Iedzīvotājiem Projekti
Atklāts kuģis Viļakas ezera pludmalē

Bērnu rotaļu laukums kuģa formā ir noenkurojies Viļakas ezera pludmalē. Pirmskolas vecuma bērniem kuģis šķiet liels un ar prieku ir iemēģināti slidkalniņi un kāpelējošie elementi. Kādam pieaugušajam kuģis šķiet par mazu, bet, lai uzstādītu patiešām grandiozu kuģi, tā izmaksas ir vismaz 100 000 euro. Pateicoties “Mežpils alus” piedāvātajam konkursam, bija iespējams iesniegt projekta ideju un cerēt, ka izdosies uzvarēt lielajā Latvijas mēroga balsošanas akcijā.

Pateicoties ļoti daudzu iedzīvotāju atbalstam, kopā tika saņemtas 13815 balsis. Paldies ikvienam, kurš nobalsoja kaut vienu reizi. Īpašs paldies Andrim Slišānam, Sergejam Maksimovam, Guntaram Skutelam un Rolandam Keišam par video uzrunu veidošanu sociālā tīmekļa vietnei Facebook. Projekta iesniedzējs - biedrība “Saules stari Viļakai”, lielu paldies saka aktīvākajiem Viļakas puses iedzīvotājiem – Inesei Lācei, Kristīnei un Gatim Rundzāniem, Žaklīnai Orlovskai, Marijai Bukovskai, Ingai Orlovskai, Artai Brokānei, Sanitai Niperei, kuri uzrunāja, aicināja un regulāri atgādināja radiem, draugiem, kolēģiem, paziņām un citiem labas gribas cilvēkiem, lai neaizmirst nobalsot par bērnu sapni – kuģi.

Paldies SIA “GoPlay” (www.laukumi.lv), kuri spēja iekļauties “Mežpils alus” pieejamajā finansējumā – 10 000 euro, piešķirot arī nelielu atlaidi sapņa īstenošanai. Par pieejamo finansējumu izgatavoja, piegādāja un uzstādīja šādu rotaļu laukumu: rotaļu kompleksa pamatkonstrukcija izgatavota no 90x90 mm augstspiedienā impregnētiem, līmētiem bezzaru A klases priedes koka statņiem, kas dubultā pārklāti ar videi draudzīgu, atmosfēras iedarbības izturīgu, brūnā tonī tonētu laku, kas ļauj saglabāt redzamu dabīgo koksnes struktūru. Karsti cinkota tērauda statņu balsta kurpes pasargā koksni no tiešas saskares ar zemi, tādējādi pasargājot to no trupēšanas un paildzinot ilgmūžību. Platformas grīdas izgatavotas no augstas kvalitātes, mitrumizturīga HEXA HPL, kas pārklāts ar abrazīvu pretslīdes pārklājumu, Interaktīvie, attīstošie rotaļu elementi, alpīnisma sienas kāpšļi izgatavoti no trīsslāņu HDPE plastikāta. Uzstādītā iekārta ir sertificēta.

Atklāšanas pasākumā piedalījās lieli un mazi dalībnieki. Pasākumā piedalījās arī dažādi tirgotāji, bija iespējams iegādāties aukstas suliņas, popkornu, frī kartupeļus, vistas nagetus un citus gardumus. Varēja iemēģināt piepūšamās atrakcijas, spēlēt lāzertagu un doties izjādē ar zirdziņu. Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs aicināja aizdomāties, kādi pieaugušajiem ir bijuši bērnības sapņi un vai tie ir piepildījušies. Viļakas pilsētas pārvaldes vadītājs Oļegs Kesks bija ļoti priecīgs un pateicīgs par komandas darbu un aicināja iedzīvotājus atbalstīt un nobalsot iedzīvotāju iniciatīvu konkursā iesniegto ideju par “Viļakas pludmales labiekārtošanu”, kur paredzēts iegādāties divas pārģērbšanās kabīnes, divus sauļošanās zvilņus, trīs solus ar atzveltni un papildus divas atkritumu tvertnes. Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels, pasvētot kuģi, atgādināja, ka kuģis ir jāsaudzē, ja redz kādus bojājumus, tad, lai informē arī viņu un pašvaldības policiju, jo novērošanas kamerās ir viss redzams. Saudzēsim izveidoto infrastruktūru! Lai bērnu prieks iedvesmo arī pieaugušos vairāk saskatīt pozitīvo ikdienā.

Vineta Zeltkalne

Projekta vadītājs
vineta.zeltkalne [at] balvi.lv