Latvijas skolas soma

Orientēšanās spēle Gaismas pilī

Kategorija: Latvijas skolas soma
Ceturtdiena, 07 Novembris 2019
Pēdējās izmaiņas: 07 Novembris 2019

attels.jpg

No 2019.gada 1.septembra Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiek  orientēšanās spēle, uz kuru „Latvijas skolas somas” ietvaros devās arī Balvu pamatskolas skolēni. Spēles laikā pa septiņiem bibliotēkas stāviem skolēni meklēja Kultūras kanona dārgumus.

Lasīt tālāk...


Vīksnas skolēni iepazīst Gulbenes novada vēsturi

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 05 Novembris 2019
Pēdējās izmaiņas: 05 Novembris 2019

galvenais-attels

31. oktobrī Vīksnas skolas 1.-4.klases skolēni un skolotājas „Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Gulbenes vēstures un mākslas muzeju,lai izzinātu par latvisko dzīvesveidu 19.gs. beigās un 20.gs. sākumā, apskatītu 3 ekspozīcijas un izstādi, kā arī padarbotos izglītojošā programmā.

Lasīt tālāk...


Programmas „Latvijas skolas soma” aktivitātes Bērzpils vidusskolā

Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirmdiena, 04 Novembris 2019
Pēdējās izmaiņas: 04 Novembris 2019

galvenais-attels

Bērzpils vidusskolas 1.-7. klases skolēni 29.10.2019. programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Rīgas Motormuzeju. Brauciena mērķis bija tuvāk iepazīties ar automašīnu attīstības vēsturi, dizainu un pārmaiņām laika gaitā.Skolēni uzzināja jaunu informāciju par autobūves pirmsākumiem, tās attīstību laika gaitā. Tas bija interesants un aizraujošs ceļojums motoru pasaulē. Skolēni ne tikai vēroja, bet arī paši iesaistījās interaktīvās aktivitātēs. 4. klases skolnieces Aiva Zdanoviča un Raimonda Bergmane stāsta: „Mums Rīgas Motormuzejā vislabāk patika senās automašīnas un agrāko laiku telefoni, kā arī iespēja nofotografēties braucošā automašīnā. Mēs ieteiktu arī citiem tur aizbraukt.”

Evita Prole, Bērzpils vidusskolas 7. klases skolniece.

Lasīt tālāk...


Dabaszinību stunda kopā ar Ņikitu

Kategorija: Latvijas skolas soma
Trešdiena, 30 Oktobris 2019
Pēdējās izmaiņas: 04 Novembris 2019

galvenais-attels

29.oktobrī Balvu pamatskolā ar 4.-9.klases skolēniem tikās Ņikita, kurš pārstāvēja SIA „Zinātnes teātris”. Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Ņikita skolēniem vadīja dabaszinību stundu, ko pats dēvēja par zinātnisko šovu „Latvijas ķīmijas attīstība”.

Lasīt tālāk...


Tilžas vidusskolas skolēni bauda kultūru Rīgā

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 15 Oktobris 2019
Pēdējās izmaiņas: 15 Oktobris 2019

tmb2019101509453410.oktobrī Tilžas vidusskolas 4. un 5.klases skolēni ar audzinātājām G.Baranovu un G.Spridzāni iniciatīvas „Latvijas Skolas soma” ietvaros devās uz galvaspilsētu apmeklēt „Cosmos Ilūziju muzeju”. Skolēni bija ļoti pārsteigti un sajūsmas pārbagāti no tur redzētā. Viņi varēja, praktiski darbojoties, izmēģināt un iejusties dažādās lomās. Sasaucoties ar klases stundu tematiku, lielisks veids kā interaktīvi parādīt interesantas idejas lietderīga brīvā laika pavadīšanai ar izglītojošu pamatu.

Lasīt tālāk...


Bērzpils vidusskolas skolēni iepazīst Lūznavas muižu un Rāznas ezera apkārtni

Kategorija: Latvijas skolas soma
Ceturtdiena, 30 maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: 31 maijs 2019

20190510_141608ac.jpg

10. maijā Bērzpils vidusskolas 7. un 8. klases skolēni ar audzinātājām I. Madernieci un Ļ. Nikolajevu projekta „Skolas soma” ietvaros devās uz Lūznavas muižu, lai iepazītu tās vēsturi un noslēpumus.Lai labāk iepazītu muižas apkārtni, skolēniem bija dots orientēšanās uzdevums, kur bija jāatrod noteikti objekti, lai uzzinātu, kur atrodas slepenā vieta kartē. Jāteic, ka uzdevums bija aizraujošs un interesants, jo bija iespēja apskatīt muižas apkārtni visos tās noslēpumos. Pēc uzdevumu veikšanas skolēni varēja apskatīt muižu no iekšienes un uzzināt, kādi muižnieki ir saimniekojuši Lūznavas muižā.

Lasīt tālāk...


Bērzpils vidusskolas skolēni iepazīst dzelzceļu

Kategorija: Latvijas skolas soma
Ceturtdiena, 30 maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: 30 maijs 2019

20190522_121339B.jpg

22.maijā Bērzpils vidusskolas 5. un 6.klases skolēni kopā ar audzinātājām M.Madernieci un D.Griestiņu, projekta „Skolas soma” ietvaros, apmeklēja izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā, vēsturiskā ēkā, kur izvietotas vairāk nekā 20 interaktīvas ierīces. Skolēniem bija iespēja izmēģināt, noskaidrot, pašiem saprast un redzēt kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms, kļūt par vilces līdzekļa vadītāju, kā arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu galamērķi, veikt dažādus uzdevumus, piekraut vagonus, iepazīt dzelzceļa profesijas, uzzināt par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu, kā arī pārliecināties, cik droši ir klausīties „austiņās” mūziku dzelzceļu un ceļu tuvumā. Skolēniem ļoti patika darboties un uzzināt daudz ko jaunu.

6.klases audzinātāja D.Griestiņa

Lasīt tālāk...


TIPS skolēni brauc iepazīties ar Brālīti un Karlsonu

Kategorija: Latvijas skolas soma
Ceturtdiena, 30 maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: 30 maijs 2019

galvena-bilde

Saulainā un skaistā 22.maija pēcpusdienā 6 Tilžas internātpamatskolas skolēni - Karīna, Tomass, Alberts, Jūlija, Dimitrijs, Indira ar skolotāju Annu devās ekskursijā uz Rēzekni. Braucām projekta ietvaros uz leļļu teātra izrādi Latgales vēstniecībā „Gors”. Līdzi ņēmām labu noskaņojumu un bijām vērīgi braucot ar skolas autobusu, piemērma, dažiem izbrīnu radīja brīvā dabā redzamas govis.

Lasīt tālāk...


TIPS sākumskolas skolēni apmeklē Gulbenes dzelzceļa staciju

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 28 maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: 28 maijs 2019

galvena-bilde

Saulainā 15.maija dienā Tilžas internātpamatskolas 1.-4.klašu skolēni projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Gulbenes dzelzceļa staciju. Tur iepazinās ar izvietotajām interaktīvajām spēlēm par dzelzceļa tematiku.

Lasīt tālāk...


Tilžas internātpamatskolas skolēni Alūksnē

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 21 maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: 21 maijs 2019

tmb20190521133956

8.maijā Tilžas internātpamatskolas 7.klase apmeklēja Alūksnes Dabas muzeju – Vides labirints. Ieejot muzejā skolēni iepazinās ar dažādām ģeogrāfiskām kartēm un, ejot tālāk,patstāvīgi darbojās ar mikroskopu un pārbaudīja zināšanas par dabu spēlējot interaktīvo spēli. Skolēni uzzināja savam horoskopam atbilstošus dārgakmeņus un varēja noklausīties putnu dziesmas.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas