Pašvaldība
Gūst priekšstatu par ārvalstu izlūku radīto apdraudējumu Latvijai

Lai dotu vispārīgu ieskatu, kā strādā specdienesti, ko darīt nonākot iespējamā situācijā, kad kāds mēģina izvilināt un iegūt informāciju, lai mācētu atpazīt vervēšanas riskus, saprast, kā no tiem izvairīties, kā arī gūt praktiskus piemērus, kur konstatēti izlūkošanas gadījumi, un prast izvērtēt riskus, lai spēcinātu pašvaldību un funkcijas, ko tā īsteno, 15.aprīlī Balvu novada pašvaldības iestāžu, pagastu un pilsētu pārvalžu, nodaļu vadītāji un speciālisti piedalījās Valsts drošības dienesta organizētajās mācībās “Ārvalstu izlūku radītais apdraudējums Latvijai”.

Pašvaldības un valsts iestādēs nodarbinātie ir riska zonā, jo informācija, ar kuru tie ikdienā saskarās un strādā, specdienestiem ir svarīga, un viņiem nepieciešams šo informāciju iegūt.

Spiegošana, kas ir nelikumīga Latvijas interesēm nozīmīgas informācijas iegūšana, ietekmes veidošana, lai slēpti panāktu ārvalstij labvēlīgu lēmumu pieņemšanu, ietekmētu sabiedrisko domu un pilsonisko aktivitāti, kā arī specoperācijas ir veidi kā tiek radīts apdraudējums Latvijai.

Ne tikai pašvaldības darbiniekiem, bet ikvienam no mums ir jāprot atpazīt šie riski, jo jebkura sadarbība ar ārvalsts izlūkdienestu ir krimināli sodāma.

Iluta Jaunžeikare

Nodaļas vadītāja
iluta.jaunzeikare [at] balvi.lv