Izglītība Latvijas skolas soma
skolas-soma-100_0.png

Šī gada 12.aprīlī Balvu sākumskolā notika programmas “Latvijas skolas soma” pasākums 5.-6.klašu skolēniem: koncertstāsts "Eiropa dzied Latvijai". Pasākumu vadīja mūziķi Baiba Rudzīte un Rihards RudzītisSkolēni tika iepazīstināti ar vienu no Eiropas tautu nacionālajām pamatvērtībām – tautasdziesmām. Klausītāji tika iepazīstināti ar tādām valstīm kā Portugāle, Čehija, Somija, Kipra, Austrija, Čehija, Igaunija, kā arī Lietuva. Visas dziedātās tautasdziesmas tika atdzejotas latviešu valodā, kas ļāva izprast katras tautasdziesmas tekstu, liekot uzsvaru uz muzikālajām, katras tautas īpašajām un raksturīgajām iezīmēm.

Papildus skolēni uzzināja papildinformāciju par attiecīgo valsti, tās karogu, ģeogrāfisko un fizisko atrašanās vietu un citām attiecīgajai valstij un tautai īpašām lietām, vietām, cilvēkiem, tradīcijām un parādībām. Koncerta noslēgumā visi vienojās kopīgā latviešu tautasdziesmā. Baiba Rudzīte un Rihards Rudzītis noslēgumā novēlēja ikvienam apceļot un iepazīt dažādas valstis, to kultūru un mūziku, un atcerēties, ka Latvija ir, bija un būs mūsu dzimtā vieta, mūsu mājas.

Paldies Baibai Rudzītei un Rihardam Rudzītim par iespēju izzināt muzikālo pasauli, iepazīt dažādas tautas, viņu tautasdziesmas!

 

Informāciju sagatavoja: Balvu sākumskolas direktores vietniece informātikas jomā Inga Duļbinska