Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads

Balvos sveic olimpieti Arvi Vilkasti

Neviltota prieka, gandarījuma un lepnuma sajūta šodien virmoja Balvu novada Domē, kur ar novadnieku, 2014.gada Ziemas Olimpisko spēļu vicečempionu bobslejā - Arvi Vilkasti tikās Balvu novada Domes vadība un Balvu Sporta skolas pārstāvji.
Šī gada Ziemas Olimpiskās spēles Sočos ir veiksmīgākās un godalgām bagātākās Latvijas vēsturē. Arī Balvu novadam tas ir īpašs notikums, jo 1.reizi tā vēsturē mūsu novadnieks ir stājies uz Olimpiskā pjedestāla.
Sveicot ar augstajiem sasniegumiem, Balvu novada dome Arvim ir piešķīrusi prēmiju 1316,- euro apmērā. Savukārt Balvu novada Domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis Arvim pasniedza Pateicības rakstu par izciliem sasniegumiem savas profesionālās meistarības celšanā, nozīmīgo ieguldījumu Latvijas bobsleja attīstībā un Balvu novada atpazīstamības veicināšanā, kā arī Balvu novada simbolu – Vilka lelli, kurš nākamajās spēlēs lai kalpo kā veiksmes simbols!
„Arvja Vilkastes sasniegums ir ne tikai Balvu novada, bet arī visas Latgales panākums, jo Arvis ir vienīgais, kurš Ziemas Olimpiskajās spēlēs piedalījies no Latgales. Tas pierāda tikai to, ka šeit ir jaunieši, kam spēks kaulos, ” teica Domes priekšsēdētājs un par olimpieša sasniegumiem pateicās arī Balvu Sporta skolas treneriem un Arvja mammai Intai Vilkastei: „Arvis ir ieguldījis izcilu, lielu darbu trenējoties, sportojot un mācoties, bet tas ir arī Balvu Sporta skolas treneru nopelns, jo, zinu, ka savulaik Arvis ir bijis centīgs vieglatlēts, saņēmis vairākas godalgas. Paldies treneriem un Arvja mammai, kurai noteikti ir dubults prieks par dēlu. Paldies vēlreiz Arvim, ka Balvu un Baltinavas vārdu nes pasaulē! ”

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 12 marts 2014 15:56)

Lasīt tālāk...

 

Balvu novada Domes sēde

2014.gada 13.martā plkst.10:00. notiks Balvu novada Domes sēde (Bērzpils ielā 1A, Balvos, LV-4501 (3.stāvā, Sēžu zālē)).

Darba kārtībā:

Lasīt tālāk...

 

Sacenšas novada labākie novusa, galda tenisa un florbola spēlētāji

Aizvadītā nedēļas nogale Balvos bijusi visnotaļ sportiska. 8.martā Balvu Amatniecības vidusskolas sporta hallē risinājās plašas sacensības galda spēlēs - novusā un tenisā. Savukārt 9.martā Balvu Sporta skolas pedagogs Gatis Stepanovs ar Balvu Sporta centra atbalstu organizēja Balvu novada atklāto kausa izcīņu florbolā.
Novusa sacensībās uzvaras laurus plūca Valentīna Fedulova un Imants Sprukulis, aiz sevis atstājot Daumantu un Sergeju Eizānus. Šie spēlētāji jau vairākus gadus uzrāda stabilu sniegumu novada sacensībās.
Galda tenisā konkurence bija krietni sīvāka - piedalījās dalībnieki arī no kaimiņu novadiem. Šajās sacensībās 1.vietu ieguva Aivars Dūlbergs no Alūksnes. Aiz viņa balvenieši - Guntis Dūlbergs un Aivars Smirnovs. Savukārt veterānu konkurencē pirmais - Aivars Smirnovs, aiz sevis atstājot Marianu Dupužu un Ilmāru Mežalu. Dāmu konkurencē uzvaras laurus plūca Latvijas Robežsardzes labākā galda tenisa spēlētāja Tatjana Silineviča. Otrajā vietā - Viktorija Gavrilova.

Pēdējās izmaiņas (Ceturtdiena, 13 marts 2014 14:27)

Lasīt tālāk...

 

Noskaidroti Balvu novada gada balvas kultūrā ,,Mūsu lepnums” nominanti

Noslēgusies Balvu novada gada balvas kultūrā "Mūsu lepnums” pieteikumu vērtēšana, un žūrija izvirzījusi balvas pretendentus 16 nominācijās.
Balva radīta ar mērķi veicināt sabiedrībā izpratni par kultūras pozitīvo ietekmi uz kopējiem novada un valsts attīstības procesiem, aktivizēt sabiedrības līdzdalību kultūras jomā. Šogad tā tiks pasniegta jau trešo gadu.
Uz nominācijām varēja pieteikt jebkuras kultūras iestādes (tautas/ saieta/ kultūras namu, bibliotēku, muzeju), mūzikas un mākslas skolu aktivitātes, radošus kultūras cilvēkus, privātpersonu un sabiedrisko organizāciju kultūras aktivitātes, kas aizvadītā gada laikā kultūras nozarē veikuši kvalitatīvu, radošu, mērķtiecīgu novada sabiedrībai nozīmīgu darbu un iepriekšējā gadā nav saņēmis Gada balvu konkrētajā nominācijā.
Pieteiktās personas vai personu grupas (gan fiziskās, gan juridiskās) varēja pretendēt uz 11 nominācijām „Sabiedrībā un kultūrā” un piecām „Kultūras norises” nominācijām.
Paldies visiem par atsaucību, jo šogad tika saņemtas 1240 anketas elektroniski un 193 papīra formātā.

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 10 marts 2014 16:43)

Lasīt tālāk...

 

Balvu novadā drīzumā tiks nodrošināts pakalpojums „Samariešu atbalsts mājās”

Šodien laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra tika prezentēta biedrības „Latvijas Samariešu apvienība” īpaša aprūpes automašīna, kura jau drīzumā uzsāks darbu arī Balvu novadā.
Balvu novada pašvaldība ar Latvijas Samariešu apvienību vienojusies par pakalpojuma „Aprūpe mājās” deleģēšanu šai biedrībai. Lai kvalitatīvi, ātri aprūpētu un sniegtu palīdzībai vientuļiem, veciem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti, Latvijas Samariešu apvienība šogad uzsākusi projektu „Samariešu atbalsts mājās”. Projekta ietvaros izgatavotas 6 īpaši aprīkotas automašīnas, kurās izveidots pārvietojams aprūpes birojs ar autonomās strāvas ģeneratoru, dušu ar silto un auksto ūdeni, tualeti, gāzes plītiņu, ledusskapi, veļas mazgājamo mašīnu, specializēto aprīkojumu pēdu kopšanai un matu griešanai. Automašīnā iespēja pārvadāt arī gulošu cilvēku. Šāda veida projekts tiek īstenots, lai veciem, vientuļiem un nomaļus dzīvojošiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti nodrošinātu aprūpes pakalpojumu dzīvesvietā.

Pēdējās izmaiņas (Piektdiena, 07 marts 2014 16:46)

Lasīt tālāk...

 

Sveic 100 gadu dzimšanas dienā

Ar ziediem un laba vēlējumiem Albertinu Šumilu 100 gadu dzimšanas dienā šodien sveica ne tikai tuvinieki, bet arī Balvu novada pašvaldības Tautsaimniecības un vides komitejas priekšsēdētājs Aivars Kindzuls un pārstāve no gaviļnieces dzimtā Bērzkalnes pagasta – Sarmīte Gorbāne, Kultūras pasākumu organizatore.
Lielāko sava mūža daļu Albertina nodzīvojusi Bērzkalnes pagastā. Par spīti tam, ka pirms vairākiem gadiem kundze pārvākusies uz dzīvi Gulbenē, Albertinai sirdij tuva ir Bērzkalne, kur viņa joprojām ir deklarējusies. Turklāt pieraksta vietu viņa arī negrasās mainīt. Šobrīd Albertina saticīgi dzīvo ar savu meitu kopīgā dzīvoklī Gulbenē.
Lai arī šodien Albertinai apritējuši 100 gadi, jāteic, ka veselība viņai ir ļoti laba. Vēl pagājušajā gadā, savos 99 gados, kundze saviem spēkiem staigāja uz dzīvokli piektajā stāvā. Lai veselība turas arī turpmākos dzīves gadus!
 

 

Tikšanās ar karsto punktu žurnālistu Ati Klimoviču

13.martā plkst.16.00 Balvu centrālās bibliotēkas zālē būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu „Četrreiz katrs viens” un tikties ar žurnālistu, filmas autoru, novadnieku  Ati Klimoviču. 

Vairāk par filmu šeit http://www.ltv.lv/lv/raksts/11.11.2013-a.-klimovicha-s.-semjonova-i.-zanderes-filmas-cetrreiz-katrs-vie.id19895/

 

Apkopoti lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu-jauniešu- vecāku žūrija 2013”rezultāti

1.martā, Ķīpsalā, ar "Lielajiem lasīšanas svētkiem" noslēdzās lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu un jauniešu žūrija 2013". Apkopotie rezultāti liecina, ka šoreiz žūrijā ir piedalījies rekordliels dalībnieku skaits – jauno grāmatu vērtēšanā iesaistījās 17 tūkstoši lasītāju no Latvijas un latviešu diasporas centriem pasaulē (Eiropā, Amerikā un Austrālijā), rosinot lasītprieku 576 bibliotēkās un skolās.
Balvu Centrālā bibliotēka saņēma atzinību kā Latgales reģiona radošākā un aktīvākā bibliotēka lasīšanas veicināšanas programmā Bērnu - Jauniešu žūrija 2013! Tie, kas lasīja, vērtēja, izteica savas domas un aizpildīja anketas par izlasītajām grāmatām, bija 135 bērni un jaunieši, un 20 pieaugušie lasītāji!

Lasīt tālāk...