Izglītība
Latviešu valodas un literatūras skolotāji diskutē par gatavošanos latviešu valodas un literatūras valsts 50. olimpiādei

27. novembrī Zoom platformā notika 4.- 6. klases latviešu valodas un literatūras skolotāju profesionālās sarunas par gatavošanos latviešu valodas un literatūras valsts 50. olimpiādei, forumu Gulbenē un teksta izpratnes apguves jautājumiem.

Skolotāji pārrunāja  5., 6. klases latviešu valodas un literatūras olimpiādes norises kārtību un programmu. Plānots, ka olimpiāde norisināsies tiešsaistē, skolotāji izteica bažas, ka tas varētu ietekmēt rezultātus olimpiādē, īpaši 5. klases skolēniem. Ir liela starpība, vai  šī posma skolēni rakstīšanas daļu veic datorrakstā vai rokrakstā. Tāpat skolotāji bija neizpratnē par vēstules literārajam varonim apjomu - 180 līdz 250 vārdi.

Valodu un kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas jomas koordinatore L. Kokoreviča pastāstīja par Gulbenes kolēģu ieplānoto pieredzes apmaiņas forumu martā, informēja par foruma tēmu un labās prakses piemēra struktūru. Noslēgumā Balvu sākumskolas skolotāja G. Blauma pastāstīja, kā viņu skolā strādā ar teksta izpratnes jautājumiem, kā arī dalījās pieredzē par izdevniecības “Lielvārds” mācību grāmatu latviešu valodā 5. klasei.

Informāciju sagatavoja: Valodu un kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas joms koordinatore L. Kokoreviča