Balvu Bērnu un jauniešu centrs

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Trešdiena, 07 Oktobris 2015
Pēdējās izmaiņas: 15 Novembris 2021

Balvu novada Bērnu un jauniešu centrs ir Balvu novada pašvaldības dibināta Izglītības pārvaldes pārraudzībā esoša izglītības iestāde, kas izstrādā un īsteno interešu izglītības programmas, veic interešu izglītības un jaunatnes darba organizatoriski metodisko un informatīvo darbību Balvu novadā. Centrs sekmē Balvu novada jauniešu iniciatīvas, iesaista jauniešus savas dzīves kvalitātes veidošanā, veicina bērnu un jauniešu pašizaugsmi un integrāciju sabiedriskajā dzīvē.

Lasīt tālāk...


Ģimenes pikniks Lāču dārzā

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Piektdiena, 20 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 maijs 2022

Ģimenes pikniks Lāča dārza16.maijā, Balvu novada Bērnu un jauniešu centra saime, pulcējās uz pikniku Lāču dārzā, lai kopīgi svinētu Ģimeņu dienu. Ģimene mums ir atbalsts, draudzīgas attiecības, kopīgas intereses un labi paveikts uzticētais darbs. Vienmēr lepojamies ar saviem interešu izglītības skolotāju un viņu audzēkņu sasniegumiem, tāpēc  arī šoreiz neizpalika uzslavas un pateicības.

Sakām PALDIES:

- Artūram Pušpuram un Sandijai  Kalniņai (skolotāja  Inta Ozola) par augstiem sasniegumiem Latvijas čempionātā Nūjošanā;

-Rebekai Jermacānei (skolotāja Iluta Tihomirova) par augstiem sasniegumiem Starptaustiskajā vokālistu konkursā.

Lasīt tālāk...


Tā mums gāja skolēnu pavasara brīvdienu nedēļā

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Otrdiena, 22 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Marts 2022

Pavasara brīvlaiksBalvu novada Bērnu un jauniešu centrs tradicionāli skolēnu brīvdienu nedēļās piedāvā dažādas aktivitātes un arī šī gada pavasara brīvdienu nedēļa nebija izņēmums.  Skolēnu pvasara brīvdienu nedēļa sākās ar Gunitas Mincānes piedāvāto aktivitāti “Kambara revīzija”, kurā tika spēlētas neformālās izglītības spēles.

Otrdienā Dita Nipere piedāvāja apēst pavasari, taisot veselīgus un garšīgus ēdienus, šī aktivitāte beidzās ar dziesmām un dejām. Savukārt, pie Ineses Hmaras varēja “Izlocīt pavasari” origami locīšanas darbnīcā.

Visaktīvākā bija trešdiena, kurā Iluta Tihomirova aicināja karaokē izdziedāt pavasarīgas dziesmas, bet pie Intas Ozolas bērni zīmēja skaistus ornamentus ar hennu. Vēlāk Inta visus aicināja uz Actionbound spēli “Ceļojums laikā Balvos”. Ceturtdienā skolu pašpārvalžu dalībnieki kopā ar jaunatnes lietu speciālistēm Agnesi Puļču un Gunitu Mincāni devās un Smilteni, kurā projekta “Līdzdalības karuselis” ietvaros notika aktivitāte “Diskusija – kur esam un uz kurieni virzamies?”.

Lasīt tālāk...


Diskusijas “ESi NĀKOTNE” atbalsta mājā “Brīvupes”

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Ceturtdiena, 10 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 10 Marts 2022

No 2022. gada 21. janvāra Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) ar domubiedriem un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu īsteno klātienes diskusijas “ESi NĀKOTNE” 20 Latvijas vietās, kurās aicina dalībniekus dalīties ar savu redzējumu par nākotnes Eiropu un savu lomu tajā. Diskusiju mērķis ir iesaistīt pēc iespējas daudzveidīgākas cilvēku grupas un pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju, īpaši jauniešus. Diskusijas kalpo kā platforma, kurā izteikt savu viedokli, priekšlikumus un virzīt tos tālāk. Tā kā 2022. gads tiek atzīmēts kā Eiropas Jaunatnes gads, tad šis diskusiju cikls paver iespēju arī jauniešiem tikt sadzirdētiem un līdzdarboties Eiropas nākotnes veidošanā.

Lasīt tālāk...


Veselības maratons noslēdzies

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Ceturtdiena, 10 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 10 Marts 2022

/images/jauniesiem/10_03_vingrosanasmaratons/IMG_10103.jpg

5.martā pēc 2 gadu pārtraukuma Balvu novada Bērnu un jauniešu centrs aicināja piedalīties ikvienu - jaunieti vai pieaugušo, veselības maratonā “Vingro vesels”. Uzspīdot  spožākiem saules stariem, cilvēkam organismā arī sāk mosties enerģija, kuru šogad pasākumā  piedāvāja atgūt 4 treneri.

Rītu aktīvi iesākām kopā ar treneri  Ingu Bleideri, kura iepazīstināja ar TRX nodarbības uzbūvi un dažādiem intensitātes vingrinājumiem. Nūjošanas trenere Inta Ozola palīdzēja interesentiem apgūt pareizu nūjošanas tehniku un iesildīšanās un atsildīšanās vingrinājumus. Arī Inna Aņisimova piedāvāja sevi izaicināt, modinot savu ķermeņa enerģiju ar trenažieru un dažādu spēka vingrinājumu palīdzību. Izmantojot “Tanita” svarus, pasākuma laikā varēja saņemt konsultāciju par ķermeņa masas uzbūvi.

Lasīt tālāk...


Pavadi aktīvi pavasara brīvdienas!

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Trešdiena, 09 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 09 Marts 2022

Pavasara brīvdienu nedēļas aktivitātes


Balvu novada Bērnu un jauniešu centrā iepazīst 3D printeri

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Otrdiena, 25 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Janvāris 2022

Iepazīst 3D printeriPiektdien, 21.janvārī, Balvu novada Bērnu un jauniešu centrā, divās grupās, ievērojot epidemioloģiskos noteikumus, viesojās Stacijas pamatskolas 7. un 8.klases skolnieki, lai redzētu kā strādā 3D printeris. Pirms 3D printera iepazīšanas, skolēniem bija jāiepazīstina ar sevi un jāatbild uz asociatīvo kartiņu jautājumiem, jautājumi bija gan sevis izzinoši, gan tādi, kas liek aizdomāties par apkārt notiekošajiem procesiem un veicina piederības sajūtu.

Skolēni mācību priekšmetā Tehnoloģijas un dizains apguva 3D printera modelēšanu un strādāja vietnē www.tinkercad.com, kurā paši apguva kā izveidot objektus, kurus pēc tam var izprintēt 3D printerī, tāpēc viņiem bija interesanti redzēt kā klātienē darbojas šī ierīce. 3D printeris uzkarst līdz 245 grādiem un sāk kausēt plastikāta materiāla diegu, veidojot materiālos slāņus, no kuriem veidojas objekti. Stacijas pamatskolas skolēni redzēja kā tika izprintēts aptuveni 2 cm augsts Eifeļa torņa makets, šī maketa printēšana aizņēma 13 minūtes. Printēšanas ilgums ir atkarīgs no objekta lieluma un sarežģītības pakāpes, tāpēc lielākoties šis process aizņem daudz laika.

Lasīt tālāk...


Spēles darbībā Latvijā (Game in action Latvia edition)

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Otrdiena, 25 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Janvāris 2022

Jaunieši apgūst spēli PersipioStarptautisko apmācību “Game in action” Erasmus+ projekts plānoja nākamo posmu pēc dalībnieku apmācībām Armēnijā turpināt katrā no dalībvalstīm.

Janvārī Balvu novada Bērnu un jauniešu centra darbinieces aicināja jauniešus uz pirmo spēļu pasaules iepazīšanas aktivitāti, lai izmēģinātu spēli “Persipio”, kura tik iegādāta Armēnijā.

Spēles pamatideja ir rosināt jauniešus uz asociatīvu pārdomu radīšanu, jo spēles komplektā ir asociatīvo kartīšu komplekts, kurš attēlo sabiedrībai un pasaulei sensitīvus attēlus. Kartītēs attēloti rasisma, cilvēktiesībām, brīvības jēdzienu, dzīves izvēlēm, atkarībām, ekoloģiju, informatīvās vides manipulējošo nozīmi, par to, ka situācijas nav vērtējamas viennozīmīgi. Daudzas kartītes ataino kara konflikta postu, jo Armēnijas tauta tikko ir pārdzīvojusi kara šausmas, kas ir atstājis traumatizējošas pēdas cilvēku apziņā. Aicina aizdomāties par sociālo tīklu ietekmi uz cilvēku attiecībām un dzīvi.

Lasīt tālāk...


Vairojam labo

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Trešdiena, 05 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Janvāris 2022

Sagatavotās dāvanasIr zināms, ka labais vairo labo un prieks rada prieku, tāpēc gada nogalē Balvu novada Bērnu un jauniešu centra pulciņi “Mākslas krāsu virpulī” , "Dzīvesprasmju ABC” , “Manas emocijas” un ”Čaklie pirkstiņi” audzēkņu sirsniņās prieku ienesa ne tikai kopā būšana, bet arī dāvanu gatavošana un prieka radīšana citiem. Vēlot skaistus svētkus, bērni bija laimīgi par iespēju iepriecināt Balvu novada Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra iemītniekus ar pašdarinātiem svētku dekoriem.

Lasīt tālāk...


Piedalies konkursā „Sniega brīnums 2022”

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Trešdiena, 05 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Janvāris 2022

Sniega brīnums 2022Lai radītu iespēju bērniem un jauniešiem izpaust savus talantus sezonāli pieejamos materiālos, veicinātu auditorijas radošumu un popularizētu atpūtu dabā un fiziskas aktivitātes, veidojot sniega skulptūras, Balvu novada Bērnu un jauniešu centrs (turpmāk tekstā BNBJC) organizē konkursu “Sniega brīnums 2022”, kurā var piedalīties gan individuāli, gan grupā.

Izveido sniega skulptūru, nofotografē un līdz 2022.gada 28.februārim iesniedz uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., un foto tiks publicēts vietnē http://www.facebook.com/bnbjc/ galerijā „Sniega brīnums 2022”, kur no 7.marta tiks organizēta publiskā balsošana.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

MAIJS

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei