tmb20200116102356


Jauna mājokļa pabalsta aprēķināšanas kārtība

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 30 Augusts 2022

Jauna kārtība mājokļa pabalsta aprēķināšanāUZMANĪBU! Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā paredz paplašināt mājokļa pabalsta saņēmēju loku.

Lai uzlabotu mājokļa pabalsta pieejamību, dodot iespējas saņemt šo pabalstu lielākam cilvēku lokam ar augstākiem ienākumiem, par periodu no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim tiks piemērots koeficients 3.

Lasīt tālāk...


Mazaizsargāto ģimeņu bērniem iespējams saņemt bezmaksas skolas preču komplektus

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 25 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Augusts 2022

Atbalsts skolēniem Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros aicina pieteikties skolas piederumu komplektiem, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes var saņemt izdales punktos visā Latvijā. 

Nabadzība un sociālā atstumtība vēljoprojām daudzās Eiropas Savienības valstīs ir būtisks izaicinājums. Lai sniegtu kritiski svarīgu atbalstu iedzīvotājiem krīzes situācijās un mazinātu sociālo nevienlīdzību starp dažādām sabiedrības grupām, Sabiedrības integrācijas fonds īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis ir sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī ar dažādu papildpasākumu palīdzību veicināt sociālo iekļaušanu.

Lasīt tālāk...


Mobilais veselības aprūpes centrs bērniem 2022.gada 29. jūlijā pieņēma mazos pacientus Balvos

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Trešdiena, 03 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 03 Augusts 2022

Mobilais veselības centrs bērniem Balvos2022.gada 29.jūlijā Balvos, Raiņa iela – 52 (pie Sociālās pārvaldes)  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti – okulists un alergologs pieņēma mazos pacientus uz konsultācijām.

RMHC Latvija misija ir sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem nokļūt pie ģimenēm ar bērniem tuvāk viņu mājām un padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus visā Latvijā, īpaši tās attālākajos lauku reģionos, kur medicīnas speciālistu trūkuma, ģimeņu trūcīguma vai citu iemeslu dēļ bērniem ir apgrūtināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību savlaicīgi.

Lasīt tālāk...


Informācija par pabalstu individuālo mācību līdzekļu iegādei

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 02 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Augusts 2022

Dāvanu kartes mācību līdzekļu iegādeiBalvu novada Sociālā pārvalde informē, pabalstu individuālo mācību līdzekļu iegādei piešķir vienu reizi kalendāra gadā, izsniedzot izglītības iestādē Zinību dienā dāvanu karti 15,00 euro apmērā. 

Pabalstu individuālo mācību līdzekļu iegādei ir tiesības saņemt izglītojamajam, kurš savu dzīvesvietu ir deklarējis Balvu novada administratīvajā teritorijā:

 • mācās Balvu novada vispārizglītojošajā izglītības iestādē;
 • līdz 24 gadu vecumam apgūst arodizglītību vai profesionālo vidējo izglītību Balvu novada izglītības iestādē vai cita novada izglītības iestādē, programmā, kura netiek nodrošināta Balvu novada izglītības iestādēs.

Lasīt tālāk...


Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs saņem dāvinājumu - lapeni

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 28 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Dāvanā saņemtā lapeneVasaras viducī un ziedu plaukumā Sociālās pārvaldes struktūrvienība Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs” saņēmuši divas ļoti lielas un skaistas dāvanas – lapeni, ko dāvina biedrība ,,Latvijas senioru kopienu apvienība”, un dārza svētkus, kuri ir sākums skaistai tradīcijai - ik gadu svinēt dārza svētkus jūlija mēnesī, kas Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra iemītnieku ikdienu padarīs skaistāku un krāsaināku.

Lasīt tālāk...


Labklājības ministrija un SIA “AC Konsultācijas” aicina piedalīties aptaujā

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 21 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

parakstisanas 2f2ba

Labklājības ministrija sadarbībā ar SIA “AC Konsultācijas” veic pētījumu, lai uzzinātu, kāds atbalsts bērnu audzināšanā ir nepieciešams vecākiem ar invaliditāti. Pētījuma rezultātā tiks sagatavoti priekšlikumi, kuri tiks publicēti ministrijas mājaslapā šī gada nogalē.  
Pētījuma ietvaros tiek veikta aptauja, kuras mērķa grupa ir bērnu vecāki vecumā no 20 līdz 65 gadiem, kuriem ir invaliditāte un kuri audzina bērnu (-us) līdz 18 gadu vecumam. Aptauja pamatā norisinās elektroniski.
Saite uz aptauju tiešsaistē: https://www.visidati.lv/aptauja/1886314086/
Aptauja ilgs līdz šī gada 11. augustam, taču lūdzam respondentus aizpildīt anketu pēc iespējas drīzāk. Jebkādu tehnisku jautājumu gadījumos lūdzam sazināties ar SIA “AC Konsultācijas” projektu asistenti Adeli Jansoni, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr. 2933811.

Lasīt tālāk...


Ģimenes asistenta pakalpojuma īstenošana  Balvu novadā

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Trešdiena, 13 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Jūlijs 2022

Projekta "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" logo_

Balvu novadā Labklājības ministrijas īstenotājā ESF projektā Nr.9.2.1.1/15/I/001 “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” īstenotā pilotprojektā “Ģimenes asistenta pakalpojuma aprobēšana”, piedalās divi ģimenes asistenti, kuru darbs ir saistīts galvenokārt ar ģimenēm ar bērniem. Šī projekta galvenais mērķis ir ieviest un nodrošināt Ģimenes asistenta pakalpojuma pieejamību novadā, un izvērtēt pakalpojuma ietekmi uz personu un ģimeņu sociālo situāciju.

Lasīt tālāk...


Par sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanu kārtību

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 05 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Jūlijs 2022

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (turpmāk-aģentūra) sociālās rehabilitācijas pakalpojumus no valsts budžeta līdzekļiem sociālās rehabilitācijas institūcijā (turpmāk – sociālā rehabilitācija) piešķir un sniedz saskaņā ar Ministru kabineta 03.12.2019. noteikumiem Nr.578 “Noteikumi par sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanu no valsts budžeta līdzekļiem sociālās rehabilitācijas institūcijā” (turpmāk – noteikumi).

Viens no noteikumu mērķiem ir uzlabot situāciju sociālās rehabilitācijas nodrošināšanā, sociālās rehabilitācijas institūcijā sniedzot pēctecīgu un savlaicīgu pakalpojumu personas darbspēju atjaunošanai pēc valsts apmaksātas medicīniskās rehabilitācijas pabeigšanas.

Lasīt tālāk...


Latgales plānošanas reģions plāno rīkot diennakts nometni bērniem “PIEDZĪVOJUMU VASARA”

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 30 Jūnijs 2022

Latgales plānošanas reģions plāno rīkot diennakts nometni bērniem PIEDZĪVOJUMU VASARA

Latgales plānošanas reģions aicina vecākus/likumiskos pārstāvjus pieteikt bērnus dalībai plānotajā diennakts nometnē, lai izzinātu sevi, iepazītu citus un saliedētos!

Nometnes veids: Integrējoša diennakts nometne bērniem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte un kuri dzīvo ģimenēs, kā arī viņu ģimenes locekļiem (5 dienas, 4 naktis).

Lasīt tālāk...


Uzturlīdzekļu parādu dēļ teju 2100 aizsargāto lietotāju nesaņem atbalstu

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 15 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 15 Marts 2022

Uzturlīdzekļu parādiAtgādinām, ka šā gada 1. februārī spēkā stājās grozījumi normatīvajā regulējumā, kas nosaka atbalsta nepiemērošanu norēķiniem par elektroenerģiju gadījumos, kad aizsargātais lietotājs reģistrēts Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzēju un parādnieku reģistrā kā parādnieks. Saskaņā ar Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) pieejamajiem datiem aplēsts, ka aptuveni 2100 aizsargāto lietotāju netiek piemērots atbalsts elektroenerģijas rēķinam nenokārtoto saistību dēļ.

Lasīt tālāk...


Apakškategorijas

 • Balvu novada pašvaldības Sociālajā dienestā ciemojās jelgavnieki

  Arī rudens slēpjas no lietus un nesteidzas nakts dzestrajās stundās krāsot kokus un krūmus. Ir iemēģināta tikai mazā dzeltenās krāsas otiņa. Bet iepriecinājumu un pārsteigumu septembrī netrūkst, tostarp arī ciemiņu! 15.septembrī Balvu novada pašvaldības Sociālajā dienestā bija ieradušies ciemiņi no Jelgavas sociālo lietu pārvaldes, lai iepazītos ar mūsu  novada pašvaldības Sociālā dienesta darbu, gūtu priekšstatu par mūsu ikdienas raizēm un gandarījuma mirkļiem.


  Jelgavas sociālo lietu pārvaldes darbinieki šādus pieredzes braucienus organizē divas reizes gadā. Viņu iestādes funkcijas ir nodrošināt sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību dažādām klientu grupām, administrēt sociālo pakalpojumu sniegšanai paredzētos pašvaldības budžeta līdzekļus, kontrolēt, kā šos līdzekļus izlieto pārraudzībā esošās iestādes un citi pakalpojumu sniedzēji. Vadītāja Rita Stūrāne, kopā ar saviem kolēģiem, ar interesi piedalījās Balvu novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītājas Viktorijas Pukas sagatavotajā prezentācijā un uz interesējošiem jautājumiem saņēma izsmeļošas atbildes. Pēc vizītes Sociālajā dienestā, ciemiņi devās uz Balvu Novada muzeju, bet tālāk uz Alūksni, lai pilnībā izbaudītu Latvijas ziemeļaustrumus.

  Ina Bankova

  IMG_20170915_133510.jpgIMG_20170915_133541.jpgIMG_20170915_135224.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Titulbilde

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei