Pašvaldība
Sveicot Ugunsdzēsēju un glābēju dienā, novēl veselību, pacietību un apķērību

17.maijā Latvijā svin Ugunsdzēsēju un glābēju dienu. Arī Balvu novada pašvaldība, novērtējot Balvu novada glābēju darbu, sumināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona pārvaldes Balvu, Tilžas un Viļakas daļu darbiniekus viņu profesionālajos svētkos.

“Jūsu darbs ikdienā ir varoņdarbs! Paldies par to, ko jūs darāt, jo jūsu misija ir glābt, taču šodien novēlu, lai arī jūs vienmēr esat gatavi doties uz izsaukumiem, tomēr lai notikumu un glābšanas operāciju būtu mazāk,” atgādinot par ugunsdzēsēju un glābēju darba pārcilvēciskajām spējām, teica Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.

Savus kolēģus svētku dienā uzrunāja arī VUGD Latgales reģiona pārvaldes Balvu daļas komandieris Alvis Romāns: ”17. maijs ir tā diena, kad mēs varam droši uzsist sev uz pleca un atgādināt, ka esam izvēlējušies tieši šo profesiju. Ir dažādas profesijas, kad cilvēks pēc nostrādātiem darba gadiem atskatās uz to “sauso atlikumu”, kas iegūts. Bet šajā profesijā jūs varat atcerēties notikumus, kad esat gan glābuši, gan dzēsuši, gan darījuši visu, lai palīdzētu. Tāpēc mēs arī strādājam – lai darītu cilvēkiem labu un palīdzētu.  Supervaroņiem ir apmetņi un superspējas, taču mēs bez tiem ik dienu esam varoņi savā darbā!” vēlot stipru veselību, teica A. Romāns.

Savukārt Balvu Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas prāvests Guntis Brūvers vēlēja Dieva svētību šim darbam, lai pietiek pacietības, gudrības, apķērības, jo ārkārtas situācijās tieši glābējiem ir jāpieņem ātri un pareizi lēmumi.

Foto: Kristiāns Bokta

Agrita Luža

Sabiedrisko attiecību speciālists
agrita.luza [at] balvi.lv