Nevalstiskās organizācijas
Aizvadītas Sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Lai veicinātu cilvēku ar īpašām vajadzībām iesaistīšanos veselīgās, aizraujošās sacensībās, cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšanos sabiedrībā, 25.jūlijā Balvos, Balvu Valsts ģimnāzijā, norisinājās Sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kurās spēkiem mērojās septiņas komandas no Balviem, Rugājiem, Medņevas, Gulbenes un Alūksnes.

Kopā astoņās disciplīnās- šautriņu mešanā, basketbola soda metienos, zābaka mešanā tālumā, boccia (bumbu ripināšanas sporta spēlē), figūrbraukšanā ar ratiņkrēslu un bumbas vešanu klēpī, šāvienos mērķī ar pneimatisko šauteni, stafetē un novusā komandu kopvērtējumā godalgoto 1.vietu izcīnīja Medņevas sporta un rehabilitācijas centra komanda, 2.vietu  - Balvu Teritoriālā invalīdu biedrības komanda, 3.vietu – Alūksnes Invalīdu biedrības komanda.

Arī katrā no disciplīnām tika sadalītas medaļas godalgoto vietu ieguvējiem un komandām.

Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības vadītāja Marija Duļbinska pastāstīja, ka šo sporta spēļu tradīcija bija pārtrūkusi saistībā ar Covid-19 pandēmiju, tāpēc neizsakāms bija atkal satikšanās prieks un cerība, ka tradīcija turpināsies. Nākamās Sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām norisināsies Medņevā, jo Medņevas sporta un rehabilitācijas centra komanda vienmēr ir bijuši spēcīgi pretinieki.

Ļoti liels prieks, ka šogad spēlēs piedalījās komandas no pansionāta “Balvi”, Latvijas Neredzīgo biedrības Balvu teritoriālās organizācijas un aprūpes mājas “Rugāji”.

Runājot par sadarbību ar kaimiņu novadiem, Marija atzina, ka viņiem jau vairāku gadu garumā ir ļoti cieša sadarbība ar Alūksnes Invalīdu biedrību. Regulāri tiek rīkoti starpnovadu Zolītes un UNO spēles čempionāti, kuros tiek izcīnīts ceļojošais kauss.

Gulbenes novada Invalīdu biedrības vadītāja Biruta Kozlovska priecājās par uzaicinājumu un pastāstīja, ka uz sacensībām Balvos ir atbraukuši ar komandu piecu cilvēku sastāvā. Viņiem neesot viena iecienīta sporta veida, labprāt spēkus izmēģina dažādos sporta veidos, bet pašai Birutai vairāk patīkot šautriņas un basketbola soda metieni.

Sporta spēles organizēja Ziemeļlatgales sporta centrs sadarbībā Balvu Teritoriālo invalīdu biedrību.

Uz tikšanos nākamgad Medņevā!

FOTOGALERIJA

Iluta Jaunžeikare

Nodaļas vadītāja
iluta.jaunzeikare [at] balvi.lv