Atbalsts ukraiņiem    Balviem 95


Turpinās iedzīvotāju tikšanās ar domes un pašvaldības vadību

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 10 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

Tikšanās Krišjāņos un Bērzpilī 8.novembrī Krišjāņu Tautas namā un Bērzpils Saieta namā norisinājās Balvu novada pašvaldības vadības un domes deputātu tikšanās ar iedzīvotājiem. Sarunās piedalījās Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, priekšsēdētāja vietniece Sandra Kapteine, izpilddirektore Daina Tutiņa, izpilddirektora vietnieks attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos Jānis Bubnovs, deputāte un Sociālo un veselības aprūpes jautājumu komitejas priekšsēdētāja Ruta Cibule, kā arī deputātes Sandra Kindzule un Iveta Arelkeviča.

Lasīt tālāk...


Apstiprināts Balvu novada ģerbonis

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 03 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

Balvu novada ģerbonisPriecājamies paziņot, ka Balvu novada ģerbonis 2022.gada 2. novembrī ir reģistrēts Ģerboņu reģistrā.

Vilka galva ir bijis Balvu pilsētas simbols jau no 1938.gada, tāpēc tas rotā arī Balvu novada ģerboni. Kādēļ tieši vilks? Izrādās, ka vilks ir ne tikai dzīvnieks, pret kuru jāizturas uzmanīgi, bet arī spēka un neatlaidības simbols, jo medījumam tas seko ilgi un pacietīgi. Melnā krāsa simbolizē gudrību. Vilka galvu papildina lecoša sudraba saule, kas ir gaismas, siltuma un dzīvības avots. Tā dod gaismu visiem vienādi – taisnības princips. Sudraba saule kā bagātības un auglības simbols. Taču sudrabs sūbē, tādēļ simbolizē arī cilvēka vajadzību pielikt pūles, lai to spodrinātu, un nemitīgas rūpes par izaugsmi un neatlaidīgu garu. Lai ģerbonis veicina iedzīvotāju piederības sajūtu un lepnumu par savu novadu!


Balvu novadu apmeklē Zviedrijas vēstniece

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 03 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

Zviedrijas vēstniece tiekoties ar Balvu novada domes vadību

Zviedrijas vēstniece Kārina Hēglunde (Karin Höglund), viņas pirmā sekretāre Ylva Hammarsten un politisko jautājumu asistente Sanita Škapare 3.novembrī apmeklēja Balvu novadu, savu vizīti sākot Balvu novada pašvaldībā, kur tikās ar Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Sergeju Maksimovu un domes priekšsēdētāja vietnieci Sandru Kapteini.

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kā norit dzīve Balvu novadā, gan Covid pandēmijas laikā, gan pašlaik, ņemot vērā situāciju Ukrainā un pieaugošās energoresursu resursu cenas un inflāciju. Zviedrijas vēstnieci interesēja, kā esošā situācija ir ietekmējusi tūrisma politiku Balvu novadā. Uz ko Sergejs Maksimovs atbildēja, ka, pirms dažiem gadiem plānojot tūrisma politiku, bija doma piesaistīt krievu tūristus, bet tuvāko desmit gadu laikā nesaskata tūrisma plūsmu no kaimiņvalsts, piebilstot, ka kā nākotnes tūrisma potenciālu redz kepmeru tūrisma attīstību, piemēram, nākampavasar ir plānots kemperu salidojums Viļakā, ko organizē Igaunija.

Lasīt tālāk...


Zemessardzes un Balvu novada civilās aizsardzības komisijas mācībās “Pilskalns” izspēlē krīzes situāciju Balvos

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 02 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

Zemessardzes un Balvu novada civilās aizsardzības komisijas mācībās “Pilskalns” izspēlē krīzes situāciju Balvos

Šodien, 2. novembrī, Balvos norisinājās Zemessardzes 31. kājnieku bataljona un Balvu novada civilās aizsardzības komisijas kopējās mācības “Pilskalns”.

Mācības, kas Balvu novadā norisinājās jau otro reizi, organizēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 31. kājnieku bataljons. Tajās piedalījās Balvu novada civilās aizsardzības komisijas pārstāvji no valsts un pašvaldību iestādēm.

Lasīt tālāk...


Lai pārrunātu aktuālākos jautājumus, ikmēneša sanāksmē tiekas iestāžu vadītāji

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 01 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

1.novembra pašvaldības iestāžu vadītāju sanāksme attālināti

1.novembrī uz kārtējo pašvaldības iestāžu vadītāju sanāksmi, kas norisinājās attālināti, aicināja Balvu novada domes un pašvaldības vadība, lai pārrunātu aktuālos jautājumus.

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs un Balvu novada administrācijas Finanšu plānošanas un centralizētās grāmatvedības nodaļas vadītāja Olga Siņica vēlreiz atgādināja iestādēm, ka līdz 31.oktobrim bija jāiesniedz iestādes nākamā gada budžets. Iestāžu vadītājiem radās jautājums par algām, jo ar 2023.gada 1.janvāri valstī mainās minimālā alga, kas būs 620,00 euro. Uz ko Balvu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks administratīvajos un finanšu jautājumos Tamāra Locāne atbildēja, ka nākamajā domes sēdē ir plānots, ka tiks pieņemti “Darbinieku minimālās darba algas noteikšanas kritēriji” un iestāžu vadītājiem būs jāizvērtē savi darbinieki, kam piesaistīts būs arī atalgojums.

Lasīt tālāk...


Daļai Kupravas un Kubulu pagasta iedzīvotāju mainīsies elektrības piegādātājs, aicina iesniegt pieteikumus AS "Sadales tīkls" jaunu pieslēgumu ierīkošanai

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 31 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

Balvu novada pašvaldība nodos AS "Sadales tīkls" elektropārvades līnijas Celmenē, Kubulu pagastā, un Kupravā, Kupravas pagastā. Tas nozīmē, ka esošo pagastu iedzīvotājiem mainīsies elektrības piegādātājs.

Tāpēc pašvaldība aicina iedzīvotājus iesniegt pieteikumus AS "Sadales tīkls" jaunu pieslēgumu ierīkošanai, kas tiks nodrošināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes 2021.gada 3.jūnija lēmumam Nr.1/8 "Sistēmas pieslēguma noteikumi elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem".

Lasīt tālāk...


Iedzīvotāju ievērībai!

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 25 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Oktobris 2022

Par lapu dedzināšanu Iedzīvotāji, īpaši privātmāju un mazdārziņu īpašnieki, cenšas sakopt savu pagalmu un apkārtējo teritoriju, taču Balvu novada pašvaldība aicina nededzināt savāktās pērna gada lapas, sauso zāli un piemājas dārzā ieklīdušos atkritumus. Jāņem vērā, ka pilsētu un ciemu teritorijas ir blīvi apbūvētas un, ja katrs savāktos atkritumus drīkstētu dedzināt, visa apkārtējā teritorijas būtu dūmos. Nepatīkama smaka nav vienīgā blakne atkritumu dedzināšanai, dedzināšana lielos apmēros kaitē apkārtējai videi, cilvēkiem un dabai.

Lasīt tālāk...


Ārkārtas domes sēdē paredz finansējumu 2023.gada pašvaldības budžetā projekta pabeigšanai

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 20 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 Oktobris 2022

arkartas domes sede20. oktobrī notika Balvu novada domes ārkārtas sēde, kurā deputāti izskatīja deviņus jautājumus.

Piešķir ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu

Deputāti nolēma Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Sergejam Maksimovam piešķirt ikgadējo  apmaksāto atvaļinājumu - vienu kalendāro nedēļu no 2022.gada 25.oktobra līdz 31.oktobrim (ieskaitot).

Lasīt tālāk...


Īslaicīgi tiks pārtraukta VUGD posteņa darbība Tilžā

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 20 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 Oktobris 2022

Kritiskā nodarbināto trūkuma dēļ Valsts VUGD īslaicīgi aptur posteņa Tilžā darbībuugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) īslaicīgi un periodiski uz nepieciešamo laiku apturēs mazāk noslogoto posteņu darbību, ja tas būs nepieciešams pārējo daļu un posteņu darbības nodrošināšanai. VUGD turpinās reaģēt uz izsaukumiem tādā pašā apmērā kā līdz šim un uz notikumu dosies tuvākās pieejamās struktūrvienības.

Latgales reģionā pieņemts lēmums īslaicīgi slēgt Tilžas un Zilupes posteņus, tāpēc jau nākamnedēļ uz laiku tiks apturēta Tilžas posteņa darbība. Šajā laikā Tilžas posteņa darbinieki tiks nozīmēti pildīt savus pienākumus citos posteņos.

Lasīt tālāk...


Diskutē par aktuāliem jautājumiem Baltinavas pagastā

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 13 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Oktobris 2022

Tikšanās Baltinavā12. oktobrī Baltinavas Kultūras namā norisinājās Balvu novada domes vadības, deputātu un speciālistu tikšanās ar Baltinavas pagasta iedzīvotājiem. Ar iedzīvotājiem tikās Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, priekšsēdētāja vietniece Sandra Kapteine, izpilddirektore Daina Tutiņa, izpilddirektora vietnieks administratīvajos un finanšu jautājumos Tamāra Locāne, izpilddirektora vietnieks attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos Jānis Bubnovs, deputāte Sandra Kindzule, deputāte, Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale, deputāte, Sociālo un veselības aprūpes jautājumu komitejas priekšsēdētāja Ruta Cibule, kā arī deputāts Jānis Trupovnieks. Imants Slišāns šajā tikšanās reizē piedalījās gan kā deputāts, gan kā Baltinavas pagasta iedzīvotājs.

Lasīt tālāk...


Sumināti Balvu novada Gada skolotāji 2022

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 10 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 10 Oktobris 2022

Sumināti Balvu novada Gada skolotāji 2022

10.oktobrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā tika sumināti Balvu novada Gada skolotāji 2022. Skolotāju dienai veltītajam pasākumam, kurā tiek godināti novada izcilākie skolotāji par ieguldījumu mūsu jaunās paaudzes izglītošanā un audzināšanā, ir dziļas saknes, bet jaunapvienotajā Balvu novadā tas notika otro reizi.

Pedagogus sveica Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, Balvu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Inese Circene un Balvu novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei