Sabiedrības veselības veicināšana

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Ceturtdiena, 14 Marts 2013
Pēdējās izmaiņas: 22 Marts 2022
Amats Vārds, uzvārds Tālrunis
Sabiedrības veselības speciāliste Evita Teice 28674458

 SABIEDRĪBAS VESELĪBAS SPECIĀLISTA UZDEVUMI:

  • Nodrošināt sadarbību un informācijas apriti starp Balvu novada pašvaldības struktūrvienībām, feldšerpunktiem un ģimenes ārstiem veselības veicināšanas jautājumos.
  • Sadarboties ar Nacionālo veselības dienestu, Veselības ministriju, Labklājības ministriju un citām institūcijām veselības veicinošos jautājumos.
  • Konsultēt klientus veselības aprūpes pieejamības, veselības veicināšanas, saglabāšanas un profilakses jautājumos.
  • Plānot, organizēt un koordinēt veselības veicināšanas pasākumus Balvu novadā.


24. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Otrdiena, 22 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Marts 2022

Pasaules tuberkolozes diena24. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, kuras mērķis ir aicināt sabiedrību pievērst uzmanību jautājumiem, kuri ir saistīti ar tuberkulozi, tās profilaksi un plaušu veselību kopumā.

Lai atgādinātu iedzīvotājiem par tuberkulozes profilaksi, simptomiem un ārstēšanas iespējām, Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti ir sagatavojuši vairākus vizuālos materiālus. 

Ik gadu arī nevalstiskās organizācijas, kas strādā ar tuberkulozes jautājumiem, un HIV profilakses punkti Pasaules tuberkulozes dienas ietvaros īsteno dažādas aktivitātes iedzīvotājiem

Lasīt tālāk...


20. martā tiek atzīmēta Pasaules mutes veselības diena, kuras mērķis ir sniegt cilvēkiem zināšanas, lai nodrošinātu labu mutes veselību

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Otrdiena, 15 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 15 Marts 2022

Mutes veselības dienaMutes dobuma veselība būtiski ietekmē cilvēka vispārējo veselības stāvokli un dzīves kvalitāti. Mutes dobuma un smaganu slimības, slikts zobu vispārējais stāvoklis vai zobu zudums var ierobežot cilvēka spējas uzņemt un sasmalcināt barību, smaidīt, runāt, kā arī negatīvi ietekmē cilvēka labklājību. 

Lasīt tālāk...


18. martā tiek atzīmēta Pasaules miega diena

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Otrdiena, 15 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 15 Marts 2022

Miega higiēna18. martā tiek atzīmēta Pasaules miega diena ar mērķi palielināt sabiedrības izpratni par veselīgu miegu un tā ieguvumiem. Šogad Pasaules miega dienas tēma un sauklis ir “Kvalitatīvs miegs, vesels prāts, laimīga pasaule”, vēršot uzmanību tādiem jautājumiem kā – kvalitatīva miega ietekme uz cilvēka psihisko veselību un koncentrēšanās spējām, kā arī noguruma izraisītu fizisku, psihisku un emocionālu nomāktību. Ikvienam jāatceras, ka kvalitatīvs miegs ir cilvēka veselības pamatā! 

Lasīt tālāk...


4. februārī tiek atzīmēta Pasaules Pretvēža diena

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Ceturtdiena, 03 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 03 Februāris 2022

Pasaules pretvēža diena

4. februārī tiek atzīmēta Pasaules Pretvēža diena, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem un onkoloģisko slimību profilaksi.

Vismaz viena trešdaļa izplatītāko vēža veidu (kolorektālais, krūts, prostatas u. c.) ir novēršami, īstenojot dažādus profilakses pasākumus. Tādēļ šogad Pasaules Pretvēža dienas ietvaros Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izvēlējies pievērst uzmanību tieši onkoloģisko slimību profilaksei.

Ir gan vispārīgi profilaktiskie pasākumi, kas var mazināt dažādu onkoloģisko slimību attīstību jebkuram iedzīvotājam (kā, piemēram, veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, atturēšanās un alkohola un nikotīnu saturošu izstrādājumu lietošanas u. c.), gan noteiktai vecuma grupai (piemēram, zarnu vēža profilaktiskais tests iedzīvotājiem pēc 50 gadu vecuma) vai dzimumam (piemēram, dzemdes kakla un krūts vēža skrīnings sievietēm vai sēklinieku pašpārbaude vīriešiem) specifiski profilaktiskie pasākumi.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

MAIJS

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei