Sniegam mijoties ar lietu, 22.februāra rītā semināru ciklu atklāja Balvu novada izglītības iestāžu logopēdi. Tikšanās noritēja Balvu muižā, kurpulcējās astoņi logopēdi gandrīz no visiem bijušajiem novadiem, un tās mērķis bija iepazīt vienam otru, iepazīstināt kolēģus ar Balvu Iekļaujošas izglītības atbalsta centra (BIIAC) mērķiem un uzdevumiem, kā arī uzklausīt kolēģu darba organizācijas ieteikumus un padalīties ar izglītības iestāžu labās prakses piemēriem. Semināra laikā tikapārspriestas logopēdu kā speciālistu vajadzības, apzinātasaktuālākās problēmsituācijas, kā arī ieskicēts plāns turpmākajai sadarbībai.

Svarīgākos ieteikumus saistībā ar logopēdu dokumentācijas veidošanu, nozares aktualitātēm un Balvu novada pedagoģiski medicīniskās komisijas (PMK) darbību sniedza jomas koordinatore, PMK vadītāja Tamāra Rajecka.Tikšanās noslēgumā katra logopēde ieskicēja atbildi uz jautājumu, kas ir lielākais gandarījums, darot šo darbu. Vienai tas ir prieks gan par bērna mazajiem, gan lielajiem panākumiem, otrai – iespēja katrai dienai radīt ko unikālu, mācīties, meklēt jaunus risinājumus un neapstāties savā attīstībā. Lai vai kā, mīlestība pret savu darbu bija kā vienots motīvs ikkatras stāstījumā, reizēm pat varbūt pārāk daudz.

24.februārī, vēlā pēcpusdienā, BIIAC uz tikšanos sapulcējās Balvu novada izglītības iestāžu psihologi. Šī tikšanās bija ļoti nozīmīga, un tajā piedalījās Izglītības pārvaldes vadītāja Inese Circene, BIIAC psiholoģe Aija Brokāne, Balvu valsts ģimnāzijas psiholoģe Ginta Ķeiša un topošā BIIAC psiholoģe Sandra Ķikuste. Kopumā pēcpusdiena pagāja emocionāli pozitīvā un profesionāli vērtīgā gaisotnē, risinot, meklējot un domājot par psihologu resursiem mūsu novadā. Kopējās pārrunās tika novērtēts psihologu darba svarīgums, jo ikdienā ikviensar ļoti lielu atbildību meklē risinājumus sarežģījumiem mācību iestādēs, ko nevar uzņemties ne klases audzinātājs, ne iestādes vadītājs. Semināra noslēgumā Izglītības pārvaldes vadītāja I.Circene lūdza informēt un apzināt gan nozares speciālistus, gan BIIAC par psihologa darba piedāvājumu izglītības iestādēs Balvu novadā.

Apzinoties, ka mācību process Covid-19 ietekmē ir kļuvis sarežģītāks ne tikai Balvu novadā, bet visā valstī kopumā, tieši sociālie pedagogi ir viens no lielākajiem balstiem gan mācību darbā, palīdzot skolēnu motivēšanā, gan arī personisko, ģimenes problēmu risināšanā, kuras saasinājis pandēmijas laiks. Semināru cikla turpinājumā 25.februārī Balvu muižas telpās tikās izglītības iestāžu sociālie pedagogi.Šī semināra diena būtu jāpiedzīvo katram, jo tā aizritēja radošā,  draudzīgā gaisotnē un pozitīvā noskaņojumā, un to radīja sociālo pedagogu savstarpējā sapratne un atvērtā komunikācija. Speciālistes apmainījās ar praktiskiem materiāliem, darba metodēm un uzskates līdzekļiem. Nobeigumā visas pedagoģes uzsvēra šādu tikšanās reižu nozīmību.

Lai arī e-vidē ir atrodami daudzi jo daudzi materiāli speciālajā izglītībā, pedagogu darbu tomēr apgrūtina vienotu mācību materiālu trūkums. “Pedagogi paši veido vai pielāgo esošos resursus atbilstoši skolēnu līmenim, un tas prasa milzīgu papildus laiku,” ar šādu atziņu 28.februārī visus novada speciālos pedagogus uzrunāja speciālo pedagogu un iekļaujošas izglītības jomas koordinatore Sigita Loča. Turpinājumā S. Loča iepazīstināja ar Tilžas vidusskolas speciālās klases telpām un labprāt dalījās savādarba pieredzē, sniedza ieteikumus par individuālo izglītības plānu sagatavošanu izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem un citām speciālām vajadzībām.

Paldies katram par atvēlēto laiku semināram! Prieks, ka izglītības iestāžu vadītāji novērtē šādu tikšanos nozīmi un dod iespēju speciālistiem piedalīties semināros. Paldies Izglītības pārvaldes vadītājai Inesei Circenei un izglītības darba speciālistei Terēzai Čudarkinai par dalību notikušajā semināru ciklā un atbalstu, padomiem, pieredzes stāstiem, kā arī uzmundrinošo enerģijas lādiņu.

Tiksimies pavisam drīz!


Informāciju sagatavoja: BIIAC vadītāja Olita Loseva