Aktualitāte Kultūra
Balvu novada svētki | 2024

No 18. līdz 20. jūlijam Balvu novada iedzīvotāji un viesi laipni aicināti apmeklēt Balvu novada svētku pasākumus. Šī gada svētku tēma ''Novada dārgumus meklējot - cilvēki, vietas, lietas''. Aicinām ikvienu izbaudīt šos svētkus, to laikā atklājot mūsu novada vērtības, padziļināti iepazīstot mūsu novada interesantākās vietas un cilvēkus, kas veidojuši un veido  mūsu novada identitāti un atpazīstamību, kā arī piedzīvojot neaizmirstamus mirkļus un veidojot jaunus, vērtīgus atmiņu dārgumus.

Pirmā svētku diena - 18. jūlijs - veltīta novada bagātību izzināšanai. 

No plkst. 14.00 līdz 18.00 aicinām apmeklēt Balvu Centrālo bibliotēku, kur nepārspīlējot varam teikt, ka ''Visas novada bagātības vienuviet!'', jo no 2007. gada bibliotēka veido Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāzi, kurā tiek krāta, sistematizēta un saglabāta informācija par lokālo kultūrvidi, vēsturi un personībām. Pašreiz datu bāzē ievietotas vairāk kā 1200 vienības. Interesentiem būs iespēja klātienē iepazīties ar šo unikālo datu bāzi, uzzināt kā to izmantot.  

Otrā svētku diena - 19. jūlijs - solās būt aizraujoša un sacensību gara pilna.

 • Plkst. 11.00 Balvu Valsts ģimnāzijas sporta laukumos norisināsies "Atzeles" 3x3 basketbola turnīrs.
 • Plkst. 11.00 Balvu Novada muzejā iespēja noklausīties vēstures apskatu  ''Balvu novada senie centri'' - vēsturnieku Ginta Skutāna, Jura Urtāna un ģeogrāfa Imanta Slišāna stāsti.
 • Plkst. 21.00 no Balvu Kultūras un atpūtas centra laukuma iespēja doties kopīgā velobraucienā, lai ar velosipēdiem un mūzikas pavadībā ierībinātu Balvu pilsētas ielas. DJ Marie būs parūpējusies par satriecošu muzikālo pavadījumu visa maršruta garumā. Velobrauciens noslēgsies plkst. 22.00 Lāča dārzā, kur DJ Ingars iegriezies varenu vakara diskoballīti.

Trešajā svētku diena - 20. jūlijs - izzināsim mūsu novada dārgumus akcijā ''Novada muzeju dārgumu lādes atverot''.

20. jūlijā visi Balvu novada muzeji būs atvērti un gaidīs apmeklētājus, lai iepazīstinātu ar saviem dārgumiem – akcija ''Novada muzeju dārgumu lādes atverot''. Balvu novada muzejos gadiem ilgi tiek rūpīgi krātas arheoloģiskās, vēsturiskās, etnogrāfiskās un mākslas liecības, kas stāsta par mūsu novada bagātīgo vēsturi un cilvēkiem. Šīs vērtīgās kolekcijas sniedz dziļu ieskatu mūsu novada unikālajā mantojumā, atklājot aizraujošus stāstus par vietām un personībām, kas veidojušas mūsu kopienu.

Ar Balvu novada muzeju īpašajiem piedāvājumiem un darba laikiem iespējams iepazīties ŠEIT

  Ar aktivitātēm un pasākumiem piepildīts būs 20. jūlijs:

  • No plkst. 09.00 Balvu pilsētas parkā lauku labumu tirdziņā būs iespēja iegādāties dažādus lauku labumus, mājražotāju gardumus, sezonas dārzeņus un augļus, amatniecības izstrādājumus.
  • Plkst. 10.00 uz skatuves pie Vēja zvaniem (vides objekts ''Gaiss'') ''Folkloras spēka dziesmas'' - folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu un kapelu sadziedāšanās, sadancošanās, kā arī iešana rotaļās. Tā būs liecība par tautas tradīcijām, ideāliem un pasaules uzskatu, izceļot latviešu tautasdziesmas, kas iedvesmo un motivē. 
  • No plkst. 10.00 Balvu pilsētas parkā aktivitātes bērniem "Esi interneta izcilnieks, nāc, iepazīsti INTERLANDI!". Bērniem būs iespēja mācīties kļūt par gudriem, drošiem un atbildīgiem interneta lietotājiem. Paralēli notiks arī sporta aktivitātes visai ģimenei, nodrošinot izklaidi un kustību prieku visiem vecumiem, kā arī Zemessardzes 31. kājnieku bataljona un Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona militārā ekipējuma un tehnikas izstāde.
  • Plkst. 13.00 Balvu parkā pie Vēja zvaniem (vides objekts ''Gaiss'') muzikāla izrāde bērniem ar līdzdarbošanos ''KU - KŪ! Eju meklēt!'' kopā ar Odziņām putukrējumā. 
  • Plkst. 19.00 Balvu pilsētas estrādē novada svētku kulminācijā - lielkoncerts "Leijerkastnieku dziesmas", kurā  piedalīsies Žoržs Siksna, Artis Robežnieks, Juris Hiršs, Edgars Pujāts, Andris Daņiļenko, Juris Ostrovskis, “Vēja runa”, Tihovsku ģimene un bijušie grupas “Leijerkastnieki” dalībnieki.  Koncertu vadīs Latvijas radio ētera personība - Gunārs Jākobsons.
   • Ieejas maksa: pirmās 1000 biļetes – 10,00 euro, pēc tam – 12,00 euro, bet pasākuma dienā – 15,00 euro (biļetes ''Biļešu paradīze'' kasēs). APMEKLĒTĀJU IEVĒRĪBAI! Pasākuma dienā biļešu iegāde uz vietas Balvu pilsētas estrādē būs iespējama TIKAI SKAIDRĀ NAUDĀ!
  • Pēc koncerta plkst. 23.00 Balvu pilsētas estrādē norisināsies zaļumballe, kurā Žoržs Siksna un grupa ''Vēja runa'' priecēs ar saviem populārākajiem hitiem.
   • Ieejas maksa: 5,00 euro. APMEKLĒTĀJU IEVĒRĪBAI! Pasākuma dienā biļešu iegāde uz vietas Balvu pilsētas estrādē būs iespējama TIKAI SKAIDRĀ NAUDĀ!
  • Svētku laikā varēsim baudīt arī mūsu dabas dārguma – Balvu ezera skaistumu, dodoties izbraucienā ar plostu "Vilnītis". Izbraucieni notiks 20. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 22.00 pie Balvu pilsētas parka.
   • Brauciena ilgums 30 minūtes, maksa pa braucienu - 2,00 euro personai, bērniem līdz 12 gadu vecumam – 1,00 euro. 

  No 20. līdz 21. jūlijam Balvu pilsētas stadionā notiks Starptautiskās svarcelšanas sacensības - Vjačeslava Kirjanova kausa izcīņa.

  Lai svētku pasākumi mūs rosinātu novērtēt, vairāk iepazīt un izpētīt mūsu novada dārgumus.

  Svētkos kopā – Balvu novadā!

   Datums 18.–21. jūlijs, 2024
   LaiksVisu dienu
   Atrašanās vietaBalvu novads

   Balvu novada svētki | 2024

   No 18. līdz 20. jūlijam Balvu novada iedzīvotāji un viesi laipni aicināti apmeklēt Balvu novada svētku pasākumus. Šī gada svētku tēma …