Latvijas skolas soma

Koncertlekcija „Kosmosa burvis’’

Kategorija: Latvijas skolas soma
Ceturtdiena, 04 Novembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 04 Novembris 2021

Latvijas skolas soma.Atsākot mācības pēc garajām rudens brīvdienām, Balvu sākumskolas skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās virtuālā ceļojumā kosmosā ar Kosmosa burvi jeb Nacionālā teātra aktieri Uldi Siliņu.

Lasīt tālāk...


Virtuāla tikšanās ar aktieri Rihardu Leperu

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 08 Jūnijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 08 Jūnijs 2021

Mācību gada izskaņā, 31. maijā,  Balvu Valsts ģimnāzijas 7.- 12. klašu skolēniem tika piedāvāta  programmas "Latvijas Skolas soma" nodarbība, kuru vadīja aktieris  Rihards Lepers.

Mākslinieks stāstīja par savu dzīves ceļu  aktiera profesijā, uzsvēra darba un nepārtrauktas sevis pilnveidošanas nepieciešamību, lai spētu konkurēt mūsdienu darba  tirgū un saniegtu augstus rezultātus mainīgajā pasaulē.  Aktiera stāstījumu papildināja interaktīvi uzdevumi  un jauki  muzikāli priekšnesumi. Mākslinieks uzsvēra ģimenes nozīmi  personības izaugsmes ceļā, vērsa jauniešu uzmanību uz mērķu sasniegšanas un savu vēlmju apzināšanas metodēm.

Tā bija lieliska saruna par dzīvi, kuras laikā bija iespēja vairāk iepazīt radoša cilvēka ikdienu, gūt dziļāku izpratni par kultūras un teātra mākslas norisēm.


Koncertlekcija “Sprādziens mūzikā”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 25 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 25 maijs 2021

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, Balvu sākumskolas 4.-6. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties tiešsaistes koncertlekciju “Sprādziens mūzikā”. To vadīja dziedātājs Mikus Abaroniņš kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu.

Lasīt tālāk...


Pantomīma un cirka izrāde „PantoCirks”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirmdiena, 24 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 24 maijs 2021

Lai radītu interesi par teatrālu pantomīmu, Balvu sākumskolas skolēni programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros ZOOM platformā piedalījās cirka izrādē „PantoCirks”.

Šajā izrādē bērni sastapa Cilvēku Iguānu, kurš pārsteidza ar savu pārdabisko lokanību un kurš skolēnu acu priekšā ielīda mazā caurspīdīgā kastītē.

Lasīt tālāk...


Koncertlekcija “Atmodas dziesmas”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Ceturtdiena, 06 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 13 maijs 2021

Tuvojoties 4.maija svētkiem, 2021.gada 30.aprīlī Stacijas pamatskolas 3.-9.klašu skolēni un pedagogi tiešsaistes stundā Zoom platformā noklausījās koncertlekciju ”Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija”, kas tika organizēta ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros. Skolēni iepazinās ar stāstu par Trešo atmodu jeb Dziesmoto revolūciju, uzzināja vēsturiskus faktus par mūsu valsts - Latvijas neatkarības atjaunošanu un vēroja vēsturiskus kino kadrus no tā laika notikumiem Latvijā. Šo interesanto stāstījumu kuplināja nozīmīgākās un skaistākās atmodas laika dziesmas no R. Paula, I. Kalniņa,  Z. Liepiņa, J. Kulakova un citu komponistu repertuāra. Skolēniem bija lieliska iespēja uzzināt ko jaunu un parādīt savas zināšanas risinot krustvārdu mīklu.

Lasīt tālāk...


Programmas “Latvijas Skolas soma” nodarbība “Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirmdiena, 10 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 11 maijs 2021

16. aprīlī, sagaidot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu,  Balvu Valsts ģimnāzijas skolēni, skolotāji un vecāki klases stundā vēroja programmas «Latvijas Skolas Soma»  nodarbību, ko piedāvāja dziedātājs Mikus Abaroniņš  ''Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija”. Tas ir patiesi aizraujošs stāsts par Latvijas vēstures būtiskākajiem notikumiem, kuru pavada kvalitatīvi izpildītas Atmodas laika dziesmas. Pēc nodarbības jaunieši ar krustvārdu mīklas palīdzību nostiprināja zināšanas par nodarbībā apgūto. Gan skolēni, gan skolotāji, gan vecāki atzina, ka ar lielu interesi vēroja nodarbību, dziedāja līdzi un atsvaidzināja zināšanas par Atmodas laika notikumiem.

Paldies par vērtīgo nodarbību!

Daina Mediniece,

Balvu Valsts ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas jomā


Tilžas vidusskolas 1.-6.klašu skolēni skatās koncertu „Īkstīte”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirmdiena, 28 Decembris 2020
Pēdējās izmaiņas: 28 Decembris 2020

Tā kā šajā semestrī kultūras aktivitātes nav iespējamas, tad pirmssvētku laikā-17.decembrī - projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros 1.-6.klases skolēniem bija iespēja caur viedierīcēm skatīties un klausīties krāšņu un svinīgu koncertu „Īkstīte”.

Lasīt tālāk...


Tilžas vidusskolēni apmeklē teātri un iepazīst uzņēmuma darbību

Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirmdiena, 02 Marts 2020
Pēdējās izmaiņas: 02 Marts 2020

latvijas_skolas_soma31022020tmb.jpg

7. februārī Tilžas vidusskolas 9. un 10. klases skolēni kopā ar audzinātājām Ivetu Kuģenieci un Valdu Dzeni devās uz Rēzekni. Ar iniciatīvas Latvijas Skolas soma atbalstu, apmeklēja Rēzeknes teātri “Joriks”, kur skatījās režisores Paulas Pļavnieces pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles “Nezāle” motīviem iestudēto kustību izrādi pusaudžiem. Izrādē piedalījās deju studijas “Stop Time” dejotāji un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola audzēkņi. Dzīvās mūzikas pavadījumā hiphopa deju stilā izstāstītais Blaumaņa noveles sižets skolēnus uzrunāja.

Lasīt tālāk...


Tilžas vidusskolas muzikālo kolektīvu dalībnieki apmeklē koncertuzvedumu „Rīgas gredzens”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 14 Janvāris 2020
Pēdējās izmaiņas: 14 Janvāris 2020

tmb202001141324086. decembrī Tilžas vidusskolas muzikālo kolektīvu skolēni devās uz koncertzāli GORS, lai noskatītos koncertuzvedumu „Rīgas gredzens”.

Lasīt tālāk...


Projekta ”Latvijas skolas soma” ietvaros Bērzpils vidusskolas skolēnu apmeklētie pasākumi

Kategorija: Latvijas skolas soma
Piektdiena, 10 Janvāris 2020
Pēdējās izmaiņas: 10 Janvāris 2020

tmb20200110091559

14. novembrī Bērzpils vidusskolā 11., 12. klases skolēni un audzinātājas izmantoja Latgales vēstniecības ''Gors'' projekta ''Latvijas skolas soma'' iespējas. Viņi devās uz Rēzekni, lai noskatītos filmu ''Dvēseļu putenis''. Filma uzņemta pēc Aleksandra Grīna romāna ''Dvēseļu putenis” motīviem. Filmā tiek rādītas vairākas būtiskas Latvijas vēstures lappuses: gan Pirmais pasaules karš un latviešu strēlnieku cīņas, gan Cēsu kaujas nozīme, gan neatkarības iegūšana. Kristiāna Samanta Indriksone stāsta: "Filma lika aizdomāties, vai mēs pietiekami novērtējam neatkarību, brīvību, mieru, ko tajā laikā ar asarām un asinīm mūsu senči izcīnīja mums. Es ieteiktu katram noskatīties šo filmu. Tas rosinātu vēl vairāk cienīt un mīlēt mūsu zemi, Latviju!"

Kristiāna Samanta Indrikone, 11.klase

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas