Satikšanās prieks – „Uno” spēle

Kategorija: Nevalstiskās organizācijas
Pirmdiena, 09 Decembris 2019
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 09 Decembris 2019 13:51

tmb20191209134705

Balvu Teritoriālā invalīdu biedrība jau vairākus gadus rīko „Uno” spēles sacensības, kad no Gulbenes atbrauc spēles galvenais tiesnesis Māris Blūms, kurš ir izstrādājis arī nolikumu, pēc kura tiek organizētas šīs sacensības. "Uno" ir pasaules slavena kāršu galda spēle, kas tās spēlētājiem attīsta reakcijas ātrumu un uzmanības noturību.

Kā Māris kļuva par šīs spēles tiesnesi? Izrādās Māra māsa dzīvo Šveicē, un viņa apmēram pirms piecpadsmit gadiem atveda no turienes un atstāja „Uno” kārtis. Tad tās pirmo reizi dzīvē Māris ieraudzīja. Paspēlējis mājās, viņš nolēma ar šo spēli iepazīstināt Gulbenes invalīdu biedrības biedrus. Pirmsākumos kārtis dabūja no ārzemēm, tagad jau tās var visās grāmatnīcās nopirkt.

Māris noorganizēja pirmās „Uno” spēles sacensības Gulbenē 8.martā, kurās piedalījās 16 dāmas, un viņām ļoti iepatikās. Nav jau tā, ka šo spēli spēlē tikai dāmas, spēlē arī kungi, bet sacensībās piedalās dāmas, tikmēr kungi spēlē zoli.

Māris ir galvenais tiesnesis arī „Uno” spēles ceļojošā kausa izcīņā, kad piedalās komandas no Balviem, Gulbenes, Alūksnes, Medņevas un Latvijas Neredzīgo Biedrības Balvu teritoriālās organizācijas, katrs savu reizi uzņemot ciemos pie sevis. Jāatzīst, ka ceļojošais kauss gandrīz vienmēr stāv Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības plauktā, kas tikai liecina par to, cik šī spēle ir iecienīta biedru vidū.

4.decembrī notika neoficiālas sacensības, kad nenotika cīņa starp novadu komandām, bet starp 3 komandām no Balviem– Saulcerītēm, Sniegpārsliņām un Triecienniecēm.

Kā jebkurās sacensībās 1., 2., 3. vietu ieguvēji iegūst diplomus un kādas balviņas, kuras vai nu izgatavo pašas biedrības rokdarbnieces, vai sarūpē atbalstītāji. Arī ceturtajai vietai parasti tiek kāda veicināšanas balva. Jāatzīmē, ka sacensību dalībniekiem biedrība atmaksā ceļa izdevumus un vienu ēdienreizi.

Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības biedre Lucija Logina „Uno” spēli iemācījās spēlēt pa ceļam uz savām pirmajām sacensībām. Ļoti interesanta spēle, kas vairāk ir veiksmes spēle, kādas kārtis iedalīsies. Izdomāt var vienīgi, uzlikt lielākas „acis” vai arī, ja gribi, kādu iegāzt, bet veiksme ir galvenais!

Pirmo reizi „Uno” sacensībās piedalījās Marija Kacēna, kura šo spēli spēlē jau pāris gadu. Marijai „Uno” spēle ir labs laika kavēklis.

Galvenā sacensību organizatore ir Velta Gavrjušenkova, kas sazvana visus cilvēkus, sarunā, lai visi būtu vienā norunātajā laikā. Kā atzīst Velta, tad tas atkarīgs no dāmām, ja viņas ir atsaucīgas un aktīvi piedalās, tad arī salasāmies un spēlējam vismaz reizi nedēļā. Kopā esam 16 dāmas, kuras aktīvi spēlē.

Ļoti aktīva biedrības biedre, kurai ļoti patīk „Uno” spēle, Ligita Liepiņa atzīst, ka šī spēle ļoti aizrauj un laiks paiet nemanot. Ikdienā nav tādas savstarpējas saskarsmes, tāpēc, satiekoties un spēlējot „Uno”, laiks ir piepildīts pozitīvām emocijām, līdz ar to slimības paliek kaut kur otrajā plānā. Dzīvojam ar tādu degsmi uz priekšu, un nekaunamies, ka esam invalīdi, jo esam pilnvērtīgi sabiedrības locekļi. Satiekoties mēs gūstam pozitīvas emocijas, jau no tā vien, ka esam kopā, uzrunājam viens otru, uzmundrinām, uzzinām, ko kurš dara, piemēram, ko adām, uz kādiem pasākumiem dodamies.

Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības vadītāja Marija Duļbinska atzīst, ka šīs sacensības regulāri var notikt pateicoties atbalstītājiem, jo esam tādi novada iedzīvotāji, kuriem ir mazliet grūtāk. Šī ir tikai maza daļa no aktivitātēm, kad cilvēki ar īpašām vajadzībām var iziet no mājām, jo viņi grib būt priecīgi, nevis kurnēt, uz citiem apvainoties, bet būt kopā un atbalstīt viens otru. Tāpēc savā pulkā aicinām ikvienu, kurš grib gan radoši darboties, gan gūt azartu, spēlējot kārtis, gan vienkārši būt kopā.

4.decembra „Uno” spēles rezultātus skatīt ŠEIT!

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei