Mobilais veselības aprūpes centrs 2023.gada 2.februārī un 2023.gada 12.aprīlī Balvos pieņems bērnus līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot)

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Pirmdiena, 28 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Novembris 2022

Mobilais veselības centrs bērniem Balvos2023.gada 2.februārī no plkst.10.00 Brīvības ielā 61, Balvos (pie Balvu Kultūras un atpūtas centra) pieņems Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti – okulists un neirologs.

2023.gada 12.aprīlī no plkst.10.00 Raiņa ielā 52, Balvos (pie Balvu novada Sociālās pārvaldes ēkas) pieņems Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti – okulists un otolaringologs (LOR). 


Ronald McDonald House Charities Latvija (RMHC Latvija) misija ir sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem nokļūt pie ģimenēm ar bērniem tuvāk viņu mājām un padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus visā Latvijā, īpaši tās attālākajos lauku reģionos, kur medicīnas speciālistu trūkuma, ģimeņu trūcīguma vai citu iemeslu dēļ bērniem ir apgrūtināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību savlaicīgi.

Lasīt tālāk...


Mobilais veselības aprūpes centrs bērniem 2022.gada 24.novembrī pieņēma mazos pacientus Balvos

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Pirmdiena, 28 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Novembris 2022

Mobilais veselības centrs bērniem Balvos2022.gada 24.novembrī Balvos, Raiņa iela – 52 (pie Sociālās pārvaldes)  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti – okulists un otolaringologs (LOR) pieņēma mazos pacientus uz konsultācijām.

RMHC Latvija misija ir sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem nokļūt pie ģimenēm ar bērniem tuvāk viņu mājām un padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus visā Latvijā, īpaši tās attālākajos lauku reģionos, kur medicīnas speciālistu trūkuma, ģimeņu trūcīguma vai citu iemeslu dēļ bērniem ir apgrūtināta iespēja saņemt medicīnisko palīdzību savlaicīgi.

Lasīt tālāk...


Pasaules diena bez tabakas

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Ceturtdiena, 26 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 26 maijs 2022

Pasaules diena bez tabakas31.maijā tiek atzīmēta ikgadējā Pasaules diena bez tabakas (World No Tobacco Day). Katru gadu šajā dienā tiek akcentēts kāds noteikts aspekts attiecībā uz tabakas atkarību un cīņu pret smēķēšanu. Šogad šīs tematiskās dienas sauklis ir “Aizsargā vidi!”, uzsverot, ka visā dzīves ciklā tabaka apdraud ne tikai cilvēka veselību, bet arī vidi. Vides problēmu apzināšanās var dot smēķētājam vēl vienu iemeslu atmest.

Fakti:

  • Katru gadu vidē nonāk apmēram 4,5 triljoni gabalu jeb ~800000 tonnu izsmēķu;
  • Cigarešu izsmēķi ir trešais izplatītākais atkritumu veids Latvijas ūdens piekrastēs;
  • Cigarešu filtri tiek izgatavoti no celulozes acetāta, kas bioloģiski nenoārdās;
  • 1/3 daļu no visiem ugunsgrēkiem izraisa smēķešana;
  • Pietiek ar diviem cigarešu izsmēķiem uz litru ūdens, lai ūdenī nonākušās indīgās vielas nogalinātu ūdens organismus - zivis, gliemjus un citus ūdens mazos organismu;
  • Katru gadu vairāk nekā 600 miljoni koku tiek nocirsti tabakas industrijas vajadzībām (iepakojumu ražošanai, tabakas augu lapu kaltēšanai un plantāciju teritoriju izveidei). 

Lasīt tālāk...


24. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Otrdiena, 22 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Marts 2022

Pasaules tuberkolozes diena24. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, kuras mērķis ir aicināt sabiedrību pievērst uzmanību jautājumiem, kuri ir saistīti ar tuberkulozi, tās profilaksi un plaušu veselību kopumā.

Lai atgādinātu iedzīvotājiem par tuberkulozes profilaksi, simptomiem un ārstēšanas iespējām, Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti ir sagatavojuši vairākus vizuālos materiālus. 

Ik gadu arī nevalstiskās organizācijas, kas strādā ar tuberkulozes jautājumiem, un HIV profilakses punkti Pasaules tuberkulozes dienas ietvaros īsteno dažādas aktivitātes iedzīvotājiem

Lasīt tālāk...


20. martā tiek atzīmēta Pasaules mutes veselības diena, kuras mērķis ir sniegt cilvēkiem zināšanas, lai nodrošinātu labu mutes veselību

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Otrdiena, 15 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 15 Marts 2022

Mutes veselības dienaMutes dobuma veselība būtiski ietekmē cilvēka vispārējo veselības stāvokli un dzīves kvalitāti. Mutes dobuma un smaganu slimības, slikts zobu vispārējais stāvoklis vai zobu zudums var ierobežot cilvēka spējas uzņemt un sasmalcināt barību, smaidīt, runāt, kā arī negatīvi ietekmē cilvēka labklājību. 

Lasīt tālāk...


18. martā tiek atzīmēta Pasaules miega diena

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Otrdiena, 15 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 15 Marts 2022

Miega higiēna18. martā tiek atzīmēta Pasaules miega diena ar mērķi palielināt sabiedrības izpratni par veselīgu miegu un tā ieguvumiem. Šogad Pasaules miega dienas tēma un sauklis ir “Kvalitatīvs miegs, vesels prāts, laimīga pasaule”, vēršot uzmanību tādiem jautājumiem kā – kvalitatīva miega ietekme uz cilvēka psihisko veselību un koncentrēšanās spējām, kā arī noguruma izraisītu fizisku, psihisku un emocionālu nomāktību. Ikvienam jāatceras, ka kvalitatīvs miegs ir cilvēka veselības pamatā! 

Lasīt tālāk...


4. februārī tiek atzīmēta Pasaules Pretvēža diena

Kategorija: Sabiedrības veselības veicināšana
Ceturtdiena, 03 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 03 Februāris 2022

Pasaules pretvēža diena

4. februārī tiek atzīmēta Pasaules Pretvēža diena, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem un onkoloģisko slimību profilaksi.

Vismaz viena trešdaļa izplatītāko vēža veidu (kolorektālais, krūts, prostatas u. c.) ir novēršami, īstenojot dažādus profilakses pasākumus. Tādēļ šogad Pasaules Pretvēža dienas ietvaros Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izvēlējies pievērst uzmanību tieši onkoloģisko slimību profilaksei.

Ir gan vispārīgi profilaktiskie pasākumi, kas var mazināt dažādu onkoloģisko slimību attīstību jebkuram iedzīvotājam (kā, piemēram, veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, atturēšanās un alkohola un nikotīnu saturošu izstrādājumu lietošanas u. c.), gan noteiktai vecuma grupai (piemēram, zarnu vēža profilaktiskais tests iedzīvotājiem pēc 50 gadu vecuma) vai dzimumam (piemēram, dzemdes kakla un krūts vēža skrīnings sievietēm vai sēklinieku pašpārbaude vīriešiem) specifiski profilaktiskie pasākumi.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei