Briežuciema Tautas nams
Trešo reizi basām kājām – baskāju skrējiens Briežuciemā

17.februārī akcijas ‘’Satiec ziemu Ziemeļlatgalē‘’ ietvaros Briežuciemā notika trešais baskāju skrējiens. Neskatoties uz to, ka pietrūka sniega un skaista ziemas laika, ledus un vējš atraktīvos dalībniekus nenobiedēja. 20 drosmīgi baskāji, viens otru atbalstot un pasniedzot palīdzīgu roku, īsāku vai garāku distanci veica! Netrūka uzmundrinošu saucienu un smieklu.

Vairāki dalībnieki bija padomājuši arī par noformējumu. Aleksandris un Oļģerts skrējienā devās ar basām kājām, bet kažokā un ausainē!  “Balvu roņu” pārstāvji Armands Sējāns, Aija Bistere un Madara Mozule – peldkostīmos. Dalībnieki bija gan briežuciemieši, gan no Balviem, Rēzeknes un Tilžas. Jaunākajām  dalībniecēm Anetei  un Madarai Pundurēm un Ievai Boldānei ir pieci līdz septiņi gadi, bet turēja līdzi visiem gandrīz līdz distances beigām. Skrējienā piedalījās arī dāmas  cienījamos gados.  Aleksandrs  Pakalnīts un Valentīns Mežals  skrējienā piedalījās trešo reizi. Oļģerts Pundurs, Mārīte Ločmele un Marianna Vitišina - otro reizi.  Pirms skrējiena iesildīšanās dziesmu, aicinot uz vingrošanu, nospēlēja meitenes no folkloras kopas – Anita, Madara un Renāte. Pēc skrējiena dalībnieki tika sagaidīti ar siltu tēju un diplomu vietā dāvināts folkloras kopas dalībnieču koncerts. Un arī tieši šai aktivitātei sacerēta baskāju dziesma.

Paldies dalībniekiem, muzikantiem un līdzjutējiem. Esam patīkami pārsteigti, ka ļaudīm interesē arī  aktivitātes, kur jāpiedalās pašiem, un nelabvēlīgi laika apstākļi nav šķērslis izmēģināt ko nebijušu.

Foto: Zita Mežale

Zita Mežale

Vadītāja
briezuciema.tn [at] balvi.lv