Konkursa „Balvu novada Sporta laureāts” mērķis ir apzināt un godināt personas par sasniegtajiem panākumiem sportā vai sporta nozares attīstībā, sveicot individuālos sportistus, sporta komandas, sporta pasākumu organizatorus, kā arī citas personas, kuras atbalstījušas vai veicinājušas sporta nozares attīstību Balvu novadā, kā arī informēt sabiedrību par sportiskajiem sasniegumiem un iepazīstināt ar iespējām nodarboties ar sportu un aktīvu dzīvesveidu, motivēt sportistus startiem sacensībās un rezultātu izaugsmei.

 • “Gada sportiste” - Samanta Sproģe
  • Samanta, uzrādot labus rezultātus Latvijas mēroga sacensībās, ir uzaicināta Latvijas izlases sastāvā svarbumbu celšanas komandā. Līdz ar to jaunietei ir iespēja piedalīties Eiropas un Pasaules mēroga sacensībās, kurās uzrāda labus rezultātus un iegūst godalgotas vietas. Samanta šobrīd ir vienīgā  jauniete Latvijā, kura pārstāv Latvijas godu augsta līmeņa sacensībās.
 • “Gada sportists” - Mārtiņš Jansons
  • Māriņa dzīve bez volejbola nebūtu iedomājama. Baltijas līgā 2022./2023.gada sezonā piedalījās 7 komandās, Mārtiņa Jansona pārstāvētā komanda "Daugavpils Universitāte Ezerzeme", izspēlējot Play off, noslēdza 3. vietā. Optibet Latvijas čempionātā vīriešiem komanda "Daugavpils Universitāte Ezerzeme" 2022./2023.gadā izcīnīja pirmo vietu. Optibet Latvijas čempionātā M.Jansons tika atzīts par ,,MVP" , kas ir visa turnīra vērtīgākais spēlētājs.
 • “Gada sportiste - veterāne” - Sarmīte Keisele
  • Sarmīte 2023.gadā aktīvi iesaistījās Mamanet kustībā Balvos un Latvijā. “Balvu vilceņu” komandā spēlēja dažāda līmeņa sacensībās. Labākais sasniegums bija izcīnītā sudraba medaļa Latvijas Tautas sporta asociācijas organizētajā pavasara turnīra 22.aprīlī Gulbenē. Sarmītei ir prieks, ka spēja palīdzēt komandai un reizē arī gūt gandarījumu un pozitīvas emocijas no šīs interesantās spēles. 
 • “Gada sportists – veterāns” - Jānis Dokāns
  • Jānis kā veterāns piedalās svarbumbu celšanas  meistaru klasē un veterānos. Latvijas čempionātā svara stieņa spiešanā guļus uz reižu skaita V-40 grupā 3.vieta, pasaules čempionātā svarbumbu celšanā stafetē veterāniem garajā ciklā- 2.vieta, grūšanā 1.vieta. Tāpat Jānis ir aktīvs slēpotājs. 2023.gadā Jānis piedalījās Latvijas slēpošanas čempionāta posmos. Ziemas sezonas kopvērtējumā  V- 40grupa 1.vieta. Latvijas čempionātos Rollerslēpošanā - Vasaras sezonas kopvērtējumā V-40 grupa 1.vieta, ROLLERTOUR 2023 seriāls rollerslēpošanā kopvērtējumā V-40 grupa 3.vieta.
 • “Gada sporta skolotājs” - Iveta Kacēna
  • Iveta strādā Balvu sākumskolā par sporta skolotāju jau 30 gadus. Darbs ir Ivetas hobijs, patīk strādāt ar bērniem. Darbs ar bērniem neļauj novecot, dod spēku, enerģiju, dzīvesprieku. Katru vasaru vada nometni “Raibās dienas”, gatavo skolēnus Balvu novada skolēnu sporta spēlēm 7 sporta veidos. Izglītojamie ar lielu prieku un interesi apmeklē sporta nodarbības, kurās apgūst jaunas prasmes un iemaņas un nostiprina jau iemācītās. Balvu sākumskolas komandas uzrāda labus rezultātus novadā, reģionā un valstī. Pagājušajā mācību gadā kopvērtējumā Balvu novada skolēnu sporta spēlēs C grupā izcīnīja 3.vietu un D grupā 1.vietu. Latgales reģiona sacensībās tautas bumbā zēnu komanda izcīnīja 1.vietu un piedalījās valsts mēroga sacensībās. Meiteņu komanda izcīnīja 3.vietu. Aktīvi piedalās arī pilsētā un novadā rīkotajos pasākumos.
 • “Gada sporta treneris” -  Varis Sārtaputnis
  • Varis ir svarcelšanas treneris Balvu Sporta skolā. Katru gadu ar labiem rezultātiem audzēkņi piedalās čempionātos un sacensībās. Arī pats piedalās sacensībās. 2023.gada oktobrī piedalījās Latvijas čempionātā svarcelšanā pieaugušajiem.  Lūk, viņa audzēkņu rezultāti! Svara kategorijā 61 kg  Daniels Būde izcīnīja 1.vietu, svara kategorijā 73 kg Andis Zelčs  - 3.vietu, svara kategorijā 89 kg Raivo Nāgels  - 2.vietu, svara kategorijā 96 kg  Jānis Markuss Elsts  - 2. vietu, svara kategorijā 102 kg  Maksims Bistrovs  - 2.vietu. Sievietes - absolūtais vērtējums Sandija Keiša  -3.vietu.
 • “Sportiskākais Balvu novada pagasts” Baltinavas pagasts
  • Baltinavas pagastā ir aktīva ne tikai kultūras dzīve, bet arī sportiskās aktivitātes. Pateicoties entuziastam Andrim Ločmelim ļoti iecienīta ir zolītes spēle, kura kļuvusi par Baltinavas neatņemamu sastāvdaļu. Ik gadu, pavasarī un vēlā rudenī, notiek atklātais Baltinavas pagasta zolītes turnīrs, kurā piedalās vīri no Baltinavas, Rekavas, Šķilbēniem, Medņevas, Viļakas, Balviem, Upītes, Briežuciema, Bērzpils un Tilžas, kopā 32-37 dalībnieki. Turnīrs parasti notiek 6 kārtās. Otrs ļoti apmeklēts pasākums ir Balvu novada netradicionālās sporta spēles zemniekiem. Uz spraigām sacensībām Baltinavas parkā pulcējas Balvu novada zemnieku saimniecību un saimniecību apvienību komandas: “Amatnieki”/”Riekstiņi”, "Kotiņi", “Papardes/Krustceļi”, "Rozītes", "Pīlādži", “Mītkes”, “Andris & CO”.
 • “Gada sporta mecenāts” - Circeņu ģimene Medņevā
  • Circeņu ģimene atbalsta labākos Balvu novada distanču un rollerslēpotājus, lai sagatavotos dalībai Latvijas čempionātos, kā arī pasaules junioru čempionātā rollerslēpošanā Madonā un Pasaules kausā Itālijā.
 •  “Gada sporta pasākums” - Balvu novada čempionāts pludmales volejbolā
  • Katru vasaru Balvu novada pludmales volejbola laukumus piepilda dažāda vecumposma spēlētāji, kuri mērķtiecīgi un regulāri trenējās, kā arī piedalās  Balvu novada čempionātā pludmales volejbolā. 2023. gada Balvu novada pludmales volejbola čempionāts norisinājās 4 posmos, kurā piedalījās 41 komanda, tikai pēdējais posms noteica visās grupās vietu sadalījumu, tas liecina par karstām cīņām smilšu laukumā katrā punkta izspēlē. Arī nākamajā sezonā šis pasākums pulcēs daudzus pludmales volejbola spēles cienītājus un nākotnē ir pamatotas cerības, ka Balvu novada komanda būs pārstāvēta LR čempionātā pludmales volejbolā.
 • “Gada sporta komanda” - Balvu Pauerliftinga komanda
  • Par Balvu Pauerliftinga komandas krusttēvu varam uzskatīt Sergeju Sņegovu, kurš no pāris sportistiem ir izveidojis konkurēt spējīgu komandu dažāda līmeņa sacensībās. Šī komanda regulāri trenējās trīs reizes nedēļā, veicot ļoti smagu un liela apjoma darbu – treniņos paceļot vairākas tonnas kilogramu. 2023. gada sezonā komanda piedalījās vairākās sacensībās: Lāčplēša kausā, Jēkabpils, Līvānu, Bauskas un  Degumnieku čempionātos,  no kuriem atvests liels medaļu skaits. Sezonas galvenajās sacensībās Latvijas čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus, kurš norisinājās Gulbenes sporta centrā 2023.gada 6.maijā, ļoti veiksmīgi startēja Balvu Pauerliftinga komanda. Komandu vērtējumā (jaunietes) 4.vieta, jaunieši – 6.vieta, senioru grupā – 6.vieta.
 • “Paraugs sportā” - Evelīna Krakope
  • Sports ir neatņemama Evelīnas dzīves sastāvdaļa jau kopš bērnības, kad 7 gadu vecumā vecāki aizveda uz peldēšanas treniņiem. 10 gadu laikā peldēšanā tika iegūti labi pamati turpmākajai sportiskajai karjerai un izpeldēta 1. sporta klase. 2019. gadā dzīve sagrozījās tā, ka šķietami nejauši Evelīna sāka skriet un pievērsās vieglatlētikas treniņiem. Lai arī agrāk viņai ļoti nepatika skriet, viņa pakāpeniski iemīlējās šajā sporta veidā, un tagad tā ir viņas sirdslieta. Sports Evelīnas skatījumā nav vienkārši hobijs vai nodarbošanās, tas ir dzīvesveids. Treniņš nav brīvas izvēles aktivitāte, ko kādu dienu var arī izlaist, bet gan pienākums, kas ir jādara arī tad, ja pat kādreiz negribās. Tas ir pienākums pašai pret sevi, jo viņa pati ir izvēlējusies šo ceļu un trenējas, pirmkārt, sevis dēļ. Evelīna uzskata, ka neatlaidība un disciplīna, ko iemāca sports, noved ne tikai pie sportiskiem sasniegumiem, bet arī palīdz jebkurā citā dzīves jomā.
 • “Par mūža ieguldījumu sportā” -  Ēvalds Vancāns
  • Savas  gaitas kā fiziskās audzināšanas skolotājs (sporta skolotājs) Ēvalds sāka tālajā 1976. gadā Rekavas vidusskolā. Strādāja gan kā sporta skolotājs, gan kā distanču slēpošanas pulciņa vadītājs. Laika periodā no 1982. – 1983. gadam strādāja Brīvprātīgajā Sporta biedrībā ‘’Vārpa’’ kā šaha un dambretes kluba vadītājs. Organizēja sacensības, šis laiks nostiprināja Ēvalda kā skolotāja un vadītāja prasmes un iemaņas. Ar 1983. gada 1. septembri uzsāk strādāt Viļakas vidusskolā kā fiziskās audzināšanas un elementārās militārās apmācības skolotājs. Ļoti aktīvs periods audzēkņu fiziskajā sagatavošanā un izglītošanā. No 1991. gada līdz 2002. gadam viņa darbs turpinās Balvu rajona Valsts dienesta pārvaldē, kur strādā kā robežas atjaunošanas vecākais speciālists. Tālāk dienests Valsts Robežsardzē. 2002. gadā atkal atgriežas Viļakas Valsts ģimnāzijas un Viļakas pamatskolas saimē kā sporta skolotājs, ložu šaušanas un jaunsargu nodarbību vadītājs, kā arī Balvu Bērnu un jaunatnes sporta skolā kā distanču slēpošanas treneris. 2010. gadā Viļakas novadā tiek nodibināta Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola, kur par direktoru sāk strādāt Ēvalds Vancāns. Viņš ir arī ložu šaušanas treneris. Ir zinošs, atbildīgs, prasīgs, ietekmīgs, komunicēt, pielāgoties, analizēt un lēmumus pieņemt spējīgs vadītājs un treneris. No 2022. gada 1. augusta savas darba gaitas turpina Balvu Sporta skolā kā ložu šaušanas treneris. Pedagogs ir mērķtiecīgs, sirsnīgs, iejūtīgs un neatlaidīgs. Viņa sportisti snieguši artavu ne tikai konkrētai skolai, bet arī rajonam, novadam, valstij, sabiedrībai, viņi ceļ latviešu nacionālo pašapziņu un ticību sarkanbaltsarkanajam karogam.  Šajā periodā ir izaudzināti spējīgi, talantīgi un atbildīgi sportisti – viens Latvijas Sporta meistars ložu šaušanā, pieci – Sporta meistara kandidāti.  Jāatzīmē, ka Ēvalds pats saviem sportistiem ir kā piemērs, kurš jaunības un veterānu gados ir piedalījies dažādās sacensībās un sporta aktivitātēs. 1973. gadā Kišiņevā, PSRS čempionātā ugunsdzēsības un lietišķajā sporta veidā kaujas izvēršanā  – sudraba medaļa. Ēvaldam ir arī piešķirts sporta meistara kandidāts ugunsdzēsības un lietišķajā sporta veidā.
 • Jaunatnes sporta laureāts - 2023 vieglatlētikā - Raits Markus, trenere Sarmīte Keisele.
 • Jaunatnes sporta laureāts - 2023 sporta dejās  - Mairis Ančs un Valērija Aleksejeva, trenere Agrita Anča.
 • Jaunatnes sporta laureāts - 2023 svarcelšanā  - Raivo Nāgels, treneris Varis Sārtaputnis.
 • Jaunatnes sporta laureāts - 2023 volejbolā - Markuss Leitens, treneris Ervīns Veļķers.
 • Jaunatnes sporta laureāts- 2023 peldēšanāJūlija Antonova, treneris Romualds Kokorevičs.
 • Jaunatnes sporta laureāts - 2023 grieķu – romiešu cīņā - Arvis Začs, treneris Konstantīns Titorenko.
 • Jaunatnes sporta laureāts 2023 basketbolā – Roberts Melnis, treneris Elmārs Rakstiņš.
 • Jaunatnes sporta laureāts -  2023 futbolā – Kristofers Pušpurs, treneris Ingus Zaharāns.
 • Jaunatnes sporta laureāts - 2023  ložu šaušanā - Arguts Pužulis, treneris Ēvalds Vancāns.
 • Jaunatnes sporta laureāts- 2023 distanču slēpošanā - Indriķis Ints Circens – treneri Pēteris Vancāns, Jānis Circens.
 • “Gada sportiste" - Inta Ozola 
  • Aktīva veselīga dzīvesveida piekritēja Balvos. Nesavtīgi aicina ikvienu piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs. 2022.gadā aizsāka Mamanet kustību Balvos un kopā ar Ievu Leišavnieci, Balvu vilcenes komandas kapteini, izveidoja spēcīgu komandu, kas pirmajā Latvijas čempionātā ieguva bronzu. Inta Ozola ir nūjošanas trenere un veiksmīgi ved savu komandu “Nūjot Prieks” līdz uzvarām Latvijas nūjošanas čempionātā. Pati aktīvi startējot visos rīkotajos čempionāta posmos 5km distancē un, izcīnot pirmās vietas kopvērtējumā, ieguva Latvijas nūjošanas čempiones titulu  2022.gadā 5km distancē.
 • “Gada sportists” - Jānis Dokāns 
  • Ar svarbumbu celšanu viņš nodarbojas jau kādu laiciņu. Runājot par 2022.gadu, Jānis saka, ka vienas no labākajām sacensībām 2022.gadā bija  Eiropas čempionāts svarbumbu celšanā meistaru klasē un veterānos.  Gatavošanās sacensībām raušanas vingrinājumā bija smaga, jo iepriekš bija gūta trauma. Izaicinošākais bija tas, ka sacensībās vispirms startēja ar 32kg svarbumbu un pēc tam - 24kg. Rezultātā - izcīnīta 1. vieta Latvijas čempionātā, un arī Eiropas kausā 1. vieta. Jānis aktīvi piedalās arī dažāda līmeņa sacensībās skriešanā un slēpošanā.
 • “Gada sportiste – veterāne” - Inta Ozola 
  • Viņa dalās pieredzē un zināšanās ar ikvienu, kurš to vēlas. Inta šogad ir sapulcinājusi Balvu Roņus uz kopīgām ziemas peldēm, un jau ir aizsākums Balvu Roņu klubiņam. Inta ir skolotāja Balvu novada Bērnu un jauniešu centa pulciņam Veselā miesā vesels gars, kur bērniem un jauniešiem māca dažādas fiziskās aktivitātes ārā. Gan uzspēlējot dažādas aktīvas spēles, kā disku golfs, gan dodoties pastaigās ar uzdevumiem izmantojot aplikāciju Actionbound un apgūstot arī nūjošanas tehniku. Šie audzēkņi ir pirmie, kuri aizsāka junioru kustību Latvijā un veiksmīgi startēja Latvijas čempionātā nūjošanā junioru grupā. No Intas sasniegumiem var minēt - Pasaules kausa 3. posmā nūjošanā izcīnīta 4. vieta 5 km. distancē 1. vietas  5km nūjošanā vairākos Latvijas čempionāta posmos, un 1. vieta Balvu novada atklātajā čempionātā slēpošanā vecuma grupā 50+.
 • “Gada sportists – veterāns” - Sergejs Arbuzovs 
  • Viņš 2022. gadā startēja  12 dažādās sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās. Nozīmīgākie 2022.gada sasniegumi - Eiropas čempionātā Igaunijā iegūta 1. vieta starp pieaugušajiem un 1. vieta starp veterāniem Eiropas kausa izcīņā. Polijā izcīnīta 1. vieta starp pieaugušajiem. Latvijas čempionātā izcīnīta 1.vieta grūšanā, kā arī 1.vieta raušanā starp pieaugušajiem un veterāniem. Tāpat Igaunijas čempionātā iegūta 1.vieta starp pieaugušajiem. Papildus iegūtas vairākas zelta medaļas dažādās mazāka mēroga sacensībās. 
 • “Gada sporta mecenāts” - SIA “Logi un Durvis” 
  • Uzņēmums Balvos darbojas jau ceturto gadu, kura pamatdarbs ir logu, durvju montāža, žalūziju un moskīta tīklu, kā arī alumīnija konstrukciju uzstādīšana. SIA “Logi un Durvis”  ir izveidojusies  laba sadarbība ar Balvu novada pašvaldību, atbalstot dažādus sporta pasākumus. Viens no tiem ir Nakts turnīrs pludmales volejbolā, kā arī  Balvu veterānu volejbola komanda. Uzņēmuma moto – “Ātri, skaisti, kvalitatīvi!” SIA “Logi un Durvis” ir atvērti sadarbībai arī turpmāk.
 • “Sportiskākais Balvu novada pagasts” - Rugāju pagasts 
  • Rugājos viena no labākajām sporta infrastruktūrām Balvu novadā. Rugāji var lepoties ar Latvijas līmeņa mākslīgā seguma stadionu, lielu skeitparku, pludmales volejbola laukumiem, āra trenažieriem, modernu sporta halli ar trenažierzāli un daudz ko citu. 2022. gads Rugāju pagastā tika aizvadīts īstenā sportiskā garā. Tur norisinājās Latvijas čempionāts svarbumbu celšanā, kur rugājieši uzrādīja augstus rezultātus. Rugājos tika organizēts viens no Balvu novada strītbola čempionāta posmiem, skolotāja J.Vaskinoviča piemiņas kauss futbolā, Balvu novada pludmales volejbola posms, Balvu novada basketbola čempionāts, kur Rugāju komanda izcīnīja zelta godalgu, “Balvi Open” orientēšanās sacensības, Ziemeļlatgales kauss volejbolā sievietēm, Balvu novada čempionāta futbolā posms, Rugāju pagasta svētku sportiskās un daudzas citas sportiskas aktivitātes. Rugājiešu dalība sacensībās ir vainagojusies ar augstiem rezultātiem. Ikdienā sporta dzīve neapstājas – aktīvi noris gan jauniešu, gan pieaugušo treniņi dažādos sporta veidos.
 • “Gada sporta pasākums” - Nakts turnīrs pludmales volejbolā 
  • 2022.gadā Balvu pilsētas pludmales volejbola laukumos norisinājās 4.nakts pludmales volejbola turnīrs “BALVI OPEN 2022”, kurā piedalījās 39 komandas un turnīra gaitā tika izspēlētas 116 spēles. Pasākuma dalībnieki tika sadalīti 3 grupās – sieviešu, vīriešu un vīrieši 40+ grupā. Nakts turnīrs pludmales volejbolā ir masveidīgi apmeklēts ne tikai no  dalībnieku puses, bet arī no skatītāju puses, pasākuma laikā apmeklētājiem ir iespēja piedalīties dažādās sportiskajās  aktivitātēs un saņemt vērtīgas balvas, kuras ir sarūpējuši pasākuma atbalstītāji. Visus gadus pasākuma laikā par skatītāju, spēlētāju pozitīvo lādiņu rūpējas DJ Māris un DJ Mairix.
 • “Gada sporta komanda” - Balvu novada veterānu komanda vieglatlētikā 
  • Šīs komandas vieglatlētikā kodolu veido Jānis Strapcāns, Egons Lācis, Ēriks Apšenieks, Andris Spridzāns, Jānis Circans, Dace Spridzāne, Andris Strapcāns, Inārs Supe, Miervaldis Jaundālders. Latvijas pašvaldību sporta veterānu – senioru savienības 59. sporta spēlēs un 8.Latvijas čempionātā vieglatlētikā vecmeistariem komanda kopumā dažādās vieglatlētikas disciplīnās attiecīgi savai vecuma grupai izcīnīja 29 medaļas. 
 • “Gada sporta skolotājs” - Valters Duļevskis 
  • Balvu Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs jau 19 gadus. Sporta un veselības stundās praktizē veselīga dzīvesveida paradumus, iesaista fiziskajās aktivitātēs, bet interešu izglītības nodarbībās attīsta jauniešos volejbola spēles prasmes un iemaņas. Nodrošina jauniešu līdzdalību visās Balvu novada organizētajās skolēnu sporta sacensībās. Ar volejbola pulciņa dalībniekiem piedalās arī Latgales reģiona sacensībās, kurās tiek iegūtas godalgotas vietas.  Mācību procesā, ejot līdzi laikam, skolēniem piedāvā inovatīvas stundas atbilstoši jaunajām tendencēm un nodrošinu lietpratības pieeju. Ar profesionālās pilnveides kursos gūtajām zināšanām dalās ar novada sporta skolotājiem. Mudina skolēnus aktīvi piedalīties novada sporta aktivitātēs un arī pats to dara.
 • “Gada sporta treneris” - Ēvalds Vancāns 
  • Ēvalds ir Balvu Sporta skolas treneris un interešu pulciņa skolotājs Viļakas Valsts ģimnāzijā ložu šaušanā. Jā, tas tāds netradicionāls sporta veids, bet Ēvalds lepojas ar savu audzēkņu sasniegumiem 2022.gadā. Tie ir: 
   • Latvijas komandu čempionātā pneimatiskajiem ieročiem-šautenēm sievietēm audzēknes Samanta Jugane, Gunita Šakina, Dana Romanova (visas sporta meistarkandidātes) ieguva 1.vietas.
   • Latvijas Junioru čempionātā MIX pneimatiskajām šautenēm Didzis Aleksāns (sporta meistars) un Gunita Šakina ieguva 2.vietu
   • Dalība Eiropas čempionātā ar pneimatiskajiem ieročiem-junioriem Norvēģijā, kur piedalījās Didzis Aleksāns.
   • BOLTIC CUP  Dobelē, kur Didzis Aleksāns(juniori) izcīnīja 1.vietu;
   • Latvijas čempionātā  Dobelē un Tukumā MIX pneimatiskajām šautenēm Didzis Aleksāns (sporta meistars) un Gunita Šakina izcīnīja 2.vietu, bet Didzis Aleksāns MŠ 3X20 izcīnīja 3.vietu;
   • Latvijas kausa izcīņā Tukumā  -pneimatiskajiem ieročiem – 1.vieta Didzim Aleksānam.
 • “Paraugs sportā” - Ainārs Miņins 
  • Viņam patīk sportot, skriet, peldēt, spēlēt hokeju. Ļoti  patīk skriet, cenšas piedalīties visāda ranga sacensībās iespēju robežās - Stipro skrējienā, Drosmes skrējienā, Bigbank Skrien Latvija, taku skriešanas seriālā “Stirnu buks”, piedalās ar savu suni kanikrosa sacensībās “Noskrien ziemu”, kā arī Rimi Rīgas maratonā. Ainārs ir sapratis, ka spēcīgāks ir garajās distancēs -  pusmaratona un maratona, -  nevis līdz 15km. Viņš skrienu gan ziemā, gan vasarā. Ar februāra sākumu jau sāks gatavoties Rimi Rīgas maratonam. Ziemā, protams, hokejs, bez kura dzīvot nevar. Ainārs spēlē Žīguru komandā, kur it kapteinis. Spēlē arī Balvu novada komandā. Pa šiem gadiem ir spēlēts gan starptautiskos turnīros, gan vietējās sacensībās, gan ārpus novada robežām.
 • “Par mūža ieguldījumu sportā” - Pēteris Vancāns 
  • Darba gaitas sācis 1975.gadā padomju saimniecībā (p/s) „Šķilbēni” par sporta metodiķi. Darbu p/s „Šķilbēni” apvienoja ar studijām Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā (LVFKI) (tagad Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija) neklātienē. Sākot ar 1979.gadu strādāja arī par fizkultūras skolotāju Viduču pamatskolā. 1981.gadā absolvē LVFKI. 1982.gadā strādā par fizkultūras skolotāju Rekavas vidusskolā, kā arī ir sporta metodiķis p/s „Šķilbēni”. Padomju saimniecības strādājošie bija aktīvi sporta pasākumos, jo divus gadus pēc kārtas p/s „Šķilbēni” kolektīvs ieguva Balvu rajona ceļojošo karogu par sasniegumiem sportā.  Pēteris ilgus gadus strādāja Rekavas vidusskolā par direktoru. Tika īstenots lielais sapnis par sporta angāru, jo skolai 15 gadus nebija atbilstošas sporta zāles. Izmantojot radušās izdevības, tiek apgaismots arī Rekavas vidusskolas sporta laukums, lai varētu trenēties ziemā, vakara stundās. Iecere, kuru izdevās īstenot, ir Balkanu slēpošanas trases. Pirmsākumi 1995.gadā bija ļoti sarežģīti, bez piemērotas tehnikas, un atkal tikai ar vietējās sabiedrības atsaucību, z/s „Kotiņi” atbalstu un vēlāk, pateicoties Vinetas Zeltkalnes sagatavotajiem projektiem, tiek gan uzlabotas pašas trases, gan ierīkots apgaismojums. Šajos darba gados izdodas bijušā Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola audzēkņiem izcīnīt pirmās medaļas slēpošanā, t.sk., arī zelta. Ar Pētera līdzdalību ik gadu tiek organizēti aptuveni 15 dažāda veida sporta pasākumi. Tie ir visi distanču slēpošanas pasākumi skolēniem (skolu, reģiona), pieaugušajiem, kā arī skriešanas sacensības. Novada iedzīvotājiem tiek organizēti čempionāti riteņbraukšanā, zemledus makšķerēšanā, novusā, kāršu spēlē „zolīte” un makšķerēšana vasarā Rēzeknes upes krastā. Pēteris Vancāns ir personība, personība sportā un dzīvē. 
 • "Jaunatnes sporta laureāts 2022 vieglatlētikā" - Raits Markus 
  • Trenere Sarmīte Keisele un Guntars Gailītis. Raitam 2022.gadā  nācās sevi pierādīt dažāda mēroga sacensībās Latvijā un ārpus Latvijas robežām. Viņa pamatdisciplīna vieglatlētikā jau divus gadus ir diska mešana. Vasaras sacensību sezona bija īpaši spraiga, jo galvenais mērķis bija kvalificēties Eiropas U-18 čempionātam Izraēlā un Eiropas Jaunatnes olimpiskajām spēlēm Slovākijā. Tas  Raitam izdevās un vainagojās  ar lielisku startu Eiropas Jaunatnes olimpiādē, kur sasniedzot 55,38m atzīmi, tika labots personīgais rekords diska mešanā un izcīnīta 4.vieta. Arī Latvijas Vieglatlētikas Savienībā, Rīgā, 2022.gada 20. decembrī svinīgajā balvu pasniegšanas ceremonijā “Gada  balva vieglatlētikā” tika godināti 2022. gada labākie vieglatlēti, treneri un Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumu ieguvēji. Viens no izvirzītajiem nominantiem “Gada U18 vieglatlēts” bija arī  Balvu Sporta skolas vieglatlētikas nodaļas treneres Sarmītes Keiseles audzēknis  Raits Markus, kurš 2022.gada sezonā  piedaloties Eiropas čempionātā izcīnīja 21.vietu un Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā -  4.vietu. Raitam 2023. gadam mācību-treniņu procesam piešķirta Latvijas Olimpiskās Vienības stipendija.
 • "Jaunatnes sporta laureāts 2022 sporta dejās" - Mairis Ančs un Valērija Aleksejeva 
  • Trenere Agrita Anča. Mairis un Valērija savu deju soli iemēģināja un apmācību uzsāka jau bērnudārzā. Kopš tā laika kopā dejo jau piekto gadu. Pāris ir izveidojis draudzīgas sportiskas attiecības. Abiem dejotājiem ir tieksme pēc uzvaras. Viņi labi apzinās, ka to var iegūt tikai sūrā darbā- treniņos. Lai gan treniņu procesā nobirst arī kāda asara, tomēr ieguldītais darbs atspoguļojas sacensību rezultātos. 2022. gada noslēgumā pāris izpildīja prasības, lai pārietu uz E4 klasi. Dejojot E4 klasē jau vienreiz  izcīnīta  iespēja startēt finālā. Lielu paldies Agrita saka vecākiem, kuri kontrolē treniņu apmeklējumus, sapoš dejotājus sacensībām un atbalsta tos ik uz soļa. Treneres  vēlējums  pārim: “Būt kā vienotam veselam, kuram ir kopīgs mērķis. Jūsu potenciāls  ir augsts!”
 • "Jaunatnes Sporta laureāts 2022 svarcelšanā" - Raivo Nāgels 
  • Treneris Varis Sārtaputnis. Raivo U-15 vecuma grupā starp jauniešiem 2022.gadā svarcelšanā ir izcīnījis čempiona titulu gan divcīņas summā, gan arī atsevišķos vingrinājumos. Pieaugušo konkurencē Latvijas Republikas čempionātā atsevišķos vingrinājumos ir izcīnīta 3.vieta gan grūšanā, gan raušanā. Pašreiz Raivo labākais rezultāts raušanā ir 90 kg, grūšanā - 110kg. Treneris sportistu raksturo kā disciplinētu, apzinīgu un neatlaidīgu cīnītāju, kurš gandrīz vienmēr sacensībās ir spējis sasniegt savu personīgo rezultātu izšķirošajos piegājienos, kas ir ļoti būtiski šajā sporta veidā.
 • "Jaunatnes sporta laureāts 2022 volejbolā" - Līva Raciborska 
  • Treneri Ēriks Mičulis un Imants Kairišs. Līva ir komunikabla un atsaucīga. Jauniete spēj orientēties jebkurā situācijā un iejusties  komandā. Prot izvirzīt sev mērķus un dara visu, lai tos sasniegtu. Treniņprocesā iesaistās ar lielu entuziasmu. Jāuzsver, ka jauniete startē visās sacensībās, kurās ir iespēja piedalīties. Sportiste ir ar augstu atbildības sajūtu, prasmi uzturēt cīņas garu un pozitīvu gaisotni komandā. Analizējot un izdarot secinājumus,  katru spēli cenšas spēlēt labāk nekā iepriekšējo. Kopā ar komandu Līvai Latvijas Jaunatnes čempionātā ziemas sezonā izcīnīta 2. vieta.  Latvijas Jaunatnes čempionātā pludmales volejbolā vienā no posmiem iegūta 2. vieta. Kopvērtējumā 7.vieta. 17. Vasaras spēlēs volejbolā labā krasta meiteņu komandu starpā izcīnīta 1. vieta, finālsacensībās-  3. vieta.
 • "Jaunatnes sporta laureāts 2022 peldēšanā" - Jūlija Antonova 
  • Treneris Romualds Kokorevičs. Jau  piekto reizi pēc kārtas Jūlija ir sporta laureāts peldēšanā.  Piecas reizes būt pirmajai, noturēt šo latiņu – tas ir milzīgs gribasspēks, teicama koncentrēšanās, lielas darba spējas. Teiksiet, kas gan tur ir, pārliec tik rokas un darbini kājas! Bet ūdens ir smags, tas ir jālauž, jāpakļauj tavai slīdēšanai, domu gājienam un izvirzītajam  mērķim. Un zilais celiņš tā vienkārši nepadodas. Tā ir cīņa. Un Jūlija tajā uzvar. Uzvarēt var tikai stiprs cilvēks, un jaunā peldētāja tāda ir -  cīnītāja līdz pēdējam milimetram. Latvijas junioru čempione – zelta medaļa  - 200m brasā, Valmierā. Caur sviedriem un asarām, neaprakstāms  prieks un gandarījums – Sporta meistara kandidāts –100m brasā, Latvijas kausa 1.posmā Rīgā, Ķīpsalā. Jauniete neapstājas, bet turpina iekarot augstāko pjedestāla pakāpienu. Lūk, apstiprinājums savam rezultātam un neatlaidīgam ikdienas darbam treniņos. Ķekavā Jūlija savu zelta godalgu neatdod nevienam, Latvijas kausa izcīņas otrajā posmā - brass 100 metros,  zilais celiņš sportistei  pakļaujas 1 minūtē 16 sekundēs un 81 simtdaļā. Treneris Romualds vēl Jūlijai, lai iekšējā spīts, raksturs, neatlaidība, centība un atbildība, palīdz arī turpmāk kāpt uz paša augstākā goda pakāpiena!
 • "Jaunatnes sporta laureāts 2022 futbolā" - Rinolds Baikovs 
  • Treneris Ingus Zaharāns. Rinolds, komandā saukts arī par Baiki un Blondo, futbolā trenējas kopš 4 gadu vecuma. Jaunietis ar lieliskām fiziskām īpašībām un futbolā iegūtajām tehniskajām un taktiskajām spējām, ir neapturams uzbrucējs Balvu Sporta skolas U-14 un U-15 komandu sastāvos. Šajā sezonā jaunietis ir rezultatīvākais spēlētājs Latvijas čempionāta U-14 meistarības B grupā (gūti 13 vārti). Šajā sezonā regulāri tika aicināts spēlēt Vidzemes reģionālajā izlasē, kuras sastāvā reģionālo izlašu turnīrā izcīnīja 3.vietu. “Sportists, kurš treniņos un spēlēs vienmēr ir pozitīvs un aktīvs. Jaunietis ar uzbrucējam tik ļoti nepieciešamo nekaunību un azartiskumu laukumā,” ar šādiem vārdiem Rinoldu raksturo viņa treneris. Kā vienu no jaunieša vaļaspriekiem noteikti jāmin zvejošanu, jo kurš gan vēl būtu ar mieru atdot trenerim daļu no noķertā loma kā samaksu, lai tiktu uz zveju treniņa laikā.  
 • "Jaunatnes sporta laureāts 2022 svarbumbu celšanā" - Vita Grundule 
  • Treneris Jānis Dokāns. Vita ir laureāte svarbumbu celšanā. Izglītojamā ar svarbumbu celšanu nopietni sāka nodarboties tikai 2022. gada sākumā. Jau pēc mēneša startēja pirmajās sacensībās, kurās ieguva godalgoto vietu. Sportiste nebaidās no smagiem treniņiem. Apzinīgs, regulārs un intensīvs darbs treniņos ir vainagojies ar panākumiem. Jauniete ir paraugs mērķu izvirzīšanā un sasniegšanā. Treneris Vitu raksturo, kā mērķtiecīgu, centīgu, ar lielu gribasspēku un augstu motivācijas apziņu sportot un sasniegt iecerēto apveltītu. Sportiste piedalījusies Latvijas un Eiropas čempionātos, iegūstot divas pirmās vietas – Latvijas atklātajā kausā “Armijas raušanā” svarbumbu sportā jauniešiem, 2. vietu Latvijas čempionātā raušanas vingrinājumā junioriem, 1.vietu Latvijas čempionāta garajā ciklā junioru grupā, 2. vietu Latvijas čempionāta garajā ciklā jaunietes OPEN grupā, 2. vietu Eiropas čempionāta U-16 grupā. Jauniete mācās Rekavas vidusskolas 9.klasē. Ārpus sporta apmeklē tautu dejas un dzied skolas vokālajā ansamblī.
 • "Jaunatnes sporta laureāts 2022 distanču slēpošanā" - Indriķis Ints Circens 
  • Treneri Pēteris Vancāns un Jānis Circens. Indriķis Ints nodarboties ar distanču slēpošanu sāka no desmit gadu vecuma. Mērķtiecīgi un punktuāli trenējoties, rezultāti uzlabojās. Sportists  ar savu disciplinētību, augstu atbildības sajūtu un cieņu pret distanču slēpošanu ir pierādījis, ka augstus rezultātus var sasniegt arī tad, kad nav pieejama labākā infrastruktūra. Jaunietis to ir paveicis ar precīzu laika plānošanu un augstām prasībām pret sevi. Sportista ikdiena sākas pulksten sešos no rīta ar pirmo treniņu, vakars noslēdzas ar otro treniņu. Indriķim ik uz soļa gan treniņos, gan sacensībās līdzās ir viņa brālis Jānis, kurš ir gan trenera, gan tēva, gan mediķa lomā. Sporta skola saka paldies Circeņu ģimenei par finansiālo nodrošinājumu un morālo atbalstu.  Jaunietim sports ir kā neatņemama dzīves sastāvdaļa. Rezultāti Latvijas čempionātā 2022. gada ziemas sezona distanču slēpošanā - 5. vieta klasikas sprintā, 6. vieta īsā distance klasikā, 11. vieta vidējā distance slidsolī, 5. vieta  garā distance klasikā. 2022. gada vasaras sezona rollerslēpošanā, 3. vieta īsā distance klasikā, 2. vieta īsā distance slidsolī, 4. vieta 200m sprintā, 3. vieta duatlonā un 2. vieta komandu sprinta stafetē.
 • "Jaunatnes sporta laureāts 2022 basketbolā" - Kristaps Stablenieks 
  • Treneris Elmārs Rakstiņš. Kristaps basketbolu sāka spēlēt un trenēties kopš 9 gadu vecuma. 2021./2022. gada Latvijas jaunatnes basketbola līgas sezonā kopā ar Balvu Sporta skolas U-14 komandu tika uz fināliem. Sevi ir pierādījis kā vienu no komandas līderiem, kurš ir liels atbalsts komandai. Šobrīd Kristapam ir iespēja spēlēt kopā ar Gulbenes Sporta skolas U-15 basketbola komandu, lai piedalītos starptautiskajās spēlēs BBBL (Best Baltic Basketball League) līgā. Jāatzīmē, ka jaunieti šovasar var iekļaut arī Reģiona izlases kandidātu sarakstā. Kristapu interesē viss, kas saistīts ar militāro sfēru. Jaunietis apmeklē Jaunsardzes nodarbības. Patīk spēlēt arī datorspēles. Brīvajā laikā skatās video un lasa informāciju internetā par vēsturiskiem notikumiem, saistībā ar Pirmo un Otro Pasaules karu, kā arī apmeklē vietas un pasākumus Latvijā, kas saistīti ar karadarbību un militāro sfēru. Treneris Kristapu vērtē kā sportisku, nepiekāpīgu, atvērtu, patriotisku, drauzīgu un komunikablu.
 • "Jaunatnes sporta laureāts 2022 ložu šaušanā" - Didzis Aleksāns 
  • Treneris Ēvalds Vancāns. Didzis uzsāka trenēties Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas ložu šaušanas nodaļā. Jaunietis jau pirmajās mācību - treniņu nodarbībās parādīja sevi kā centīgu, talantīgu, perspektīvu un iespējamu augstas klases ložu šāvēju. Turpinot trenēties un piedaloties dažāda līmeņa sacensībās, tika gūtas daudzas godalgotas vietas. Didzis ir Latvijas Sporta meistars ložu šaušanā. Sportists piedalījies Eiropas čempionātos junioriem Polijā, Horvātijā un Norvēģijā, kā arī Pasaules kausa izcīņas sacensībās junioriem Vācijā. Treneris Didzi raksturo kā aktīvu, apzinīgu, nosvērtu jaunieti, kurš prot izplānot lietderīgi savu brīvo laiku un izmantot to sevis pilnveidošanai.
 • "Jaunatnes sporta laureāts 2022 grieķu-romiešu cīņā" - Arvis Začs 
 • Treneris Konstantīns Titorenko. 2022.gadā kadetu vecuma grupā Arvis kļuva par Latvijas čempionu, tādejādi izcīnot tiesības izlases sastāvā piedalīties Ziemeļvalstu čempionātā. Arvis kā sportists ir disciplinēts, nepiekāpīgs un mērķtiecīgs. Viņš ir cīkstoņu kolektīva līderis un treniņu procesa ietvaros daudz strādā uz cīņas paklāja arī ar gados jaunākiem cīkstoņiem, labprāt nododot viņiem savu pieredzi un prasmes. “Jaunietis ir intelektuāls cīņas stila pārstāvis. Viņš sasniedzis atzīstamu meistarības pakāpi, jo trenējas atbildīgi un regulāri,” tā par laureātu saka viņa treneris.
 • "Jaunatnes Sporta laureāts vieglatlētikā" – Evelīna Stepanova 
  • Evelīna ir daudzpusīga jaunā sportiste, kura mērķtiecīgi un atbildīgi trenējas un startē dažāda līmeņa vieglatlētikas sacensībās. 2020. gadā galvenais mērķis bija labi nostartēt valsts mēroga sacensībās 7- cīņā un kārtslēkšanā. Attālinātie treniņi pavasarī izdarīja savas korekcijas, kas summējās ar panākumiem atsevišķās disciplīnās- kārtslēkšanā un lodes grūšanā, bet, diemžēl, 7-cīņā plānotie rezultāti izpalika. Evelīna ir apņēmības pilna un, neskatoties uz Covid 19 pandēmijas ietekmi uz treniņu darbu, 2021.gadā cer 7-cīņā sasniegt to, kas neizdevās 2020.gadā.
  • Labākie sasniegumi
   • Baltijas mēroga vieglatlētikas sacensības 2020.gadā: 
   • 4.vieta kārtslēkšanā (2,60m) Baltijas U-16 komandu čempionāts, 28.07., Ogre;
   • Valsts mēroga vieglatlētikas sacensības 2020.gadā:
   • 1.vieta kārtslēkšanā (2.60m) Latvijas čempionāts U-16 grupai telpās, 22.-23.02., Liepāja; 
   • 2.vieta lodes grūšana (11,61m) Latvijas čempionāts U-16 grupai telpās, 22.-23.02., Liepāja; 
   • 2.vieta kārtslēkšanā (2.50m) Latvijas čempionāts U-16 grupai, 20.-21.07., Jēkabpils; 
   • 3.vieta lodes grūšana (11,62m) Latvijas čempionāts U-16 grupai, 20.-21.07., Jēkabpils; 
   • 9.vieta Latvijas čempionātā daudzcīņās U-16 grupā 7-cīņā (3496 punkti), 4.-5.08.,Ogre.
 • "Jaunatnes Sporta laureāts grieķu-romiešu cīņā" – Arvis Začs 
  • Arvis Začs cīņās ar pretinieku piekopj agresīvu un intelektuālu cīņas stilu. Arvim piemīt stratēģiskā domāšana, kas ļauj negaidīti pārspēt pretinieku, pielietojot dažādas cīņas paņēmienu kombinācijas.
  • Labākie sasniegumi
   • Valsts mēroga grieķu – romiešu cīņas sacensības: 
   • 1.vieta sv. kat. 60 kg Latvijas 2020.gada kadetu čempionātā U17 grupā, 04.-05.09.2020., Liepājā;
   • 1.vieta sv. kat. 57 kg XII Valgas pilsētas atklātais čempionāts 08.02.2020.,Valgā (Igaunijā).
 • "Jaunatnes Sporta laureāts svarcelšanā" – Sandija Keiša 
  • Sandija Keiša ir disciplinēta, godīga, apzinīga un neatlaidīga sportiste, regulāri apmeklē treniņus. Startējot sacensībās Sandija gandrīz vienmēr sasniedz savus personiskos rezultātus, kas vienlaicīgi ir arī Latvijas rekordi.
  • Labākie sasniegumi:
   • Valsts mēroga svarcelšanas sacensības:
   • 2.vieta Latvijas Republikas čempionāts pieaugušajiem 06.-08.03.2020.,Ventspils;
   • 2.vieta Latvijas Republikas čempionāts jauniešiem 01.08.2020., Ludza;
   • 1.vieta Vj.Kirjanova piemiņas kausa izcīņas starptautiskais turnīrs 08.-09.08.2020., Balvi;
   • 2.vieta Starptautiskais turnīrs Ventspils -2020. 29.08.2020.;
   • 16.vieta Pasaules kausa izcīņa jauniešiem (Online) 11.-18.11.2020., Peru, Lima.
   • Starts turnīrā Lietuvā:
   • 1.vieta Lietuvas neatkarības dienai veltīts starptautiskais turnīrs 04.07.2020.,Telši.
 • "Jaunatnes Sporta laureāts volejbolā" – Līva Raciborska 
  • Līvai Raciborska darbaspējīga, neatlaidīga, ar lielu cīņas sparu. Neapstājās pie sasniegtā.
  • Labākie sasniegumi
   • Valsts mēroga sacensības volejbolā:
   • 14.vieta Latvijas vasaras spēles volejbolā;
   • 2.vieta B grupā Latvijas Volejbola federācijas ,,Piena spēka kausa izcīņa” atlases sacensības;
   • 3.vieta A grupā Latvijas Volejbola federācijas ,,Piena spēka kausa izcīņa” atlases sacensības.
 • "Jaunatnes sporta laureāts basketbolā" – Gvido Supe 
  • Gvido Supe basketbolā trenējās tikai kopš 2019. gada, toties ir apliecinājis sevi, kā apņēmīgu, talantīgu un mērķtiecīgu spēlētāju, kurš spēj veidot savas komandas spēlētājiem kopēju izpratni basketbola spēles laukumā. Apgūstot jaunus basketbola spēles elementus, Gvido tos apgūst momentāli, un tieši tas izceļ viņu kā līderi basketbola laukumā.
  • Labākie sasniegumi
   • Valsts mēroga basketbola sacensības:
   • 4.vieta “Madonas BJSS-60” kausa izcīņā U-13 grupā – komandas vērtīgākais spēlētājs;
   • 4.vieta Starpnovadu (Madonas, Gulbenes, Balvu, Alūksnes un Rugāju) 3x3 basketbola turnīrā.
 • "Jaunatnes sporta laureāts futbolā" – Danils Aleksejevs 
  • Danils Aleksejevs spēlētājs, kurš vienmēr ir ierindā. Spēlētājs, kurš pagājušās sezonas laikā nospēlēja visas spēles gan U-13, gan U-14 vecuma grupās. Pie tam vēl, visas šīs spēles Danils aizvadīja no svilpes līdz svilpei, neatpūšoties nevienu minūti. Spēlētājs, uz kuru treneris vienmēr var paļauties, jo arī treniņu apmeklējums ir ļoti tuvu 100%. Spēlētājs, kurš pagājušās sezonas laikā nevienu vien reizi spēja izšķirt spēles rezultātu par labu Balvu komandai. Darbs, ko Danils paveic laukuma centrā, ir milzīgs un, protams, viņa sitiens ar kreiso kāju ir ļoti daudzu komandu lielākais bieds.
  • Labākie sasniegumi
   • Valsts mēroga futbola sacensības:
   • 1.vieta Latvijas Ziemeļaustrumu reģionā U-13 grupā futbolā 11:11, visa turnīra labākais spēlētājs, komandas labākais spēlētājs;
   • 1.vieta Latvijas Ziemeļaustrumu reģionā U-13 grupā telpu futbolā, visa turnīra labākais aizsargs;
   • 2.vieta Latvijas čempionātā futbolā 11:11 attīstības grupā A divīzijā U-14 vecuma grupā;
   • 4.vieta Latvijas čempionātā futbolā 11:11 attīstības grupā B divīzijā U-13 grupā.
 • "Jaunatnes sporta laureāts peldēšanā – Jūlija Antonova"
  • Jau trešo gadu pēc kārtas Jūlija ir sporta laureāts peldēšanā. Var tikai brīnīties par Jūlijas darba spējām, kuras liek runāt pašas par sevi. Spēja ieklausīties trenera teiktajā, koncentrēties, iet uz savu mērķi, būt teicamai komandas biedrenei – tas viss ir par Jūliju. Sacensībās Jūlija ir cīnītāja līdz pēdējam milimetram, to pierāda izcīnītās simtdaļas no otrā vietas. Iekšējais spīts, sportistes raksturs, neatlaidība, centība un atbildība, lai tā palīdz Jūlijai arī turpmāk kāpt uz paša augstākā goda pakāpiena.
  • Labākie sasniegumi
   • Valsts mēroga peldēšanas sacensības:
   • 1.vieta 100m brass 1:19.80; vecuma grupā (12-13g.) sacensībās peldēšanā “Zelta rudens” Daugavpilī;
   • 1.vieta 100m brass 1:20.80 Valmieras pilsētas atklātais čempionāts peldēšanā;
   • 1.vieta 200m komplekss 2:51.70; vecuma grupā (12-13g.) Latvijas kausa posms Valmierā.
 • "Jaunatnes sporta laureāts dejās" – Amēlija Krivošejeva un Martins Puks 
  • Pāris kopā sācis dejot tikai 2019.gada rudenī. Neskatoties uz to, ka Martins ir gadu jaunāks par partneri, to vizuāli nevar pateikt.  Arī startējot sacensībās uz deju laukuma, viņš ir pienācīgs konkurents arī vecāku puišu vidū.  Pateicoties mērķtiecīgajam un centīgajam darbam treniņos, rezultāti tikai uzlabojas un vizuāli pāris kļūst vienotāks un  graciozāks.  Pāris ir tikai deju soļu apguves pirmsākumos, bet ar savu centību un vēlmi dejot novēlam viņiem sasniegt augstus rezultātus.
  • Labākie sasniegumi
   • Valsts mēroga sporta deju sacensības:
   • 1.vieta (5.vieta no 15 pāriem) Iesācēji 2011.g. dz. un jaunāki, 2.līmenis, 3 dejas, “Latvijas čempionāts standartdejās 2020” Valmierā, 19.10.2020.;
   • 2.vieta (5.vieta no 8 pāriem) iesācēji 2010.g.dz.un jaunāki, 2.līmenis, 2 dejas, “Latgales kauss 2020”, sacensības Rēzeknē, 19.01.2020.;
   • 2.vieta (8.vieta no 21 pāra) iesācēji 2010.g.dz.un jaunāki, 2.līmenis, 3 dejas, sacensībās “Pavasara kauss 2020”, Rīgā, 29.02.2020.;
   • 2.vieta (7.vieta no 13 pāriem) iesācēji 2011.g.dz.un jaunāki, 2.līmenis, 4 dejas, sacensībās “Ludzas kauss 2020”, Ludzā, 07.03.2020.
 • „Gada sporta skolotāja” – Iveta Kacēna
  • Iveta Kacēna ir Balvu pamatskolas sporta skolotāja, kurai 32 darba gadi pavadīti radošā, dinamiskā, enerģijas pārpildītā darbā. Iveta ir skolotāja, kura izprot bērnu vajadzības, uzlabo bērnu fiziskās iemaņas ilgtermiņā. Aktīvi iesaistās starpnovadu sporta skolotāju pieredzes apmaiņas semināros, vada meistarklases par rotaļas kā mācību metodes izmantošanu sporta spēļu apguvē starpnovadu skolotājiem, strādā ar efektīvām un inovatīvām mācību un darba metodēm. Sagatavo jaunos sportistus līdz 13 gadiem vieglatlētikā, kuri tālākajās sportistu gaitās sasniedz labus rezultātus. Iveta Kacēna ir Izglītības un zinātnes ministrijas konkursa „Gada sporta skolotājs” laureāte un „Gada balvas izglītībā 2017” ieguvēja.
 • „Gada sporta treneris” – Romualds Kokorevičs 
  • Romualds Kokorevičs - Balvu Sporta skolas peldēšanas treneris jau 6 gadus ar aizrautību vada treniņnodarbības Balvu Sporta skolas audzēkņiem, bērniem no Gulbenes un Baltinavas novadiem veselības veicināšanas un slimību profilakses projekta ietvaros. Romualda ikdiena paiet peldbaseinā, darbojoties ar talantīgajiem bērniem un iesācējiem. Rezultāti sacensībās liecina par to, ka Latvijas peldētāju saimei ar Balvu novada sportistiem būs jārēķinās, cīnoties par godalgām arī valsts līmeņa sacensībās.
 • „Par mūža ieguldījumu sportā” – Augusts Voika 
  • Augusts Voika - nominācijas „Par mūža ieguldījumu” saņēmējs no bērnu dienām ir aktīvi nodarbojies ar sportu. Jaunībā aizrāvies ar slēpošanu, kā rezultātā izpildīta I sporta klase. Savukārt basketbols ir sporta veids, kas pavadījis visu dzīvi. Augusts 1966.gadā uzsāka darbu Tilžas internātskolā par sporta skolotāju. Strādājot Tilžā viņš aizsāka trenēt zēnus basketbolā. Ar 1982.gadu turpināja strādāt Kupravas vidusskolā par direktoru un sporta skolotāju. Kupravas vidusskolas basketbola zēnu komanda 2 reizes bija sudraba laureāti ,,Oranžās bumbas” sacensībās Latvijā. Balvas saņēmējs bija viens no pirmajiem, kurš Balvu rajonā sāka attīstīt basketbolu skolēnu un pieaugušo līmenī un sāka piedalīties Latvijas mēroga sacensībās. Kolēģi viņu raksturo kā atsaucīgu, uzmanīgu, azartisku, profesionālu, taisnīgu, muzikālu, lielisku sporta pasākumu organizatoru un basketbola tiesnesi. Īstu godavīru savā darbā.
 • „Gada sportists pieaugušajiem” – Arvis Vilkaste 
  • Arvis Vilkaste pēc Balvu Sporta skolas un Rekavas vidusskolas beigšanas uzsāka mācības Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Viņš paralēli mācībām izlēma izmēģināt savus spēkus ārkārtīgi grūtā un diezgan bīstamā sporta veidā - bobslejā. Šobrīd bobslejs ir viņa ikdiena un nepieciešamība. Profesionālais sports ir nežēlīgs. Tas prasa ne tikai spēcīgu fizisku ķermeni, bet arī labu veselību. Nekādu atkāpšanos treniņos un sacensībās. Ja vēlies būt līderis, tad jābūt vislabākajam ne tikai starp konkurentiem Latvijā, bet arī pasaulē. Tas Arvim un puišiem no četrinieku ekipāžas ir izdevies. Lai gan traumas ir arī čempioniem, līderu cienīgi ir arī spēt parādīt izcilu sniegumu pēc atveseļošanās pārtraukumiem. Arvis ir viens no retajiem sportistiem, kam sportiskā karjera ir izdevusies izcilā līmenī - Olimpiskais čempions, Pasaules čempions, Eiropas čempions. Viņš ir mūsu zvaigzne, kura mirdz, ar kuru mēs lepojamies un turam īkšķus, skatoties TV, kad tiek pieteiktas Latvijas ekipāžas bobsleja sacensībās.
 • „Gada balva veterānu sportā” – Sergejs Arbuzovs 
  • Sergejs Arbuzovs – godalgoto vietu ieguvējs Eiropas un pasaules čempionātos veterāniem svaru bumbu celšanā. Pirmo reizi par Eiropas čempionu veterānu grupā Sergejs kļuva 2004.gadā. Sergejs Arbuzovs ir sporta meistars svarbumbu celšanā, 2008.g.tika pasniegta Sporta Meistara apliecība un nozīmīte. Deviņas reizes ir piedalījies Eiropas čempionātos veterāniem, un no tiem ir septiņkārtējais Eiropas čempions un divas reizes ir bijis godalgoto vietu ieguvējs. Trīs reizes ir piedalījies Pasaules čempionātos veterāniem un ieguvis godalgotās vietas. Balvu novadā (arī starp Latvijas veterānu svarbumbu cēlājiem) viņš ir vienīgais veterāns svarbumbu sportā ar tādiem panākumiem, gribasspēku, neatlaidību un sportisko garu.
 • „Cerība sportā” – Ričards Kļanskis 
  • Ričards Kļanskis - Balvu Sporta skolas bijušais audzēknis nes Latvijas un Balvu novada vārdu pasaulē, jo ar savu talantu, apzinīgumu, centību ir panācis to, ka šobrīd ir Itālijas kluba „Orlandia Basket” spēlētājs. Ričards sava basketbolista karjeru iesāka Balvu Sporta skolā pie trenera Arņa Voikas, kurš ātri pamanījis Ričarda dotos talantus, jau 7.klasē, pateicoties trenerim, devās basketbola talantu attīstīt uz Rīgu - Rīgas Basketbola skolu, kur spēlētājs sāka spēlēt un parādīt sevi Eiropas jauniešu līgā. Pēc diviem gadiem Ričardam pavērās durvis uz lielo Eiropu, ar aģenta palīdzību spēlētājs pēc 9.klases izlaiduma pārcēlās uz Itālijas klubu „Orlandina Basket” Sicīlijas reģionā, kur uzreiz Ričards bija Itālijas komandas līderis savā U16 vecuma grupā vidēji spēlē gūstot 28p, redzot produktivitāti laukumā, Ričards pārstāvēja arī Itālijas kluba U18 vienību, un arī šajā komandā spēlētājs ir viens no līderiem vidēji gūstot 25p. Spēlētāja izaugsme nav apstājusies, Ričards arī pārstāv klubu Itālijas C līgā, kas pēc spēka ir 3. spēcīgākā. Ar darbu un degsmi Itālijā Ričards arī ir kļuvis par Latvijas izlases spēlētāju U16 grupā, kurš ir otrais rezultatīvākais spēlētājs izlasē. 2019. gadā pēc debijas Latvijas izlasē Ričards Itālijā jau pārstāv komandas U18 vecuma grupu un ar Itālijas galveno klubu debitēja A līgā. Ričards ar savu debiju A līgā ir pārspējis Itālijas rekordu, kā jaunākais ārzemju spēlētājs Itālijas A līgā!
 • „Gada sporta pasākums” – Nakts volejbola turnīrs 
  • 6.septembrī Balvos pirmo reizi notika Nakts turnīrs pludmales volejbolā, kurā piedalījās 37 komandas 4 grupās. Vienkopus pludmales volejbola laukumā pulcējot ne tikai sportistus, bet arī dejotājus un DJ. Balvu novada pludmales volejbola čempionāta dalībnieki un aktīvie entuziasti radīja tiešām ļoti skaistu vasaras sezonas noslēguma turnīru! Labi vārdi volejbola faniem – Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Aigaram Pušpuram un Gatim Stepanovam. Pasākums norisinājās ar kuplu atbalstītāju skaitu - SIA „Logu Maiņa”, SIA „Diogens Audio”, Balvu Sporta centrs, SIA „Senda Dz”, DJ Mairix, DJ Māris Ločmelis.
 • „Gada sporta komanda” – Balvu Sporta centra futbola komanda 
  • Balvos viens no populārākajiem komandu sporta veidiem ir tieši futbols, kas pēdējos gados ir strauji attīstījies. Šī sporta veida attīstība vairāku gadu garumā arī tiek saistīta tieši ar vēl tajā laikā pašiem mazākajiem futbolistiem - 2008.g.dzimušajiem bērniem un nesen darba gaitas uzsākušo futbola treneri Ingu Zaharānu. Komanda straujiem soļiem ir augusi meistarībā un attieksmē pret futbolu un ne tikai tajā, bet arī mācībās skolā, uzvedībā skolā un ārpus skolas, darbs treniņos, nometnēs un pat komandas biedru dzimšanas dienu kopīgā svinēšana, neaizmirstot arī par treneri. Šī komanda vēl ir tikai ceļa sākumā lielajiem futbola panākumiem, lai katru no šiem spēlētājiem mēs redzētu ne tikai TV ekrānos vai uzvelkot Latvijas izlases kreklu, bet liek viņiem pašiem, vecākiem un visai pilsētai cerēt, ka kāds no šīs komandas lielos sapņus futbolā piepildīs!
 • „Gada aktīvākais tautas sporta organizators vai biedrība” – biedrība „PRO.ini” 
  • Biedrība „PRO.ini”, kura atgriezusi orientēšanās sporta tradīcijas Balvu novadā. Nepilnu 10 gadu laikā izdevies šo sporta veidu atjaunot labā līmenī. Biedrība „PRO.ini” ir viena no aktīvākajām sabiedriskajām organizācijām Balvu novadā, organizējot orientēšanās un skriešanas sacensības vairāk kā 7 mēnešus gada garumā dažādās vietās novadā. Aigars Andersons un viņa ģimene spējusi piecelt no dīvāniem vairāk kā 1000 iedzīvotājus no Balvu novada un tuvākajiem novadiem, lai kaut reizi piedalītos skriešanas vai orientēšanās pasākumā. Ar savu aktivitāti, intelektu un pieeju šim sporta veidam orientēšanās sports tautas grupā Balvos noteikti ir pats lielākais centrs Ziemeļaustrumlatgalē.
 • „Sportiskākā ģimene” – Saliņu ģimene 
  • Saliņu ģimene vienmēr asociēsies ar mammu Maiju un viņas aktīvajiem bērniem. Ģimene dzīvo Tilžas pagastā, kas ir gandrīz 30 km no pilsētas centra, bet ģimene, kas pamanījusies piedalīties visos ģimenes sportiskajos pasākumos Balvos, Tilžas pagastā un citās vietās. Saliņu ģimene ir ievirzījusi sportā un tieši futbolā visus bērnus - Kristapu, Danielu un māsu. Kristaps mācās un futbolu attīsta Smiltenē, Daniels futbola dēļ pārcēlies uz Liepāju, bet māsa Paula uzsākusi futbola treniņus Balvu Sporta centrā. Saliņu ģimene ar savu pozitīvismu un apņēmību ir piemērs ģimenēm, ka savus sapņus ne tikai sportā, bet arī kultūrā var realizēt neatkarīgi no savas dzīves vietas.
 • "Jaunatnes sporta laureāts vieglatlētikā" – Uvis Pošeika 
  • Uvis Pošeika saņēma balvu par sasniegumiem valsts mēroga sacensībās vieglatlētikā, dalību Latvijas izlases U-18 grupas mačsacīkstēs Baltijas mēroga sacensībās un ieguldījumu Balvu novada vieglatlētikas sasniegumu vairošanā un atpazīstamībā.
 • "Jaunatnes sporta laureāts dejās" – Paula Pintele un Aleksejs Kozirevs 
  • Paula Pintele un Aleksejs Kozirevs balvu saņēma par sasniegumiem valsts mēroga sacensībās sporta dejās, ieguldījumu Balvu novada sasniegumu vairošanā sporta dejās un šī sporta veida popularizēšanā. Dejotāji 2019.gadā ieguvuši 2. vietu Ludzas kausā, 4. vietu Rēzeknes Domes kausā, 4.vietu Latvijas novadu sacensībās, 5. vietu Latvijas Sporta Federācijas kausa posmā Latvijas čempionāta sacensībās Saldū. Šobrīd Paula un Aleksejs atrodas 8. vietā LSDF kausa kopvērtējumā 41 pāra konkurencē. Pāris piedalījās koncertos skolēnu pasākumā maijā un Robežsardzes 100 gadu jubilejā.
 • "Jaunatnes sporta laureāts svarcelšanā" – Lauris Logins 
  • Lauris Logins balvu saņēma par sasniegumiem valsts mēroga sacensībās svarcelšanā, turnīros ārpus Latvijas robežām, ieguldījumu Balvu novada svarcelšanas sasniegumu vairošanā un atpazīstamībā. Lauris 2019.gadā U-15 vecuma grupā jauniešiem ir izcīnījis čempiona titulu gan divcīņas summā, gan arī atsevišķos vingrinājumos. Čempiona titulu ir izdevies izcīnīt arī U-20 vecuma grupā, startējot kopā ar vecākiem svarcēlājiem, kā arī pieaugušo čempionātā ir izcīnīta 2.vieta. Pašlaik Laura labākie rezultāti raušanā ir 117kg, grūšanā - 145kg. L.Logins ir disciplinēts, godīgs, apzinīgs un neatlaidīgs sportists. Viņš gandrīz vienmēr sacensībās ir spējis sasniegt savus personīgos rezultātus. Sacensībās Kaļiņingradā Lauris saņēma kausu no Olimpiskā čempiona Dmitrija Berestova ar uzrakstu „Olimpiskā cerība”.
 • "Jaunatnes sporta laureāts volejbolā" – Ričards Kindzulis 
  • Ričardam Kindzulim nominācija tika piešķirta par sasniegumiem reģiona un valsts mēroga sacensībās volejbolā. Ričards ir mērķtiecīgs, nosvērts un savaldīgs, kas sportistam ir nepieciešams īpaši komandu spēlēs. Viņš spēj nospraust sev plānoto mērķi un dara visu, lai to sasniegtu. Katrā spēlē Ričards cenšas pārspēt sevi, tā parādot savu labāko sniegumu, kas ir tik nozīmīgi līderim. Viņš spēj iejusties jebkurā komandā, kurā spēlē. Tas liecina par to, ka volejbols Ričardam ir ļoti nozīmīgs un svarīgs.
 • "Jaunatnes sporta laureāts peldēšanā" – Jūlija Antonova 
  • Jūlijai Antonovai nominācija tika piešķirta par sasniegumiem valsts mēroga sacensībās peldēšanā, ieguldījumu Balvu novada peldēšanas sasniegumu vairošanā un atpazīstamībā. Jūlijai piemīt ļoti laba sportista īpašība, lai cik grūti nākas, nekad nepadoties, iet līdz galam. Grūtie treniņi, asaras, pārdzīvojumi paliek aiz muguras, kad mazā peldētāja nostājas starta pozīcijā. Peldēšana nav komandas spēle, notiek cīņa pašai ar sevi, savām bailēm, savām domām, te nav uz ko paļauties, te pretinieks ir tikai zilais celiņš, kurš godam jāveic. Atbildība un nu jau čempiones gods uzliek savus pienākumus un Jūlija veiksmīgi tiek ar to galā. Medaļas un apbalvojumi tiek vesti mājās gan no vietējām, gan valsts sacensībām. 4.maijā no 3. Latvijas Jauniešu un Junioru čempionāta peldēšanā Jūlija pārveda divas zelta medaļas. 100m brasa distanci Ķīpsalā jaunajai peldētājai izdevās nopeldēt 1:26.03 min, un 200m brasā finiša laiks bija 3:11.50min. Jūlija apstiprināja savu čempiones statusu arī Latvijas Jaunatnes meistarsacīkstēs Jelgavā, kas notika 11. oktobrī. Cīnoties ļoti sīvā konkurencē uz mājām Jūlija pārveda sudrabu, tika uzlabots rezultāts 100m brasā par 6 simtdaļām – 1:20.73min.
 • "Jaunatnes sporta laureāts grieķu - romiešu cīņā" – Arvis Začs 
  • Arvis Začs nomināciju saņēma par sasniegumiem valsts mēroga sacensībās grieķu-romiešu cīņā, ieguldījumu Balvu novada grieķu-romiešu cīņas sasniegumu vairošanā un atpazīstamībā. Arvis 2019.gadā ir piedalījies septiņos turnīros. Ir Latvijas meistarsacīkšu jauniešiem līdz 15 gadu vecumam sudraba medaļas ieguvējs. Panākumi nenāk viegli, Arvis regulāri 5x nedēļā apmeklē treniņus, ir nepiekāpīgs un mērķtiecīgs, kas dod iespēju būt vienam no labākajiem Latvijā. Arvis cīņās ar pretinieku piekopj agresīvu un intelektuālu cīņas stilu. Viņam piemīt stratēģiskā domāšana, kas ļauj negaidīti pārspēt pretinieku, pielietojot dažādas cīņas paņēmienu kombinācijas.
 • "Jaunatnes sporta laureāts basketbolā" – Armands Pauliņš 
  • Armands Pauliņš saņēma balvu par sasniegumiem reģiona un valsts mēroga sacensībās basketbolā, ieguldījumu Balvu novada basketbola sasniegumu vairošanā un atpazīstamībā. Armands ir viens no Balvu Sporta skolas U-19 jauniešu komandas un Latvijas basketbola līgas 3 spēlētājiem. Armands sevi nesaudzē un ar lielu degsmi spēles laukumā cīnās par katru laukuma centimetru, izcīnītu bumbu, uzvarētu situāciju un gūtu grozu. Cīņas spars ir viņa raksturojošākā īpašība. Milzīgā pašatdeve un vēlme uzvarēt Armandam ļauj būt labākajam savā komandā cīņā par atlēkušajām bumbām un gūtajos punktos.
 • "Jaunatnes sporta laureāts futbolā" – Viesturs Pipcāns 
  • Viesturam Pipcānam nominācija tika piešķirta par sasniegumiem futbolā. Jaunajam futbolistam, kuram ir tikai 10 gadi, bet jau 7 gadus Viesturs ir futbolā un paspējis būt neskaitāmas reizes visa turnīra labākais spēlētājs un tikpat reizes visa turnīra labākais vārtsargs. Lai uz kuru turnīru dotos, Viesturs vienmēr ir starp favorītiem un citu komandu treneru favorīts. Viesturs paspēj spēlēt gan sava vecuma grupā gan arī pie 2 gadus vecākām grupām (kurās, neskatoties, ka ir jaunāks, ir viens no līderiem). 2019. gada spilgtākie rezultāti ir: 1. vietas – Ziemeļaustrumu telpu futbola čempionāts U-10, U-11, U-12 vecuma grupās, Ziemeļaustrumu 7:7 futbola čempionāts U-10, U-11, U-12 vecuma grupās. 2.vieta – Ziemeļaustrumu telpu futbola čempionātā U-12 vecuma grupā, zēnu futbola festivālā (C grupā), Baltic Sea Cup un Latvijas futbola finālā 7:7 U-12 grupā 10.vieta Latvijā.