Iedzīvotājiem Pašvaldība
Varam būt droši un mierīgi

Balvu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos Jānis Bubnovs 23. februārī Rotko muzejā Daugavpilī  piedalījās Latgales reģionālajā seminārā par visaptverošu valsts aizsardzību, lai sekmētu sabiedrības iesaisti valsts aizsardzībā, kurā aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un eksperti klātesošos informēja par aktuālajiem drošības izaicinājumiem reģionā un jauno Valsts aizsardzības koncepciju. Tāpat dienaskārtībā bija Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju stiprināšana un attīstība, Zemessardzes loma un iesaiste Latgales reģionā, kā arī kiberdrošības stiprināšana, Ukrainas kara gūtās mācības Latvijai un pilsoniskas sabiedrības attīstībai.

Aizsardzības nozares pārstāvji ar semināra dalībniekiem pārrunāja arī to, kā atpazīt dažādus hibrīdā apdraudējuma veidus un iesaistīties valsts aizsardzībā, kā arī izspēlēja scenārijus dažādām krīzes situācijām valsts apdraudējuma pārvarēšanā, ar kurām var saskarties iedzīvotāji, pašvaldības un valsts.

Šo semināru savas reģionālās vizītes ietvaros atklāja aizsardzības ministrs Andris Sprūds, atzīmējot:  “Reģionālajā vizītē aizvadījām divas intensīvas dienas, pilnveidojot risinājumus institūciju sabiedrības iesaistei visaptverošā valsts aizsardzībā. Mūsu austrumu kaimiņu impēriskās ambīcijas nekur nezudīs. Tādēļ svarīgi, ka jau šobrīd mērķtiecīgi strādājam pie Baltijā lielākā - Sēlijas - poligona būvēšanas, valsts aizsardzības dienesta ieviešanas un Zemessardzes stiprināšanas. Tas palielinās mūsu militāro klātbūtni valsts austrumos un attīstīs gatavību reaģēt.”

Informāciju apkopoja: Iluta Jaunžeikare, izmantojot Aizsardzības ministrijas tīmekļvietnē pieejamo informāciju.

Foto: srž. Ēriks Kukutis