Latvijas skolas soma

Ziemassvētki kopā ar Latvijas Skolas somu Viduču pamatskolā

Kategorija: Latvijas skolas soma
Piektdiena, 23 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Decembris 2022

Skolas somas aktivitātes VidučosŠogad Ziemassvētku ieskaņu pasākumu kuplā Viduču pamatskola baudīja mājīgajā Žīguru kultūras namā. Andra Slišāna vadītā jauniešu folkloras kopa "Upīte" sagādāja kultūras piedzīvojumu ar Ziemeļlatgales dziesmām, spēlēm un rotaļdančiem. Paldies Kultūrizglītības programmas “Latvijas Skolas soma” finansiālajam atbalstam!

Informācija, foto: Anželika Ločmele, Lilita Šaicāne

skolas soma krasains


Izzinoši radoša nodarbība "Tradicionālās Ziemeļlatgales spēles, rotaļas un rotaļdanči"

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 13 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Decembris 2022

Skolas somaBalvu sākumskolā, programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros, viesojās biedrība "Upītes jauniešu folkloras kopa", kas skolēnus iepazīstināja ar Ziemeļlatgales spēlēm, rotaļām un rataļdančiem, liekot izkustēties, izdejoties un izdziedāties. Balvu sākumskolēniem tika veidota izpratne par spēļu, rotaļu un rotaļdeju atšķirībām un vienojošajiem elementiem. Piedaloties nodarbībā un izspēlējot tradicionālās Ziemeļlatgales rotaļas,  ne tikai skolēni, bet arī skolotāji  guva emocionālu pārdzīvojumu un pozitīvas emocijas.

Lasīt tālāk...


Programmas “Latvijas skolas somas” koncerts "Ziemassvētku pasaka" Tilžas pamatskolā

Kategorija: Latvijas skolas soma
Piektdiena, 09 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 09 Decembris 2022

Skolas soma_Tilža7. decembrī Tilžas pamatskolā 1.-9. klases skolēni piedalījās programmas “Latvijas skolas somas” pasākumā “Ziemassvētku  pasaka”. Koncertā uzstājās  mums visiem tik pazīstamais mūziķis Mārtiņš Kanters un Edijs Lejiņš. Skolēni varēja ne tikai klausīties skanīgās Ziemassvētku dziesmas, bet arī piedalīties erudīcijas spēlē, atbildot uz jautājumiem par  Ziemassvētku tradīcijām Latvijā un Ziemassvētku populārākajām dziesmām pasaulē . Skanēja tādas populāras Ziemassvētku dziesmas kā “Zvaniņš skan”, “Eglīte smaržo un mirdz”, “Ak, eglīte” un vēl citas jaukas un dzirdētas dziesmas. Koncertā skanēja arī citu zemju populārākās Ziemassvētku dziesmas, piemēram, “Last Chrismas”( Pēdējie Ziemassvētki). Uz ekrāna tika atskaņota populāra melodija no baleta “Riekstkodis”.

Lasīt tālāk...


Rekavas vidusskolas 1. semestra aktivitātes projektā “Latvijas skolas soma”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirmdiena, 05 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Decembris 2022

Latvijas skolas soma_aktivitātes. Rekavas vidusskolas skolēni arī šajā mācību semestrī izmantoja iespēju piedalīties projekta “Latvijas skolas soma” aktivitātēs. Sākumskolas skolēni brauca ekskursijā uz Ates muzeju, lai izpētītu senos darbarīkus un paši piedalītos dažādās aktivitātēs. Ekskursija bija izglītojoša un interesanta. Skolēni ar interesi vēroja, iepazina, paši darbojās līdzi.

8.klases skolēni apmeklēja izlaušanās istabu Upītē “Pīci panti”, kur aktīvi  pildīja, kā paši atzina, gana sarežģītus uzdevumus, lai  izkļūtu no istabas, kas izdevās precīzi pēc stundas. Visi bija ar paveikto apmierināti. Paldies Andrim par interesantajiem uzdevumiem.

Lasīt tālāk...


Programmas „Latvijas skolas soma” pasākumi Rugāju vidusskolā

Kategorija: Latvijas skolas soma
Trešdiena, 30 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 30 Novembris 2022

Simboli1.novembrī  12.klases  skolēni iepazina simbolu valodu  Rīgas kultūrvēsturiskajā mantojumā. Āra nodarbības laikā, maršrutā Mākslas akadēmija – Kr.Valdemāra iela -  Elizabetes iela – Antonijas iela – Alberta iela- Strēlnieku iela - Nikolaja Rēriha iela- Kronvalda parks, dalībnieki mācījās pamanīt dažādus simbolus Rīgas namu arhitektūrā un veidoja izpratni par to nozīmi un dažādiem vēstījumiem. Nodarbība rosināja pētīt tēlu un simbolu valodu, attīstīt iztēli, paplašināt redzesloku. Nodarbības vadītāja  māksliniece Edīte Kalniņa stāstīja, ka simboli mūs aizrauj, maina, motivē jo tajā ir spēcīga enerģija. Var pateikt vienkārši: "Es jūtos spēcīgi", taču var papildināt šo formulējumu ar simbolu, minot, kāda asociācija, kāds simbols varētu raksturot manu spēku, piemēram,  „Jūtos spēcīgi, kā lauva” vai ”Es jūtos kā leopards, sagatavojies lēcienam”.

Lasīt tālāk...


Tilžas vidusskolas 1.klase, „Skolas somas” ietvaros, devās uz Rēzekni

Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirmdiena, 13 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Jūnijs 2022

Latvijas skolas soma LOGOTilžas vidusskolas 1.klase, šī gada 17.maijā, „Skolas somas” ietvaros, devās uz Rēzekni, lai koncertzālē „Gors” noskatītos animācijas filmu „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

Bērni bija priecīgi par  filmā esošajiem tēliem: Jēkabu un Mimmi, un bērni nonāca pie secinājuma, ka draudzība, vienotība un kopīgs darbs, palīdz uzvarēt jebkuru cīņu.


Iniciatīvas „Skolas soma” ekskursija uz Gulbeni

Kategorija: Latvijas skolas soma
Ceturtdiena, 09 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 09 Jūnijs 2022

Ekskursija uz Gulbeni Pēc garā mācību cēliena  2.klases skolēni ar nepacietību gaidīja 23.maiju, kad kopā ar ukraiņu bērniem  projekta „Skolas Soma” ietvaros varēs apmeklēt  izglītojošo  un interaktīvo  centru „Dzelzceļš un tvaiks” Gulbenē,  bijušajā stacijas ēkā Dzelzceļa iela 8

Skolēniem bija iespēja  darboties dažādās aktivitātēs, ar kurām iepazīstināja  centra gids. Ar lielu sajūsmu  bērni izvēlējās biļetes braucienam uz savu sapņu pilsētu,  paši varēja kļūt par mašīnistiem,  uzzināt par lokomotīvju attīstību,  ātrāko vilcienu , kā arī veikt dažādus uzdevumus,  kuros bija nepieciešama  ne tikai veiklība, bet arī saskaņots komandas darbs.

Lasīt tālāk...


Tilžas vidusskolas 12.klases skolēni devās ekskursijā uz Šķilbēnu pagasta Upīti

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 07 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Izlaušanās istaba Upītē.3.maijā Tilžas vidusskolas 12.klases skolēni iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās ekskursijā uz Šķilbēnu pagasta Upīti,  kur apmeklēja izlaušanās istabu - "Pīci Panti - dzejas izlaušanās spēlē" Upītes Školā.

Mūsu izlaušanās laiks bija 1 stunda un 17 minūtes, spēles vadītājs Andris Slišāns atzina, ka tas ir ļoti labs rezultāts. Tā bija ļoti noderīga pieredze, kas saliedē klases kolektīvu, māca strādāt kopā, sadarboties.

Lasīt tālāk...


Viduču pamatskola ielūkojās, kas ir Latvijas skolas somā

Kategorija: Latvijas skolas soma
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Jūnijs 2022

skolas somas logoViduču pamatskolā 2022.gada pavasaris atnāca ar daudzveidīgu mācību procesu. Otrdienu, 17.maiju veltījām mācību ekskursijām, izmantojot  projekta Latvijas skolas soma dāvātās iespējas. Katra klašu grupa devās iepazīt savu maršrutu kopā ar audzinātājām un laipnajiem šoferīšiem Zigfrīdu, Aivaru un Anatoliju.

Skolēni apskatīja kopā ar Aldi Egļavas Mežniecības muzeja krājumus un kopā ar Maiju Viļakas muzeja bagātības, ar nelielu Andra palīdzību izlauzās no “5 istabām” Upītē, izstaigāja Viļakas katoļu baznīcu un tās apkārtni kopā ar priesteri Guntaru, kopā ar Ligitu iepazina Upītes ciema bagātības, ieraudzīja ar ko atšķiras mežs no purva, un sasveicinājās ar Miķeli Bukšu pie viņa pieminekļa Plešovas kalnā.

Lasīt tālāk...


Tilžas vidusskolas skolēni dodas ekskursijā

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 03 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 03 maijs 2022

Tilžas vidusskolas skolēni dodas ekskursijā29. aprīlī Tilžas vidusskolas 6.klases skolēni projekta „ Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Gulbeni, kur apmeklēja izglītojošo un interaktīvo centru Dzelzceļš un Tvaiks”. Gida pavadībā ekskursantiem pie interaktīvajiem stendiem bija iespēja pašiem darboties, kā  ar ceļamkrānu piekraut vagonu, iejusties vilciena mašīnista lomā un pārbaudīt savu reakciju, kā ar  austiņām klausoties mūziku, ejot pa sliedēm, sadzirdēt tuvojamies vilcienu. Bērniem bija iespēja izbraukt ar jaunākās paaudzes skūteri pa sliedēm un minot velosipēdu ražot elektroenerģiju, kas ekskursantiem ļoti patika. Skārienjūtīgajos ekrānos  varēja uzzināt daudz interesantas informācijas par dzelzceļu Latvijā, noskatīties video filmiņu  par dzelzceļa vēsturi.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas