Iedzīvotājiem Pašvaldība
5.jūnijā Balvos būs informatīvās kampaņas “Bruņojies ar zināšanām” noslēguma pasākums

Gatavojoties Aizsardzības ministrijas informatīvās kampaņas “Bruņojies ar zināšanām” noslēguma pasākumam Balvos, 17.maijā, Balvu novada pašvaldības domes vadība un speciālisti tikās ar Zemessardzes 31.kājnieku bataljona pārstāvjiem un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona pārvaldes Balvu un Viļakas daļu darbiniekiem, lai pārrunātu pasākuma norisi, apskatītos tā norises vietu un sakārtotu citus organizatoriskos jautājumus.

Foto: Iluta Jaunžeikare

Informācijai:
  • 14. maijā, Aizsardzības ministrija atklāja informatīvo kampaņu “Bruņojies ar zināšanām”, kuras mērķis ir veicināt krīzes gatavības kultūru Latvijas sabiedrībā, lai ikviens iedzīvotājs zinātu, kā pareizi rīkoties dažādās neparedzētās situācijās.
  • Ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas” līdzās bukleta “Kā rīkoties krīzes gadījumā” jaunākajai redakcijai būs pieejama arī rokasgrāmata “Kā rīkoties kara gadījumā”,  kas tapusi, mācoties no Ukrainas pieredzes cīņā pret Krievijas okupācijas armiju.
  • Rokasgrāmatā “Kā rīkoties kara gadījumā” varēs uzzināt par krājumu veidošanu, komunikāciju un informācijas meklēšanu, rīcību apšaudes laikā vai nonākot kaujas zonā, savas mājvietas sagatavošanu kā patvēruma vietu, psiholoģisko noturību kara laikā, kā arī tajā iekļauta cita svarīga informācija par kara pārvarēšanu.
  • Kā informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamentā, informatīvās kampaņas noslēgumā, 15. jūnijā, 14 Latvijas pilsētās, tajā skaistā arī Balvos,  norisināsies Nacionālo bruņoto spēku organizēti informatīvie pasākumi, kuros ikviens iedzīvotājs varēs pārbaudīt savas zināšanas par gatavību krīzes situācijām un to pārvarēšanu.

Iluta Jaunžeikare

Nodaļas vadītāja
iluta.jaunzeikare [at] balvi.lv