedāvājumu Balvu novadā un Ziemeļlatgalē.

Lasīt tālāk...


Starptautisks ERASMUS+ neformālās izglītības apmācību kurss par vides izglītību Balvos

Kategorija: Balvu novada projekti
Piektdiena, 12 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 12 Augusts 2022

Logo
LogoNo 21. līdz 27. augustam Balvos norisināsies starptautisks ERASMUS+ neformālās izglītības apmācību kurss par vides izglītību. 

Apmācību kurss ir finansiāli atbalstīts ERASMUS+ programmes ietvaros. Neformālās izglītības apmācību kursa laikā satiksies 24 jaunatnes darbinieki un jaunatnes līderi no tādām valstīm kā Latvijas, Itālijas, Spānijas, Grieķijas, Horvātijas, Ungārijas, Rumānijas un Turcijas.

Lasīt tālāk...


Noslēdzies Skolēnu vecāku biedrības projekts „Būt un darīt”

Kategorija: Balvu novada projekti
Trešdiena, 27 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Augusts 2022

Projekta laikā tiek labiekārtotas skolēnu parlamenta telpas

Biedrība „Skolēnu vecāku biedrība” īstenojusi projektu ”Būt un darīt”, kas tapis sadarbībā ar Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnu parlamentu. Projekta mērķis bija iesaistīt skolas audzēkņus jauniešu neformālās izglītības aktivitātēs un to organizēšanā, kas vērstas uz savstarpējas sadarbības un saliedētības veicināšanu, skolēnu līdzdalību, organizatorisko prasmju pilnveidi un piederības sajūtas veidošanu. Projektā īstenotas dažādas neformālās izglītības aktivitātes, kuras iniciējuši paši jaunieši, un tās vērstas uz viņu vajadzībām.

Lasīt tālāk...


Norisinājusies bērnu vasaras dienas nometne “Esi vasals Latgolā!”

Kategorija: Balvu novada projekti
Pirmdiena, 01 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Augusts 2022

Nometne PreiļosPateicoties Balvu novada pašvalības atbalstam un Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības aktivitātei, notika bērnu vasaras dienas nometne  “Esi vasals Latgolā!” jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Prieka pilnas 7 dienas tika pavadītas gan Balvos, gan Kubulos, gan Preiļos. Nometnes pamatvieta bija Balvu Profesionālā vispārizglītojošā vidusskola. Tur ar dažādiem speciālistiem jaunieši apguva jaunas prasmes, analizēja savu raksturu un stiprināja sevi fiziski. Pateicoties piesaistītajiem speciālistiem – fizioterapeits, psihologs, deju un kustību pedagogs - jauniešiem bija iespēja lietderīgi pavadīt dienas Balvos.

Lasīt tālāk...


Nomas iespējas Balvu novadā, kādreizējā Mežvidu skolā

Kategorija: Balvu novada projekti
Trešdiena, 27 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Augusts 2022

11 bf825"Sola", Susāju pagasts, Balvu novads.

1.izsole: cieta asfalta seguma(asfalta) noma 4200 m2 platībā.

Nomas maksas nosacītā sākumcena – 87.50 EUR/mēn., bez PVN.

Vairāk informācijas: bit.ly/3lNOMix

2.izsole: nedzīvojamo telpu "Mežvidu skola" noma 800,40 m2 platībā. Nomas maksas nosacītā sākumcena- 169.17 EUR/mēn., bez PVN.

Vairāk informācijas: bit.ly/3sFCpch


Rugāju pagasta pārvaldē un Baltinavas muzejā realizēs projektus ēku energoefektivitātes paaugstināšanai

Kategorija: Balvu novada projekti
Otrdiena, 26 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Augusts 2022

dsc 5611 f76e4Pirmdien, 25. jūlijā, Balvu novadā notika Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieces Sandras Kapteines, izpilddirektores Dainas Tutiņas, izpilddirektora vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos Jāņa Bubnova un projektu vadītājas Irēnas Začevas tikšanās ar SIA “LVS Building”, būvprojektu autoru SIA “VEK” un būvuzraugiem SIA "SISTĒMEKSPERTS" par Balvu novada projektu realizāciju:
1) Baltinavas muzeja ēkas energoefektivitātes paaugstināšana;
2) Rugāju pagasta pārvaldes ēkas energoefektivitātes paaugstināšana.

Lasīt tālāk...


Projekta ietvaros aktīvi sportojam

Kategorija: Balvu novada projekti
Piektdiena, 15 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Augusts 2022

sociaalais fonds

Eiropas Sociālā fonda projekta “Dzīvo vesels!” – veselīga dzīvesveida un profilakses veicināšanas pasākumi Rugāju un Lazdukalna pagastu iedzīvotājiem”, Nr.9.2.4.2/13/I/072 ietvaros no 2021. – 2023.gadam piedāvāja iedzīvotāju grupām izmantot dažādas aktivitātes.
Projekta ietvaros notika vingrošanas grupu bērniem Rugāju vidusskolā un Eglaines pamatskolā nodarbību organizēšana. No 2022.gada janvāra līdz jūnijam notika 74 nodarbības, t.sk. Rugāju vidusskolā 36 vingrošanas nodarbības, bet Eglaines pamatskolā 38 vingrošanas nodarbības. Regulāras fiziskās aktivitātes ir sevišķi nozīmīgas bērnu un pusaudžu vecumā, jo regulē ķermeņa masu un kaulu mineralizācijas procesu. Ja ir pietiekoša fiziskā aktivitāte bērnībā un tālāk pusaudža gados, tad vēlāk jau pieaugušo vecumā tā ir garantija veselībai, palīdzot izsargāties no tādām problēmām, kā aptaukošanās, osteoporoze, sirds asinsvadu slimības, diabēts u.c.  Projekta laikā nodarbībās piedalīsies divas vingrošanas grupas pa vienai katrā skolā, kur kopā notiks 300 nodarbības.

Lasīt tālāk...


Ģimenes asistenta pakalpojuma īstenošana  Balvu novadā

Kategorija: Balvu novada projekti
Trešdiena, 13 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Augusts 2022

Projekta "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" logo

Balvu novadā Labklājības ministrijas īstenotājā ESF projektā Nr.9.2.1.1/15/I/001 “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” īstenotā pilotprojektā “Ģimenes asistenta pakalpojuma aprobēšana”, piedalās divi ģimenes asistenti, kuru darbs ir saistīts galvenokārt ar ģimenēm ar bērniem. Šī projekta galvenais mērķis ir ieviest un nodrošināt Ģimenes asistenta pakalpojuma pieejamību novadā, un izvērtēt pakalpojuma ietekmi uz personu un ģimeņu sociālo situāciju.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei