Nometne “Krāsainā vasara”

Balvu novada Bērnu un jauniešu centrs piedāvāja 20 bērniem izkrāsot piecas dienas nometnē “Krāsainā vasara”. Nometne “Krāsainā vasara” notika no 2023.gada 12.jūnija līdz 2023.gada 16.jūnijam un piedāvāja daudzveidīgas un interesantas aktivitātes 8-11 gadu veciem bērniem. Nometnes programma tika veidota balstoties uz trīs sfēru stiprināšanas pieeju – emocionālās, sociālās un personības. Nometnes mērķis bija, gūstot pieredzi dažādu radošu un praktisku izaicinājumu formā, stiprināt bērnu ticību saviem spēkiem, vēlmi izzināt un motivāciju, pilnveidot bērnu prasmes, dažādot brīvo laiku un veicināt piederības sajūtu.

Tradicionāli nometnes pirmajā dienā bija iepazīšanās, saliedēšanās un adaptācijas aktivitātes un radošās darbnīcas, lai dalībnieki ne tikai iepazītu viens otru, bet arī sajustu piederības sajūtu un attīstītu prezentēšanas prasmes. Tika izstrādāti nometnes iekšējās kārtības noteikumi, izveidots nometnes karogs un spēlētas aktīvās spēles. Savukārt Lāču dārza ekspedīcijā nometnes dalībnieki foto orientējās pa Lāču dārzu un veica radošos uzdevumus, kuros vajadzēja filmēt video “Lāču dārza mistērija” un iepazīstināt ar dārzu, izveidot skaistu dabas gleznu no pieejamajiem materiāliem un nofotografēt bildi “Augstāk par zemi”. Nometnes “Krāsaina vasara” laikā bērni iepazina Disku golfu un Mamanet spēles, un par abām šīm spēlēm bija sajūsmā, jo tajās ir gan komandas gars, gan sacensību spars. Piedalījās Balvu novada Bērnu un jauniešu centra pagalma vides objekta “Stilizēts ugunskurs” tapšanā un veidošanā. Gāja pārgājienā uz Veco parku, pa ceļam meklējot nozīmītes, tādējādi pārgājiens bija azartiskāks un interesantāks. Vecajā parkā bija pikniks, sarunas un aktīvas spēles, diena noslēdzās ar izbraucienu ar plostu “Vilnītis” un iespēju izbaudīt Balvu ezera skaistumu no otras puses.

Nometne noslēdzās ar ekskursiju uz Alūksni, kur tika apmeklēta ekspozīcija “Alūksnes Bānīša stacija” ar interaktīvām spēlēm, izstaigāts Tempļa kalns, Alūksnes pilssala un ezers, Livonijas ordeņa pilsdrupas, uzkāpts Tempļa kalna skatu tornī un gūtas pozitīvas emocijas par kopā būšanu, jaunu draugu un atmiņu gūšanu, jo katrs piedzīvojums dara mūs bagātākus. Paldies visiem nometnes “Krāsainā vasara” dalībniekiem un pedagogiem, lai Jums krāsaina un izdevusies šī vasara.

Agnese Puļča

Direktore
agnese.pulca [at] balvi.lv