tmb20200116102356


Atbalsta grupa vecākiem ”Dzīvesspēks”

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Trešdiena, 18 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 18 Janvāris 2023

dzatbalsta grupa dzivesspeks e21a8

Balvu novada Sociālā pārvalde aicina vecākus, kuri vieni audzina bērnus, apmeklēt atbalsta grupu ”Dzīvesspēks”.

Atbalsta grupas mērķis ir sniegt atbalstu grūtību pārvarēšanā, attīstīt pašpalīdzības spējas un stiprināt spēju radīt drošu, atbalstošu un labvēlīgu vidi sev un bērniem:

 • nodarbības notiks klātienē no 30.01.2023. līdz 03.04.2023. vienu reizi nedēļā (kopā 10 nodarbības), pirmdienās vakaros no 17.00-19.00, Sociālās pārvaldes telpās, Raiņa ielā 52, Balvos, Balvu novadā;
 • nodarbības ir bez maksas;
 • nodarbības notiks latviešu valodā;
 • dalībnieku skaits 5 – 7, dalībnieki nodarbību cikla laikā nemainās;
 • tiks nodrošinātas kafijas/tējas pauzes, nepieciešamības gadījumā, bērnu pieskatīšana.

Atbalsta grupu vadīs sociālās darbinieces Ligita Zelča un Kristīne Novika.

Pieteikšanās līdz 25.janvārim, zvanot pa tālruni 26624044 vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties, zvanot pa tālruni 26624044.


Atbalsta grupa pusaudžiem (13-15) - ”Es varu un daru”

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 17 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 18 Janvāris 2023

Atbalsta grupa jauniešiem Balvu novada Sociālā pārvalde piedāvā jauniešiem apmeklēt atbalsta grupu ”Es varu un daru”. Atbalsta grupas mērķis ir atbalstīt un stiprināt jauniešus, ieviešot veselīga dzīvesveida paradumus ikdienā:

 • nodarbības notiks klātienē no 02.02.2023. līdz 05.04.2023. vienu reizi nedēļā (kopā 10 nodarbības), ceturtdienās no 16.00-18.00, Sociālās pārvaldes telpās, Raiņa ielā 52, Balvos, Balvu novadā;
 • nodarbības ir bez maksas;
 • nodarbības notiks latviešu valodā;
 • dalībnieku skaits 5 – 7, dalībnieki nodarbību cikla laikā nemainās;
 • tiks nodrošinātas kafijas/tējas pauzes.

Atbalsta grupu vadīs sociālās darbinieces Kristīne Novika un Ligita Zelča.

Pieteikšanās līdz 25.janvārim, zvanot pa tālruni 29168597 vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties, zvanot pa tālruni 29168597.


Labie darbi vairo prieku – uzņēmums “Dynatech” sagādā dāvanas bērniem Balvos

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Trešdiena, 11 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 11 Janvāris 2023

Labie darbi vairo priekuIk gadu Ziemassvētku laiks ir iespēja ne tikai satikties, iepriecināt tuvākos ar dāvanām un baudīt svētku maltītes, bet arī piedot, vairot mīlestību un veikt kādu labu darbu. Latvijā ziedošanas kultūra un vēlme palīdzēt grūtībās nonākušajiem jau kļuvusi par tradīciju. Tiek rīkotas vērienīgas ziedošanas kampaņas, kurās cilvēki arī aktīvi piedalās, un labos darbus veic arī Latvijas uzņēmumi.

Ziemassvētku gaidīšanas laikā ar Balvu novada Sociālās pārvaldes vadītāju Viktoriju Puku sazinājās uzņēmuma ,,Dynateh” pārstāve, lai nodotu ziņu, ka uzņēmums un tā darbinieki šajā svētku laikā nolēmuši iepriecināt Balvu novada bērnus.

Lasīt tālāk...


Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra klienti izveidojuši spēļu komplektus un dāvina tos Ziemassvētkos

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 27 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Decembris 2022

Dāvināšanas laiksĪsi pirms Ziemassvētkiem Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra Balvos pakalpojuma “Specializētās darbnīcas” klienti bija sarūpējuši dāvanu, kuru paši bija izveidojuši,  – spēļu komplektus “Roko” - Tilžas pamatskolas divām speciālajām klasītēm, kuras atrodas turpat Vidzemes ielā 2B jeb kaimiņos.

Centra vadītāja Iluta Bērziša, prezentējot šo spēļu komplektu, teica: “Specializēto darbnīcu viens no klientiem teica: “Man patīk citiem sagādāt prieku!”. Tāpēc centra darbinieki ir sarūpējuši šādu pārsteigumu, lai arī mums būtu prieks, par to, ko mēs darām, un saprastu to, ka tas ir vajadzīgs, noderīgs un tas sagādā prieku ne tikai tiem, kuri to saņem, bet arī mums, dāvinātājiem! Paldies gan darbiniekiem, gan klientiem par neatlaidību, pacietību, darboties sparu un to, ka jums patīk sagādāt prieku citiem!

Redzot, ka centra klienti ir ļoti čakli, radoši un darbīgi, un viņiem ir brīnišķīgi skolotāji, un to visu apvienojot, vēlējāmies, lai veidojas mērķtiecīgs un jēgpilns darbošanās veids. Tā pirms pāris mēnešiem sadarbībā ar Speciālās izglītības klasītes sociālo darbinieku radās ideja par spēļu komplektu, ko izveidoja Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra klienti, un kuru uz Ziemassvētkiem varētu uzdāvināt mūsu kaimiņiem.”

Lasīt tālāk...


Mobilais veselības aprūpes centrs bērniem 2022.gada 24.novembrī pieņēma mazos pacientus Balvos

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Piektdiena, 25 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Novembris 2022

Mobilais veselības centrs bērniem Balvos2022.gada 24.novembrī Balvos, Raiņa iela – 52 (pie Sociālās pārvaldes)  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti – okulists un otolaringologs (LOR) pieņēma mazos pacientus uz konsultācijām.

RMHC Latvija misija ir sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem nokļūt pie ģimenēm ar bērniem tuvāk viņu mājām un padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus visā Latvijā, īpaši tās attālākajos lauku reģionos, kur medicīnas speciālistu trūkuma, ģimeņu trūcīguma vai citu iemeslu dēļ bērniem ir apgrūtināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību savlaicīgi.

Lasīt tālāk...


Par grozījumiem Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta saņemšanas nosacījumos

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Trešdiena, 16 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 16 Novembris 2022

Infografika2022. gada 18. oktobrī valdībā tika pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 25. novembra noteikumos Nr. 727 "Darbības programmas "Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014. - 2020. gada plānošanas periodā" īstenošanas noteikumi" (turpmāk – MK noteikumu grozījumi).

MK noteikumu grozījumi paredz, ka no 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 31. janvārim un no 2023. gada 1. februāra līdz 2023. gada 30. aprīlim katrai personai mājsaimniecībā, kurai pašvaldības sociālais dienests izsniedzis rakstisku izziņu par tās atbilstību trūcīgās, maznodrošinātās (ar ienākumiem 327/229 euro) vai krīzes situācijā nonākušās mājsaimniecības statusam, ir tiesības papildus saņemt vienu pārtikas komplektu par katru iepriekš minēto laikposmu.

Informatīvais materiāls "Ceļš līdz ES atbalsta pakām: kas un kā?" (uz 5 lp.).

Lasīt tālāk...


Mobilais veselības aprūpes centrs 24.novembrī Balvos pieņems bērnus līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot)

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Piektdiena, 04 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 04 Novembris 2022

buss mediji 1 1 557cd

2022.gada 24.novembrī no plkst.10.00 Raiņa ielā 52, Balvos (pie Balvu novada Sociālās pārvaldes ēkas) pieņems Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti – okulists un otolaringologs (LOR). 

Ronald McDonald House Charities Latvija (RMHC Latvija) misija ir sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem nokļūt pie ģimenēm ar bērniem tuvāk viņu mājām un padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus visā Latvijā, īpaši tās attālākajos lauku reģionos, kur medicīnas speciālistu trūkuma, ģimeņu trūcīguma vai citu iemeslu dēļ bērniem ir apgrūtināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību savlaicīgi.

Lasīt tālāk...


Sākot ar 2023.gadu ID karte būs nepieciešama braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai sabiedriskajā transportā

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Piektdiena, 21 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Oktobris 2022

Braukšanas maksas atvieglojumi

Sākot ar 2023.gadu ID karte būs nepieciešama braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai sabiedriskajā transportā. Tā kalpos kā personas identifikācija, saņemot bezmaksas braukšanas biļeti vai iegādājoties biļeti ar atlaidi gan iepriekšējā pārdošanā, gan sabiedriskajā transportā:

 • personām ar I un II grupas invaliditāti;
 • politiski represētajām personām;
 • nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem;
 • bērniem-bāreņiem un bez vecāku apgādības palikušajiem bērniem;
 • daudzbērnu ģimenēm.

Lasīt tālāk...


Jauna mājokļa pabalsta aprēķināšanas kārtība

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 30 Augusts 2022

Jauna kārtība mājokļa pabalsta aprēķināšanāUZMANĪBU! Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā paredz paplašināt mājokļa pabalsta saņēmēju loku.

Lai uzlabotu mājokļa pabalsta pieejamību, dodot iespējas saņemt šo pabalstu lielākam cilvēku lokam ar augstākiem ienākumiem, par periodu no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim tiks piemērots koeficients 3.

Lasīt tālāk...


Mazaizsargāto ģimeņu bērniem iespējams saņemt bezmaksas skolas preču komplektus

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 25 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Augusts 2022

Atbalsts skolēniem Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros aicina pieteikties skolas piederumu komplektiem, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes var saņemt izdales punktos visā Latvijā. 

Nabadzība un sociālā atstumtība vēljoprojām daudzās Eiropas Savienības valstīs ir būtisks izaicinājums. Lai sniegtu kritiski svarīgu atbalstu iedzīvotājiem krīzes situācijās un mazinātu sociālo nevienlīdzību starp dažādām sabiedrības grupām, Sabiedrības integrācijas fonds īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis ir sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī ar dažādu papildpasākumu palīdzību veicināt sociālo iekļaušanu.

Lasīt tālāk...


Apakškategorijas

 • Balvu novada pašvaldības Sociālajā dienestā ciemojās jelgavnieki

  Arī rudens slēpjas no lietus un nesteidzas nakts dzestrajās stundās krāsot kokus un krūmus. Ir iemēģināta tikai mazā dzeltenās krāsas otiņa. Bet iepriecinājumu un pārsteigumu septembrī netrūkst, tostarp arī ciemiņu! 15.septembrī Balvu novada pašvaldības Sociālajā dienestā bija ieradušies ciemiņi no Jelgavas sociālo lietu pārvaldes, lai iepazītos ar mūsu  novada pašvaldības Sociālā dienesta darbu, gūtu priekšstatu par mūsu ikdienas raizēm un gandarījuma mirkļiem.


  Jelgavas sociālo lietu pārvaldes darbinieki šādus pieredzes braucienus organizē divas reizes gadā. Viņu iestādes funkcijas ir nodrošināt sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību dažādām klientu grupām, administrēt sociālo pakalpojumu sniegšanai paredzētos pašvaldības budžeta līdzekļus, kontrolēt, kā šos līdzekļus izlieto pārraudzībā esošās iestādes un citi pakalpojumu sniedzēji. Vadītāja Rita Stūrāne, kopā ar saviem kolēģiem, ar interesi piedalījās Balvu novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītājas Viktorijas Pukas sagatavotajā prezentācijā un uz interesējošiem jautājumiem saņēma izsmeļošas atbildes. Pēc vizītes Sociālajā dienestā, ciemiņi devās uz Balvu Novada muzeju, bet tālāk uz Alūksni, lai pilnībā izbaudītu Latvijas ziemeļaustrumus.

  Ina Bankova

  IMG_20170915_133510.jpgIMG_20170915_133541.jpgIMG_20170915_135224.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei