Jauniešu kopbilde pie jauniešu centra pēc izlaiduma svinīgās daļas - jaunieši tērpušies ā akadēmiskā mantija ar absolventu cepurēs
FacebookX / TwitterLinkedinThreads

19. jūnijā Balvu novada Bērnu un jauniešu centrā norisinājās īpašs pasākums "Izlaidums 2026", kurā tika godināti jaunieši, kuri šogad noslēguši mācības Balvu novadā un drīzumā uzsāks jaunu dzīves posmu. Kāds dosies studēt, kāds uzsāks darba gaitas, bet citi pildīs obligāto valsts aizsardzības dienestu.

Šis pasākums jau ir kļuvis par skaistu tradīciju, kurā sakām paldies jauniešiem par viņu ieguldījumu Jauniešu centra dzīvē. Uz pasākumu tika aicināti jaunieši, kuri pēdējo četru gadu laikā aktīvi iesaistījušies centra darbā, organizējuši pasākumus, īstenojuši iniciatīvas un ar savu darbu veidojuši vidi, kurā labi justies citiem jauniešiem.

Pēdējā gada laikā viņi īpaši aktīvi darbojās Jauniešu domē, kur idejas pārtapa reālos darbos un nozīmīgos notikumos. Šajos gados kopā piedzīvots ļoti daudz. Organizēti pasākumi, īstenoti projekti, uzņemti Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgie, gūta pieredze Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa projektos. Tā ir pieredze, kuru nevar izmērīt diplomos vai atzīmēs. Tā ir prasme sadarboties, uzņemties atbildību, risināt problēmas, pielāgoties dažādām situācijām un nebaidīties no jauniem izaicinājumiem.

Vakars bija piepildīts ar atmiņām un pateicības vārdiem. Katram jaunietim tika veltīta personīga uzruna, kurā tika novērtēts viņa ieguldījums Jauniešu centra dzīvē. Par piemiņu ikviens saņēma īpaši sagatavotu atmiņu kolāžu rāmītī, kurā apkopoti spilgtākie kopā piedzīvotie mirkļi. Praktiska dāvana jaunās dzīves sākumam bija virtuves piederumu komplekts, kas simboliski atgādinās par patstāvīgās dzīves sākumu un vietu, kur vienmēr var atgriezties.

Īpašu nozīmi ieguva arī svinīgais zvērests. Jaunieši solīja arī turpmāk būt daļa no Jauniešu centra kopienas, atgriezties, iesaistīties un dalīties savā pieredzē ar nākamajām paaudzēm. Šis apliecinājums vēlreiz parādīja, ka piederība Jauniešu centram nebeidzas līdz ar skolas absolvēšanu.

Ne visiem šoreiz bija iespēja būt kopā, jo daži jaunieši jau devušies savās jaunajās dzīves gaitās. Tomēr viņi joprojām ir daļa no mūsu kopienas un vienmēr būs gaidīti atgriezties.

Pēc svinīgās daļas visi pulcējās piknikā Lāču dārza ābeļu birzī. Sarunās atdzīvojās kopīgie piedzīvojumi, tika pārrunāti nākotnes plāni un smiets par notikumiem, kas kļuvuši par kopīgām atmiņām. Bija skaidrs, ka priekšā vēl ir kopīgi vasaras pasākumi un satikšanās, jo draudzība un sadarbība nebeidzas līdz ar izlaidumu.

Šis vakars nebija par atvadām. Tas bija par pateicību, par kopā noieto ceļu un par pārliecību, ka viss svarīgākais vēl tikai priekšā. Mēs lepojamies ar ikvienu jaunieti un ticam, ka zināšanas, pieredze un vērtības, kas iegūtas Jauniešu centrā, būs labs pamats nākamajiem dzīves soļiem.

Gunita Mincāne

Jaunatnes lietu speciāliste
E-pasts: gunita.mincane [at] balvi.lv

Saistītas tēmas

Aktualitātes:
Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs