Baltinavas Kultūras nams Kultūra
Balvos un Baltinavā notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu skate

2024. gada 2. un 3.martā Balvu Kultūras un atpūtas centrā būs iespējams vērot Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada izrāde 2023" izrādes:

 • 2.martā plkst. 19.30 Balvu Tautas teātra izrādi "Kaķīša dzirnavas" (biļetes iespējams iegādāties ŠEIT);
 • 3.martā plkst. 21.00 Tilžas KVN bērnu un jauniešu dramatiskā kolektīva "Spogulēni" izrādi "Spēlējam "Balto grāmatu!"" (biļetes iespējams iegādāties ŠEIT).

Pēc ilgāka pārtraukuma skatītājus uz tikšanos aicina Balvu Tautas teātris. Kolektīvs iestudējis Kārļa Skalbes pasaku "Kaķīša dzirnavas" M. Eglītes dramatizējumā. Iestudējuma režisore Maruta Castrova. Izrādē blakus ilggadējiem teātra aktieriem pievienojušies jauni, dažāda vecuma dalībnieki. 24. februārī bija iestudējuma pirmizrāde, nākamā izrāde 28. februārī. Teātris ļoti gaidīs skatītājus arī 2. martā, kad izrādi vērtēs Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada izrāde 2023" žūrija.

Tilžas Kultūras un vēstures nama Bērnu un jauniešu dramatiskais pulciņš "Spogulēni" Balvu novadā ir viens no retajiem kolektīviem, kurš popularizē teātra mākslu bērnu un jauniešu vidū un piedalās novada amatierteātru skatēs. Par iestudējumu "Spēlējam "Balto grāmatu!"" (pēc J. Jaunsudrabiņa) 2023. gadā kolektīvs novada skatē saņēma augstākās pakāpes vērtējumu un tika izvirzīts reģionālajai skatei "Gada izrādei 2023".

 

2024. gada 3.martā Baltinavas Kultūras namā būs iespējams vērot Latvijas amatierteātru iestudējumu skati "Gada izrāde 2023".

 • Plkst. 10.00 Lubānas lietišķās teātra grupas izrāde "Pieaugšana";
 • Plkst. 12.30 Baltinavas amatierteātra "Palādas" izrāde "Jaunīs politiķis";
 • Plkst. 16.30 Valkas pilsētas teātra izrāde "Mana sapņu meitene";
 • Plkst. 18.30 Saikavas TN amatierteātra izrāde "Lidojošais Travolta".

Ieejas maksa uz visām izrādēm kopā: 3,00 euro.

“Pieaugšana” ir izrāde, kura sabalsojas ar reizēm, kad pie viena galda sanāk ar tuvām saitēm saistīti cilvēki, lai kopā būtu, ieturētos un dalītos ar stāstiem. Gluži kā šādās stāstu stāstīšanas reizēs mēdz notikt – priekšplānā mēdz iznākt kāda tēma, par kuru katram ir kaut kas ko teikt. Šajā darbā šī tēma ir brīži un notikumi, kuros stāstītāja iet cauri kam jaunam, kam tādam, kas apzināti vai neapzināti ieved viņu jaunā pasaulē ar nebijušām iespējām un jauniem noteikumiem.

Darbs pie kopienā balstītas izrādes “Pieaugšana” profesionāla teātra veidotāja un dramaturga Jāņa Baloža vadībā tika uzsākts 2022. gada februārī. Darba pirmajā posmā no februāra līdz aprīlim notika tikšanās ar cilvēkiem un stāstu vākšana par pieaugšanas tēmu. Pavisam tika uzklausīti 73 dažādi cilvēki no kuriem iegūti vairāk nekā 330 stāsti. Vairāk nekā puse šiem 73 cilvēkiem bija Lubānas vidusskolas jaunieši.

 • Izrādes radošā komanda:
  • ‌Izrādes veidotāji: Lubānas un tās apkārtnes iedzīvotāji, Valdis Groza, Ilze Kraukle, Tīna Kraukle, Valdemārs Lācis, Dace Rudzīte, Samanta Zviedre, Jānis Balodis.
  • ‌Mūzika: Ābele P. Mare
  • ‌Izrādes māksliniece: Dace Rudzīte
  • ‌Gaismu konsultante: Dina Beināre
  • Izrādes māksliniece: Dace Rudzīte.
  • Gaismu konsultante: Dina Beināre.
 • Izrādi atbalsta: Madonas novads, Madonas novada Lubānas apvienības pārvalde, AKKA LAA un VKKF jaunrades veicināšanas stipendija. 

Darbs pie kopienā balstītas izrādes “Pieaugšana” profesionāla teātra veidotāja un dramaturga Jāņa Baloža vadībā tika uzsākts 2022. gada februārī. Darba pirmajā posmā no februāra līdz aprīlim notika tikšanās ar cilvēkiem un stāstu vākšana par pieaugšanas tēmu. Pavisam tika uzklausīti 73 dažādi cilvēki, no kuriem iegūts vairāk nekā 330 stāstu. Vairāk nekā puse no šiem 73 cilvēkiem bija Lubānas vidusskolas jaunieši. 

Darba otrajā posmā tika uzaicināti piedalīties 6 aktieri - 3 jaunieši un 3 vidējās paaudzes pārstāvji.

Pēteris Apšenīks “Jaunīs politiķis”. Darbība notiek Latvijas laukos ap 1930.-1935.gadu, kad valstī tuvojas vēlēšanas. Partiju aģitācijas darbā tiek iesaistīti dažādu sociālo slāņu pārstāvji, kuri naudas dēļ gatavi uz daudziem upuriem. Galvenais varonis politikas dēļ atstāj novārtā gan saimniecību, gan arī  “sirds lietas”.

 • Lomās:
  • Saimnieks Juris- Uldis Logins;
  • Kaimiņš Jāzeps- Vladimirs Oļipovs;
  • Kaimiņš Jānis- Edgars Jermacāns;
  • Kalpone Mare- Sandra Circene;
  • Saimniekmeita Madaļa- Gunta Pudnika;
  • Žīds Joske- Jāzeps Jermacāns;
  • Čigāniete- Vija Jermacāne.

Lugas garums- 1 h 10 min. Par muzikālo pusi atbild brāļi Keiši – Aigars un Aldis.

Lugas varoņiem katram ir savs ideālais sapnis par to, kādai jābūt "īstai dzīvei". Grūtākais- kā sapni realizēt pareizi? Izrauties no savas vides, braucot prom? Palikt un mainīt ko sevī? Kā saprast, kas es šajā dzīvē esmu? Kur ir mana pareizā vieta?

Aktieris, režisors, rakstnieks, dramaturgs, scenārists  un dramaturgu skolotājs Nikolajs Koļada (1957) dzīvo un strādā Urālu pilsētā Jekaterinburgā. Angļu teātra kritiķis Džons Frēdmens nosauc Koļadu par dramaturgu un režisoru, kuru varētu iecelt par vienu no mūsdienu teātra kustības "tēvu".

Mūsu izrādē aiz sienas dārd mūzika, jaunieši izklaidējās. Tu nevari ne atpūsties, ne aizmigt, ne arī aizmirst, cik tev šobrīd ir gadu. Mūsu varone ir sieviete gados, kurai vairs nav neviena tuva cilvēka, izņemot "mūžīgi dzīvo" ungāru izcelsmes vācu aktrisi, dejotāju un dziedātāju Mariku Reki no jaunības dienu filmas “Manu sapņu meitene”. Izrādes varones vienīgā draudzene, dzīvokļu kaimiņiene, arī kundze gados, vakar tika apglabāta. Abas draudzenes vienojušās, ka tā, kura pirmā nomirs, dos ziņu, vai ir arī cita pasaule un Dievs. Gaidīt šādu zvanu, protams, ir muļķīgi, bet - tas atskan... vienkārša iemesla dēļ: laiks nevienu no mums nesaudzē, visi novecojam un katram pienāks laiks atstāt šo pasauli. Cilvēkam vecumdienās nav jābūt vienam, neskatoties ne uz kādiem apstākļiem.

Iestudējuma režisors un scenogrāfs – Aivars Ikšelis. Kustību režisore Evgenia Kozlova.  Lomā - Skaidrīte Bondare.

Izrāde latgaliešu valodā.


Afišas autore māksliniece Maija Kaimiņa. Tajā izmantota Marikas Rekes 1939. gada pubilicitātes fotogrāfija un fragments no sireālisma mākslinieka Vladimira Kuša darba.

Datums 2.–3. marts, 2024
Laiks19.30–23.00
Atrašanās vietaBalvu Kultūras un atpūtas centrs

Latvijas amatierteātru iestudējumu skate Balvos

2024. gada 2. un 3.martā Balvu Kultūras un atpūtas centrā būs iespējams vērot Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada…
Datums 3. marts, 2024
Laiks10.00–20.15
Atrašanās vietaBaltinavas Kultūras nams

Latvijas amatierteātru iestudējumu skate Baltinavā

2024. gada 3.martā Baltinavas Kultūras namā būs iespējams vērot Latvijas amatierteātru iestudējumu skati "Gada izrāde 2023". …